Προς το περιεχόμενο

Bryan Adams-Run to you (acoustic fingerstyle)


gskar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Που μενεις αν επιτρεπεται ;Κατι παιδια εχουν φτιαξει μια γκρουπαρα απο τα τεσσερα μερη του οριζοντα .Αμα θελεις βρισκεις  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μπράβο για το arrangement μπράβο για το παίξιμο και ευχαριστούμε που το μοιράστηκες μαζί μας.Είμαι λάτρης του είδους κι ας μην έχω ασχοληθεί(ακόμα :D) παικτικά με αυτή την προσέγγιση.Απλά respect στο είδος που επέλεξες να ακολουθήσεις και στον τρόπο που το εκτελείς! Cheers, από έναν φαν :)

it's all about balance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που μενεις αν επιτρεπεται ;Κατι παιδια εχουν φτιαξει μια γκρουπαρα απο τα τεσσερα μερη του οριζοντα .Αμα θελεις βρισκεις  ;D

Νομό Σερρών. Πάντως στο σχήμα κέλτικο που ξεκινήσαμε πέρυσι κάνουμε πρόβα κάθε 2-3 μήνες. Ο ένας Θεσσαλονίκη ο άλλος Κρήτη κι εγώ άντε να βρεθούμε. Ειδικά αν έχεις και οικογενειακές υποχρεώσεις. :)

 

Μπράβο για το arrangement μπράβο για το παίξιμο και ευχαριστούμε που το μοιράστηκες μαζί μας.Είμαι λάτρης του είδους κι ας μην έχω ασχοληθεί(ακόμα :D) παικτικά με αυτή την προσέγγιση.Απλά respect στο είδος που επέλεξες να ακολουθήσεις και στον τρόπο που το εκτελείς! Cheers, από έναν φαν :)

Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Χμμμ τώρα θα πω μια... κακιούλα για τους φίλους κιθαρίστες  ;D

 

Ε ρε γλέντια που θα γινόντουσαν άμα κοβόταν το ρεύμα  ;D ;D ;D

 

 

Αδερφέ είσαι εξαίρετος και λατρεύω αυτό που κάνεις γιατί είναι «ξεβράκωμα». Εδώ ή παίζεις ή δεν παίζεις καθόλου.  ;)  ;D

 

Αδημονώ για το επόμενο που θα ανεβάσεις.

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο και από μένα , έχεις διαλέξει το πιο δύσκολο και δημιουργικό  στυλ παιξίματος .

Η παρατήρηση (πάντα με την καλύτερη πρόθεση) έχει σχέση με το ρυθμό . Το επίπεδο σου είναι πάρα πολύ υψηλό και με λίγη πειθαρχία αμέσως γίνεσαι άψογος .

Αυτό που βλέπω είναι μια άνοδος στο τεμπο που μετα απο  ένα σημείο είναι πολύ δύσκολο να γίνουν οι chord solo /melody αλλαγές .

  Ένας μετρονόμος σε ακουστικό στο 2 4 σε πιο σε λίγο πιο χαμηλή ταχύτητα μπορεί μετά απο  παίξιμο  να δώσει στιβαρότητα  και με καλό γκρουβ. 

  Το αποτέλεσμα θα είναι άψογο .  :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικό! Απλά!!!

Σε ευχαριστώ πολύ!

 

Χμμμ τώρα θα πω μια... κακιούλα για τους φίλους κιθαρίστες  ;D

 

Ε ρε γλέντια που θα γινόντουσαν άμα κοβόταν το ρεύμα  ;D ;D ;D

 

 

Αδερφέ είσαι εξαίρετος και λατρεύω αυτό που κάνεις γιατί είναι «ξεβράκωμα». Εδώ ή παίζεις ή δεν παίζεις καθόλου.  ;)  ;D

 

Αδημονώ για το επόμενο που θα ανεβάσεις.

 

Σε ευχαριστώ. Γλιτώνω και τις αυξήσεις τις ΔΕΗ ;D

Άσε που μου αρέσει πολύ και ο γυμνισμός  ;D ;D ;D

 

Μπράβο και από μένα , έχεις διαλέξει το πιο δύσκολο και δημιουργικό  στυλ παιξίματος .

Η παρατήρηση (πάντα με την καλύτερη πρόθεση) έχει σχέση με το ρυθμό . Το επίπεδο σου είναι πάρα πολύ υψηλό και με λίγη πειθαρχία αμέσως γίνεσαι άψογος .

Αυτό που βλέπω είναι μια άνοδος στο τεμπο που μετα απο  ένα σημείο είναι πολύ δύσκολο να γίνουν οι chord solo /melody αλλαγές .

  Ένας μετρονόμος σε ακουστικό στο 2 4 σε πιο σε λίγο πιο χαμηλή ταχύτητα μπορεί μετά απο  παίξιμο  να δώσει στιβαρότητα  και με καλό γκρουβ. 

  Το αποτέλεσμα θα είναι άψογο .  :)

 

Θεόδωρε σε ευχαριστώ πολύ. Οι παρατηρήσεις είναι πάντα εύστοχες. Το ήξερα και την ώρα που το έπαιζα αλλά και όταν το είδα ότι ο ρυθμός μου δεν ήταν σωστός. Εκείνη την  ώρα όμως δεν είχα κουράγιο να το ξαναπαίξω, καθώς ήδη το στήσιμο της κάμερας του μικροφώνου κλπ με έιχε ήδη κουράσει. Από του χρόνου που θα έχω δικό μου χώρο στο σπίτι θα τα έχω μόνιμα στημένα και θα ασχολούμαι μόνο με το εκτελεστικό κομμάτι. Πάντως έχω μία τάση να τρέχω λίγο κάποια κομάτια (είναι και το νεαρό της ηλικίας μου  ;D ;D ;D)

 

Ωραια επιλογη κομματιου!Και ωραιος ο τροπος που το επαιξες.

 

8)

Σε ευχαριστώ πολύ!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου