Προς το περιεχόμενο

τραγούδια για σχολική προσευχή


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως πέραν της πλάκας... Όντως κάθε μέρα μετά την προσευχή μαζεύεστε όλοι και βγαίνει κάποιος με κιθάρα (στις 8.15 το ΠΡΩΙ) και τραγουδάει? Δηλαδή δεν έχουν βρεθεί ακόμα κάποιοι οξύθυμοι ΕΦΗΒΟΙ που ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΙΕΙ ΚΑΦΕ να κατεβάζουν κάνα καντήλι?  :-X :-X

Για έθνικ θα πρότεινα την Γερακίνα που είναι ανεβαστικό...

κι εγω είχα τις αντιρρήσεις μου, αλλα σκέφτηκα το εκστασιασμένο κοινό στο τέλος και τις ξέχασα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αμφιθέατρο, μαθητές..... ίσως κάτι από την ταινία Φράουλες και Αίμα....  8)

Παίξε το Helpless από CSN&Y και το κάνεις medley (ίδια ακκόρντα και εύκολο) με Knocking on Heaven's door (που θα το ξέρουν και οι ροκάδες αλλά παίξτο και μάγκας εξηγώντας ότι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ των Guns & Roses).

Ανεβαστικά και τα δύο για πρωινό εφηβικό ξύπνημα.....

 

Τόσο προοδευτικό σχολείο θα έχει και σύμβουλο ψυχολογικής βοήθειας.

Ρε τι θα χανα πρώτες ώρες αν ήμουν κι εγώ εκεί.........

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

.            η καθηγήτρια είχε πει πως οι maiden είναι αταλαντοι και κνς δε θα τους ξέρει σε λίγα χρόνια

 

 

 

 

 

Α, να γίνει μέλος στο Noiz να της πεις εκ μέρους μου. Εδώ έχουμε βγάλει ατάλαντους σχεδόν τους πάντες  ;D

 

Το μόνο που μου έρχεται για προσευχή είναι οι Stryper (χριστιανικό heavy metal  :o) αλλά είναι μάλλον για μπάντα και όχι σόλο κιθαρούλα.

 

 

By a second thought ίσως αυτό να γίνεται «διασκευή» σε μπαλάντα:

 

 

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Καλή η πλάκα, όπως πάντα αλλά το σχολείο ΜΑΜΕΙ, πολύ απλά! Μακάρι και άλλα σχολεία να κάνουν το ίδιο... Δυστυχώς οι δικοί μου είναι δημοτικό ακόμη, αλλά στο Γυμνάσιο θα το προτείνω! ;)

 

Για τραγούδι, τι λες για αυτό: EN KATAKLEIDI ΕΝ ΚΑΤΑΚΛΕΙΔΙ ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ SIDIROPOYLOS

 

Παίζεται με μία κιθάρα, είναι Σιδηρόπουλος, και δεν έχει "κακές λέξεις"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο σύγχρονο....

Μια ωραία εκτέλεση σε ακουστική του Black Jesus (Everlast) όπως την είχα δει στο Ουτούμπι από έναν τύπο (με φωνάρα) στα προκριματικά του "Σουηδία έχεις ταλέντο" ή Swedish Idol ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων. Δεν κάνω πλάκα. Ψάχτο (δεν έχω πρόσβαση από δω).

Είμαι τελείως Καμμένος;

 

Αλλιώς και η Αρλέττα είναι καλή.

 

 

 

 

Τέτοια θέματα όμως τα βάζουμε Παρασκευή μεσημέρι ρε γμώτ.....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η καθηγήτρια είχε πει πως οι maiden είναι αταλαντοι

...επιτέλους...κάτι αλλάζει -προς το καλύτερο- στη παιδεία...

Ρώτα παρακαλώ τη δασκάλα σου και για τον Eric Clapton. Και αφού -όπως θα ξέρει- Clapton is God...μετά τη προσευχή, όποιο τραγούδι του και να πείς...είσαι ΟΚ!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κ αλλά το σχολείο ΜΑΜΕΙ, πολύ απλά! Μακάρι και άλλα σχολεία να κάνουν το ίδιο...

 

Νικόλα το σχολείο μου πρέπει να ήταν πολύ μπροστά από τα τότε. Είχαμε κάνει αίθουσα στο ημιυπόγειο με stage παρακαλώ για συναυλιούλες της σχολικής μπάντας  8)

 

Τέτοια πράγματα στο Άνω Καλαμάκι εν έτη 1988 (νομίζω)  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στη σχολική προσευχή

 

καλα ειμαστε σοβαροι?

 

ΠPΟΣΕΥΧΗ εν ετη 2012?που ζουμε? στην Τεχερανη?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "μετα την σχολικη προσευχη" να ξερετε δεν προσδιοριζει το περιεχομενο αυτου που ακολουθει. Ειναι καθαρα χρονικος προσδιορισμος δηλαδη το πρωι πριν τα μαθηματα.

 

Ο χρονος μετα την προσευχη στα σχολεια μας, πολλες φορες χρησιμοποιειται για καποιες ανακοινωσεις δραστηριοτητων των μαθητων του σχολειου και αλλα διαφορα.

 

Ακομα σε καποια σχολεια παρουσιαζονται καποια "δρωμενα" μαθητων, που συνηθως ομως εχουν σχεση με την εκπαιδευτικη διαδικασια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου