Προς το περιεχόμενο

Emg σε gibson les paul


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι υπαρχει και η επιλογη των wilkinson,gfs,tonerider,dragonfire active κι αλλα..

sottos ξερεις που συμφωνουμε και που διαφωνουμε (απο προηγουμενη κουβεντα..),δεν πιστευω να προτεινεις αυτους τους μαγν.για την gibson les paul του babisgibson ???

νομιζω πως καλυτερα να αφηση τους gibson επανω στην καλη του,απο το να παει σε καποιον απο τους παραπανω!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Επειδη διαφωνουμε, δε σημαινει οτι ειναι λαθος η δικη μου γνωμη φιλτατε.

Εχω 3 gibson εκ των οποιων μια lp studio, εχω δοκιμασει πολλες κιθαρες, εχω επισκευασει\κστασκευασει αλλες τοσες, εχω αλλαξει δεκαδες μαγνητες, ας εχω μια γνωμη κι εγω... Δε σου λεω οτι ειμαι εγω ο σωστος αλλα σε υποκειμενικα θεματα, ασε μου περιθωριο να πω την αποψη μου.Κατι ισως εχω μαθει κι εγω απ τις εμπειριες μου...

Δοκιμασε gfs sσε gibson με χαμηλο κοστος και ισως σ αρεσουν καλυτερα κι απ τους στοκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας εχω μια γνωμη κι εγω... Δε σου λεω οτι ειμαι εγω ο σωστος αλλα σε υποκειμενικα θεματα, ασε μου περιθωριο να πω την αποψη μου.Κατι ισως εχω μαθει κι εγω απ τις εμπειριες μου...

ελα ρε sottos η γνωμη σου εδω ειναι δεν τη διεγραψε κανεις ουτε της εβαλε συνορα ;D

οπως και η δικη μου

νομιζω πως καλυτερα να αφηση τους gibson επανω στην καλη του,απο το να παει σε καποιον απο τους παραπανω!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Droneblack, δεν έχεις καταλάβει κάτι όπως και πολλοί άλλοι...όταν δε μιλάμε φυσικά για μάπα μαγνήτες αλλά για μαγνήτες που έχουν μια κάποια αναγνωρισμένη αξία...με ποιό κριτήριο μπορείς να πεις στον άλλον άσε αυτούς, βγάλε αυτούς, βάλε εκείνους κλπ; Το διαφορετικό δεν είναι καλύτερο ούτε χειρότερο, είναι απλά διαφορετικό και ο καθένας έχει διαφορετικά γούστα, δεν πρέπει να συγχέονται διαφορετικό με καλύτερο/χειρότερο. Εκτός αν θεωρείς τους Wilkinson του πεταματού ας πούμε, εκεί πάω πάσο...

 

Εγώ έβαλα στην Edwards LP μου EMG όχι επειδή είναι καλύτεροι από τους SD που είχε αλλά επειδή είναι διαφορετικοί :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Droneblack, δεν έχεις καταλάβει κάτι όπως και πολλοί άλλοι...όταν δε μιλάμε φυσικά για μάπα μαγνήτες αλλά για μαγνήτες που έχουν μια κάποια αναγνωρισμένη αξία...με ποιό κριτήριο μπορείς να πεις στον άλλον άσε αυτούς, βγάλε αυτούς, βάλε εκείνους κλπ; Το διαφορετικό δεν είναι καλύτερο ούτε χειρότερο, είναι απλά διαφορετικό και ο καθένας έχει διαφορετικά γούστα, δεν πρέπει να συγχέονται διαφορετικό με καλύτερο/χειρότερο. Εκτός αν θεωρείς τους Wilkinson του πεταματού ας πούμε, εκεί πάω πάσο...

κανεις δεν ειπε για μαπα μαγνητες! ???ουτε ειπα σε καποιον να κανει κατι συγκεκριμενο,ειπα τι πιστευω εγω καλυτερο οχι οτι ειναι και η χρυση τομη .Οπως και συ και ο sottos και ο καθενας που μπηκε στον κοπο να γραψη κατι,ειπαμε τη γνωμη μας η οποια εχει διαμορφωθη απο τα γουστα μας ,τα αυτια μας και την εκαστοτε εμπειρια μας  (στο θεμα του μαγνητη που συμφωνω,ειναι καπως υποκειμενικο) .

ουτε θεωρω τους wilkin. του πεταματου αλλα καποιοι αλλοι εχουν μεγαλυτερη αναγνωρισμενη αξια που λες και εσυ.(τουλαχιστον για μενα).αυτο ηθελα να τονισω λεγοντας-

,δεν πιστευω να προτεινεις αυτους τους μαγν.για την gibson les paul του babisgibson
μαλλον για αυτο παρεξηγηθηκα!

το οτι δεν ταιριαζουν τα γουστα μας δεν σημαινη οτι δεν σεβομαι των αλλων! :-*

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, για αυτή την πρόταση πιστεύω παρεξηγήθηκες, όχι άδικα όμως...γιατί να μην τους προτείνει δηλαδή, όντας μη του πεταματού, αλλά ως κάτι διαφορετικό; :) Εγώ στάθηκα κυρίως σε αυτό "νομιζω πως καλυτερα να αφηση τους gibson επανω στην καλη του,απο το να παει σε καποιον απο τους παραπανω" και είπα ότι είπα στο post μου πιο πάνω. Εφόσον δεν θεωρείς τους wilkinson του πεταματού τότε γιατί διαφωνείς στο να τους βάλει κάποιος σε Gibson ή όποια άλλη κιθάρα θέλει ως κάτι διαφορετικό; Άσχετα αν σου αρέσουν εσένα ή όχι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σου πω,αν και ξεφευγουμε απο το κυριως θεμα και βασικα ο sottos εδωσε την δικη του γνωμη στην αρχικη ερωτηση του babis και τα ειπε μια χαρα, οι προτασεις για wilki.gfs...κτλ εγιναν περισσοτερο προς απαντηση στο post του satana(κανω λαθος?).

ο sottos παλι (sottos χωρις παρεξηγηση) ειπε σε προσφατη συζητηση σε αλλο θεμα-

Επίσης, πολλοί αλλάζουν μαγνήτες με >200ευρώ κόστος απλά και μόνο για να δουν μια ελάχιστη μικροδιαφορά στο ενισχυτάκι 5W ή ακόμη χειρότερα: σε modelling amp... It's a No, ειδικά σε τέτοιες εποχές. Ας έπαιρναν used gibson ή 100W λαμπάτο σε αυτά τα λεφτά...
οκ με συμφωνοι με το παραπανω,σε αυτο ομως το θεμα ο φιλος εχει gibson!

Εγώ στάθηκα κυρίως σε αυτό "νομιζω πως καλυτερα να αφηση τους gibson επανω στην καλη του,απο το να παει σε καποιον απο τους παραπανω" και είπα ότι είπα στο post μου πιο πάνω.
γιατι σταθηκες εδω ?ειπαμε αυτη ειναι η γνωμη μου!

Εφόσον δεν θεωρείς τους wilkinson του πεταματού τότε γιατί διαφωνείς στο να τους βάλει κάποιος σε Gibson ή όποια άλλη κιθάρα θέλει ως κάτι διαφορετικό; Άσχετα αν σου αρέσουν εσένα ή όχι...
γιατι μπορει οι wilkinson να μην ειναι του πεταματου (και γω τους φοραω σε μια..)

αλλα δεν θεωρω πως ειναι τοσο καλοι για μια gibson (αποψη μου τι να κανουμε τωρα?να μην την αναλυσω και αυτη τωρα.)για αλλη κιθαρα δε μιλησα.

αυτα απο μενα και τελος γιατι θα παμε για ντραμπαλα..... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε δεν είπα να μην πεις την άποψη σου, σεβαστή και δεκτή, απλά στην πρόταση σου αυτή "δεν πιστευω να προτεινεις αυτους τους μαγν.για την gibson les paul του babisgibson" φάνηκες πολύ απότομος και απόλυτος, λες και οι wilkinson είναι τόσο χάλια που δεν αξίζουν καν...αν δεν τους θεωρείς τόσο καλούς πάω πάσο, αλλά εντάξει, αφού δεν είναι αντικειμενικά χάλια γιατί να μην τους προτείνει σαν κάτι διαφορετικό; Aυτό σκέφτηκα :) Δεν υπάρχει θέμα, αλίμονο! Οι απαντήσεις που ήταν να δωθούν στο θέμα δώθηκαν!

 

Βάλε wilkinson αδερφέ να σωθείς...και gillette άμα λάχει ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

φιλοι μου ολα αυτα που μου λετε με βοηθουν πολυ και με καθοδηγουν..ευχαριστω πολυ γι αυτο.αν και καποια πραγματα δεν τα πολυ καταλαβαινω..μικρος ειμαι ακομα για να τα ξερω ολα αυτα..παντος επειδη συζητησα και απο κοντα για το θεμα λεω να παω σε passive σιγουρα..και ειμαι αναμεσα σε dimarzio και s.d

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου