Προς το περιεχόμενο

Απορίες σχετικά με συνδέσεις ενισχυτών


Προτεινόμενες αναρτήσεις

χωρίς να πρέπει να περιμένω κάθε φορά ένα τέταρτο για να ζεσταθούν..

 

 

σιγα μη περιμενεις και δυο ημερες,0,5-3 λεπτα ειναι υπεραρκετα.

 

(30 δευτερολεπτα χρειαζονται για να ...ζεστανει το main power switch τις καθοδους των λυχνιων και μετα μπορεις να ανοιξεις το standby για να παει το high voltage DC στις λυχνιες)

 

αν ο ενισχυτης σου εχει λαμπατο rectifier ετσι κι αλλοιως ...ζεσταινεται σταδιακα οποτε και standby να μην εχει ο ενισχυτης δεν τρεχει τσαϊ...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για καλυτερη αποδοση στην ηχογραφηση αστους ολο το βραδυ αναμενους μια μερα πριν.

 

Οποτε ανοιγεις ----> κοιμασαι ---> ξυπνας ---> ηχογραφεις

dont do it (φαιδων?)

Ας πούμε ότι ανοίγουμε το Power ενός λαμπάτου ενισχυτή (π.χ. Diezel VH4 - ανεκπλήρωτο όνειρο) ΧΩΡΙΣ να είναι συνδεδεμένος σε κάποια καμπίνα. Εφ'όσον δεν ανοίγω το Stand By, υπάρχει περίπτωση να τον κάψω; Ρωτάω γιατί θέλω να έχω 2-3 ενισχυτές 'ζεσταμένους' κι έτοιμους για ηχογράφηση/σύγκριση, χωρίς να πρέπει να περιμένω κάθε φορά ένα τέταρτο για να ζεσταθούν..

εγω στη θεση σου θα εριχνα το βαρος στην καμπινα,δηλ.μια πατεντα με τις jack υποδοχες ωστε να εχεις και τους δυο ενισχυτες συνδεδεμενους .παιζεις με τον Α ενισχ. και εχεις τον Β stand by ,αντιστροφα οταν θες να παιζεις τον Β.

μη με παρετε απο το μαλλι :'( μια ιδεα λεω δεν ξερω αν γινεται αυτο μπορει και να ειναι λαλακια :-\,οι πιο εμπειροι θα ξερετε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, το 1 τέταρτο ήταν υπερβολή, συνήθως είναι ενός τσιγάρου αναμονή..Οσο για την πατέντα που λες droneblack, πολύ πιθανό να υπάρχει ήδη κάποιο amp to cab splitter (δεν το έχω ψάξει), αλλά ok, δεν μου χρειάζεται ούτως ή άλλως μωρέ..Ένα καλώδιο βάζω/βγάζω μόνο.

 

Thanks για τις απαντήσεις παίδες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου