Προς το περιεχόμενο

Emg σε gibson les paul


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ευχαριστω πολυ!!ειχα κοιταξει του gus g αλλα δεν ηξερα για την ποιοτητα τουσ αφου ειχα ακουσει κακα σχολια... σε σχεση με τους emg 81/85 ειναι ακριβοτεροι>??? και επισης το να "σκαψω' την gibson χαλωντας ετσι το ξυλο της μου εχουν πει πως ειναι  μεγαλο λαθος..τι εχετε να μου πειτε πανω σε αυτο??

..μα βαζοντας active μαγνητες σχεδον εκμηδενιζεις την οποια εμπλοκη στη διαμορφωση του ηχου....οποτε τι σε νοιαζει αμα το σκαψεις?

 

παντως και εγω θα σου ελεγα να πας σε passive....

τι μαγνητες φορας??? να υποθεσω 490R 490T ??? θα σου προτεινα να δοκιμασεις και το set με τους Burstbucker Pro. Μιλαμε για τρομερο ογκο στο γκαζι!!!

 

 

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι gibson μαγνήτες μου'χουν δώσει την αίσθηση οτι ειναι ακριβοί χωρίς ιδιαίτερο όφελος.Για γκάζια στο bridge πάντως αλλά και για να έχεις τη δυνατότητα για διάφορα πράματα πέραν του shred θα λεγα (ειδικά αν ειναι mahogany η lp σου) να δοκιμάσεις JB/59'.Οι distortion είναι καλοί μόνο για βρωμιά κι αμα δεις ebay και ιστορίες με μεταχειρισμένα θα δεις οτι πολύς κόσμος μετά τους ξαναπουλάει γιατί δεν πολυγούσταρε.Ακου κανα δειγμα στο νετ,ψαξε στο youtube και θα βγάλεις ακρη.Αμαρτια να σκαψεις gibson lp...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως το προβλημα δεν ειναι οι μαγνητες αλλα κατι αλλο στην αλυσιδα?

Γιατι αν ψαχνεις το gain απο τους μαγνητες κατι δεν παει καλα...

Οι μαγνητες δε πρεπει να σου δινουν "παραμορφωση" το 2012...

Αν χρησιμοποιουσες JCM800πχ θα ελεγα ναι αλλα τωρα μηπως το προβλημα δεν ειναι οι μαγνητες...?Μηπως φταιει ο ενισχυτης?η ενταση που παιζεις?οι ρυθμισεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως θα σου πρότεινα να κοιτάξεις και σε Wilkinson hardware pickups που κατα δήλωση του συμφορουμίτη Sottos είναι εφάμιλλα ποιοτικά με EMG Duncan Dimarzio Bare Knackle etc etc... ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως θα σου πρότεινα να κοιτάξεις και σε Wilkinson hardware pickups που κατα δήλωση του συμφορουμίτη Sottos είναι εφάμιλλα ποιοτικά με EMG Duncan Dimarzio Bare Knackle etc etc... 

εεε εισαι satanas ονομα και πραμα! ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως θα σου πρότεινα να κοιτάξεις και σε Wilkinson hardware pickups που κατα δήλωση του συμφορουμίτη Sottos είναι εφάμιλλα ποιοτικά με EMG Duncan Dimarzio Bare Knackle etc etc... ;D ;D ;D

 

Αρχίσαμε τις εξυπνάδες πάλι φίλε "ΓΝΩΣΤΗ"?

 

Πάντως συμφωνώ με τον blackie, οι μαγνήτες είναι πλέον ένα μόνο κομμάτι του ήχου. Για διαφορετική /περισσότερη κλπ παραμόρφωση, ίσως η λύση είναι ένα καλό πετάλι ή preamp ή ενισχυτής. Ανάλογα τον ήχο που θέλει να βγάλει ο συμφορουμίτης(ας μας πει τι ήχο αναζητά), υπάρχουν πολλές λύσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχίσαμε τις εξυπνάδες πάλι φίλε "ΓΝΩΣΤΗ"?

 

Πάντως συμφωνώ με τον blackie, οι μαγνήτες είναι πλέον ένα μόνο κομμάτι του ήχου. Για διαφορετική /περισσότερη κλπ παραμόρφωση, ίσως η λύση είναι ένα καλό πετάλι ή preamp ή ενισχυτής. Ανάλογα τον ήχο που θέλει να βγάλει ο συμφορουμίτης(ας μας πει τι ήχο αναζητά), υπάρχουν πολλές λύσεις.

Καμμία εξυπνάδα αγαπητέ συμφορουμίτη..απλά είπα ότι ΕΣΥ είχες δηλώσει περί WILKINSON σε σχετικό θέμα και το ανάφερα σαν ένα επιπλέον option...

Χρόνια πολλά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμμία εξυπνάδα αγαπητέ συμφορουμίτη..απλά είπα ότι ΕΣΥ είχες δηλώσει περί WILKINSON σε σχετικό θέμα και το ανάφερα σαν ένα επιπλέον option...

Χρόνια πολλά..

 

Δε μπορείς να αρνηθείς πως ένα υφάκι ειρωνικό το είχες...χρόνια πολλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου