Προς το περιεχόμενο

Hi-stories - Darling.


Nestoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατ' αρχάς θέλω να ευχαριστήσω τον Λόρδο Γκούμη :) που τ' ανακάλυψε.

Το 1989 (αν θυμάμαι καλά) ο Θοδωρής Μποτίνης μου είχε πει πως η FM Records ήθελε να κάνει re-issue κάποια κομμάτια που εκείνη την εποχή ακουγόντουσαν (για κάποιο λόγο) στο ραδιόφωνο, αλλά οι δίσκοι δεν ήταν και τόσο εύκολα διαθέσιμοι. Μπήκαμε λοιπόν στο στούντιο και τα γράψαμε μια κι' έξω. Τη παραγωγή έκανε ο Σταύρος Μουφλουζέλης και βγήκαν σε Maxi singles. Λυπάμαι αλλά δεν θυμάμαι τα ονόματα των λοιπών μουσικών.

 

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κατ' αρχάς θέλω να ευχαριστήσω τον Λόρδο Γκούμη :) που τ' ανακάλυψε.

Το 1989 (αν θυμάμαι καλά) ο Θοδωρής Μποτίνης μου είχε πει πως η FM Records ήθελε να κάνει re-issue κάποια κομμάτια που εκείνη την εποχή ακουγόντουσαν (για κάποιο λόγο) στο ραδιόφωνο, αλλά οι δίσκοι δεν ήταν και τόσο εύκολα διαθέσιμοι. Μπήκαμε λοιπόν στο στούντιο και τα γράψαμε μια κι' έξω. Τη παραγωγή έκανε ο Σταύρος Μουφλουζέλης και βγήκαν σε Maxi singles. Λυπάμαι αλλά δεν θυμάμαι τα ονόματα των λοιπών μουσικών.

 

 

Ποιοι μπήκατε; Σε παραγωγή του Μουφλού; Τι περίεργα είναι αυτά μεσημεριάτικα;  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 1989 (αν θυμάμαι καλά) ο Θοδωρής Μποτίνης μου είχε πει πως η FM Records ήθελε να κάνει re-issue κάποια κομμάτια που εκείνη την εποχή ακουγόντουσαν (για κάποιο λόγο) στο ραδιόφωνο, αλλά οι δίσκοι δεν ήταν και τόσο εύκολα διαθέσιμοι.

 

Θα ήταν ενδιαφέρον να μας πεις ποιά άλλα κομμάτια ηχογραφήσατε για το συγκεκριμένο project..

 

To συγκεκριμένο τραγούδι πάντως είναι πολύ ωραίο. Σε σχέση με την αυθεντική εκτέλεση, δεν μου άρεσε πολύ ο τραγουδιστής, παρότι κάνει μια αξιόλογη προσπάθεια. Τα υπόλοιπα όργανα στέκονται πολύ καλά (αν και πιστεύω ότι oι φράσεις με ακουστική κιθάρα είναι ''trademark'' του κομματιού).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μου άρεσε πολύ ο τραγουδιστής, παρότι κάνει μια αξιόλογη προσπάθεια.

Το αυτό!

Τα υπόλοιπα είναι πολύ ωραία και πιο πολύ μου αρέσει η παραγωγή που για τα τότε δεδομένα ακούγεται άψογη!

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέστορα έχεις κρυφό βιογραφικό. Όλο κάτι μας βγάζεις στη φόρα από δω κι από κει. Γράψε καμιά πληροφορία να καταλάβουμε τι γίνεται.

 

Το κομμάτι και η εκτέλεση είναι ωραία. Η προφορά του (καλού) τραγουδιστή, ενοχλητική αλλά υποθέτω ότι για την εποχή του περνούσε.

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να συμφωνησω με ολους τους ανωτερω κυριους οτι αν τα φωνητικα ηταν λιγο καλυτερα θα ηταν ακομα πιο ωραιο.

Κι ετσι ομως μια χαρα ακουγεται.

Νέστορα έχεις κρυφό βιογραφικό. Όλο κάτι μας βγάζεις στη φόρα από δω κι από κει.

Πραγματι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήταν ενδιαφέρον να μας πεις ποιά άλλα κομμάτια ηχογραφήσατε για το συγκεκριμένο project..

Θυμάμαι μια διασκευή στο Pappa του Paul Anka που είχα παίξει ακουστική και μαντολίνο (της μητέρας μου από την ακαδημια).

Στο συγκεκριμένο (darling) που είναι πιο αργό από το κανονικό, όταν πήγα το rhythm section είχε γίνει, οπότε δεν μπορούσα να επέμβω στη ταχύτητα. Θυμάμαι ότι έπαιξα με τη Tele του συμφοιτητή μου του Κώστα Joker Κακανιάρη, γιατί τη δικιά μου του την είχα δώσει για επιδιορθώσεις. Αυτά, καθότι short memory. ::)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Like!!!!

Πολύ με αρέζουν αυτές οι ιστορίες από το παρελθόν.

Πολύ ωραία παραγωγή όντως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου