Προς το περιεχόμενο

Webstrings


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις πέρασα ένα σετ webstrings light στην tele μου και ένα set stainless steel flatwound στο Mustang Bass μου και μπορώ να πώ ότι εντυπωσιάστηκα! Πολύ ωραίες χορδές με ακριβώς το bright που χρειάζετε μια τελε!

 

Προβληματίστηκα όμως διοτί ενώ της ηλεκτρικής είμαι σχεδόν σίγουρος ότι είναι d'addario όπως λένε αλλά οι flatwound δεν εχουν καμία σχέση με τις άθλιες chromes της d'addario, είναι κλάσεις ανώτερες!.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο Inside πληροφοριες εμαθα τα εξης:

 

oι χορδες του μπασου φτιαχνονται απο την D'Addario (οι rounwound) & την LA BELLA (οι flat)

 

oι χορδες ακουστικης απο τη VINCI

& της ηλεκτρικης αλλοτε απο τη Vinci,αλλοτε απο την D Addario & αλλοτε απο τη LA BELLA.

 

Πληροφοριακα η LA BELLA & η D ADDARIO κατασκευαζουν το

συντριπτικο ποσοστο ολων των Αμερικανικων χορδων (ασε τι γραφει η μαρκα :wink: ) με τη μεθοδο "φασον" :wink:

 

Παντως εχω τις ιδιες φλατ χορδες στο μπασο μου 4 χρονια και το intonation σκιζει! (και ο ηχος μαμει!) :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι με τις flat έπαθα ζημιά!!!

 

Πήρα και για ακουστική αλλά δεν τις δοκίμασα ακόμη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ...Πάλι για online αγορές με βλέπω...

 

Αλλά μάλλον θα τα χρειαστώ τα μπόλικα set τώρα που μου έρχεται και η Squier 51... :D :P

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά μάλλον θα τα χρειαστώ τα μπόλικα set τώρα που μου έρχεται και η Squier 51... :D :P

 

Ντροπή σου! :lol: Για πές...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου