Προς το περιεχόμενο

Δύο μιξαρισμένα κομμάτια


Jazzjoker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχα πει, σε προηγούμενο θρεντ, ότι πρόκειται να ανεβάσω μιξαρισμένα πλέον κομμάτια του γκρουπ μου. Ιδού λοιπόν δύο από αυτά, τα οποία πρόκειται να αποτελέσουν μέρος του demo μας. Να πω ότι προσωπικά έχω τις ενστάσεις μου καθώς ο live ήχος του γκρουπ δεν είναι αυτός που αποτυπώνεται εδώ αλλά σε κάθε περίπτωση θα ακούσετε μια πολύ πιο ολοκληρωμένη εικόνα από τις πρόβες που είχα ανεβάσει προηγουμένως.

 

Box.com αναγκαστικά λόγω μεγέθους:

 

Exit: http://www.box.com/s/263efa3fc6e7ada4d9ee

 

2 Steps: http://www.box.com/s/7c58deaf291f0292d65c

 

Όλες οι κριτικές ευπρόσδεκτες και σε θέματα ήχου/μίξης.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τα άκουσα και τα δυο με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον, υπάρχει και στα δύο μια διάχυτη ατμοσφαιρική μελαγχολία (το στοιχείο μου ;) ) ... Θα ήθελα να μας γράψεις και λίγα λόγια για την μπάντα σου, εκτός κι αν έχεις κάποιο σχετικό λινκ να μας παραπέμψεις... Ωραία χροιά, ό,τι πρέπει για το είδος! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks για την ακρόαση Γεωργία. Θα κάνω μια παρουσίαση του γκρουπ με άλλη ευκαιρία και κατά πάσα πιθανότητα πριν το πρώτο μας live μαζί με την ανακοίνωση.

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ ωραία και τα 2, ανυπομονώ να ακούσω το σύνολο. Τα περίμενα πιο "κιθαριστικά" όπως τα απολύτως προσωπικά σου, αλλή ήταν καλή έκπληξη η "τραγουδοποιΐα" :). Ωστόσο, θα μ' άρεσε η ιδέα να μπουν και 1-2 κομμάτια από τα "παλιά" σου με μια ακουστική κιθάρα και καλά γραμμένη φωνή (γενικά να με ρωτήσεις πριν ετοιμάσεις το υλικό ;D ;D)

 

Και λάιβ θα είναι πολύ ωραία :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξαιρετικα και τα 2 joker

με εξεπληξε ευχαριστα μιας και η παραγωγη/μιξη ειναι πολυ επαγγελματικη και ποσο δα για ντεμο (που λες οτι προοριζονται)

 

1:ερωτηση/παραπονο

ο τραγουδιστης ή εχει φαει κοτοπουλο πιο πριν και δεν μπορει να ανοιγοκλησει καλα το στομα ή ακουει ΠΟΛΥ maynard james keenan

 

δεν μπορω να εξηγησω αλλιως οτι δεν καταλαβαινω τι λεει !!!  :D :D

 

φυσικα με ΟΛΗ την καλη διαθεση το παραπανω σχολιο

 

Υ.Γ. θα συμφωνησω με τον blue

θα μ' άρεσε η ιδέα να μπουν και 1-2 κομμάτια από τα "παλιά" σου με μια ακουστική κιθάρα και καλά γραμμένη φωνή

 

Και λάιβ θα είναι πολύ ωραία :)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπλε και μεσάλιον σας ευχαριστώ για την ακρόαση.

 

Ωστόσο, θα μ' άρεσε η ιδέα να μπουν και 1-2 κομμάτια από τα "παλιά" σου με μια ακουστική κιθάρα και καλά γραμμένη φωνή (γενικά να με ρωτήσεις πριν ετοιμάσεις το υλικό ;D ;D)

 

Να διευκρινίσω ότι στην μπάντα αυτή δε συμμετέχω καθόλου (όχι ακόμη τουλάχιστον) συνθετικά παρά μόνο ενορχηστρωτικά στα ήδη γραμμένα κομμάτια. Για τα παλιά δικά μου που λες, έχει υπάρξει ενδιαφέρον αλλά προκειμένου να ταιριάξουν με το ύφος του γκρουπ προτάθηκαν διάφορες αλλαγές (ακόμη και συνθετικά) που είναι out of the question. Οπότε το ενδεχόμενο να παιχτούν κάποια από αυτά που έχεις ακούσει δε νομίζω ότι υπάρχει. Για καινούριες συνθέσεις και στο ύφος της μπάντας, ίδωμεν.

 

1:ερωτηση/παραπονο

ο τραγουδιστης ή εχει φαει κοτοπουλο πιο πριν και δεν μπορει να ανοιγοκλησει καλα το στομα ή ακουει ΠΟΛΥ maynard james keenan

 

δεν μπορω να εξηγησω αλλιως οτι δεν καταλαβαινω τι λεει !!!  :D :D

 

 

Νομίζω ότι αυτό που σε ενοχλεί είναι θέμα mastering και όταν αυτό γίνει, θα διορθωθεί. Btw, γιατί αν έχεις φάει κοτόπουλο δεν μπορείς να ανοιγοκλείσεις το στόμα;  ;D

 

 

Ξέχασα να αναφέρω ότι τα τύμπανα είναι vst (προς το παρόν δεν υπάρχει budget για ηχογράφηση σε στούντιο), ενώ τα υπόλοιπα όργανα είναι γραμμένα σπίτι. Η μίξη έγινε σε σπίτι επίσης.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τραγουδιστής είναι το αδύνατο link, κατά τη γνώμη μου. Φωνή και προφορά. Κλαψομηνιάζει υπερβολικά (το Η με ΟΥ). Σύνθεση, κιθάρες, κρουστά, λοιπά όργανα, τα βρήκα πολύ καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κομμάτια καλοστημένα είναι, λίγο το κλίμα είναι βαρύ για τα γούστα μου όμως. Πάντως, από σένα περιμένω άλλα πράγματα...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κομμάτια είναι μια χαρά Σπύρο. Αλλού είναι η δική μου "ένσταση".

Γιατί μου φαίνεται ότι ο ρόλος σου στο γκρούπ είναι λίγο session-άδικος?

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gdevelek, Ray και φούζιε ευχαριστώ για την ακρόαση και το feedback.

 

Όσον αφορά τη φωνή του τραγουδιστή, που σχολίασε ο gdevelek, δε συμφωνώ αλλά γούστα είναι αυτά. Έχω ακούσει και πολύ καλές κριτικές για τη χροιά ενώ κάποια τονικά θέματα που υπάρχουν, τα δουλεύει μετά μαστιγίου.  ;D

 

Ray και Στράτο ουσιαστικά εκφράζετε τον ίδιο προβληματισμό τον οποίο αντιλαμβάνομαι. Τα προσωπικά μου πρότζεκτς δε συνάδουν με το ύφος του γκρουπ, όπως γράφω και παραπάνω, αλλά δεν είμαι και σέσιον υπό την έννοια ότι αυτό που ακούτε έχει δικές μου παρεμβάσεις σε μεγάλο βαθμό. Βέβαια, όπως είπα και πριν, τα κομμάτια δεν τα γράφω εγώ. Παρόλα αυτά το γκρουπ μου αρέσει όπως και η δουλειά που έχω αναλάβει σε αυτό. Μελλοντικά μπορεί να αλλάξουν τα πράγματα ή μπορεί και όχι. Θα φανεί.

 

Σε κάθε περίπτωση, εγώ συνεχίζω να είμαι εκεί που ήμουν μουσικά και απλώς μοιράζω το χρόνο και το κεφάλι μου μεταξύ των δύο.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου