Προς το περιεχόμενο

Ένα λαλακισμένο ασματάκι


samy paraga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Και εσύ  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

;D ;D ;D ;D

 

Μα γιατί το λες αυτό;  :D

 

Απλά από την ακρόαση διέκρινα ότι ο Μήτσος ( ηθελημένα ή άθελα του) δεν βάδισε σε «ορθόδοξες συνθετικές ατραπούς». Για αυτό και χρησιμοποίησα τον όρο avant garde.

 

Δηλαδή αυτό το fusion ανάμεσα στην σαμπορούμπα του πιάνου με το arcade θέμα του φινάλε δεν ήταν κάτι που θα επέλεγε ένας συνθέτης με συμβατικούς προσανατολισμούς.

 

Αν μη τι άλλο ήταν μια «τολμηρή» κίνηση και θα συμφωνήσω με τον Marathon ότι οι παύσεις είναι όλα τα λεφτά.

 

Για αν ακριβολογήσω αυτό που εισέπραξα ήταν «σύνθεση- αποδόμηση- σύνθεση», με μια υποψία ενός μίνιμαλ/ ιndustrial «αέρα» που πνέει στο κομμάτι.

 

Τέλος πάντων είναι μια σύνθεση με πολλές ερμηνείες ή και καμία (πάντως δεν γνωρίζουμε τι μπορεί να υπήρχε στο μυαλό του συνθέτη, αν είναι τύχη ή statement)  :D  

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αν ακριβολογήσω αυτό που εισέπραξα ήταν «σύνθεση- αποδόμηση- σύνθεση», με μια υποψία ενός μίνιμαλ/ ιndustrial «αέρα» που πνέει στο κομμάτι.

εγώ πάλι λέω...ότι επειδή δεν ξέρει τα ProTools...πατάει κατά λάθος το κουμπΗ της παύσης...και δεν ξέρει μετά να τα μπαλώσει 8)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

εγώ πάλι λέω...ότι επειδή δεν ξέρει τα ProTools...πατάει κατά λάθος το κουμπΗ της παύσης...και δεν ξέρει μετά να τα μπαλώσει 8)

;D ;D ;D ;D ;D

 

Τύχη λοιπόν...  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέστορα ούτε καν ξέρω ποιοί είναι αυτοί που λες ,εξάλλου τι να μας πουν αυτοί από αβάντ γκαρ μουσικές εγώ είμαι καλύτερός τους ^_*

Ξέρω όμως εγώ. Τελικά είσαι ή του ύψους ή του βάθους.  :D

Και πάλι εύγε.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ααααααααα ,όλα κι όλα ,οι παύσεις είναι δική μου επινόηση όχι του μηχανήματος του διαβόλου  ;D

 

 

Λάκη δεν κατάλαβες τι? Κάποια στιγμή άθελά μου πάτησα κάποιο κόμβιο στο μίντι και μου έκελισε την ένταση ενός τρακ .Δεν είχα πάρει χαμπάρι τι είχε συμβεί ,έβλεπα να κινείται το βιούμετρο στο τρακ ,αλλά δεν μπήκα στο κόπο να τσεκάρω και το βιούμετρο εξόδου .Γενικά δεν έχω ασχοληθεί με το κλαβιέ ως χειριστήριο ,παρά μόνο σαν κίμπορντ για τα ψηφιακά όργανα και αυτό το πρόστυχο αλωνίζει κατά το δοκούν  ;D αν πατήσω κανά λάθος κουμπί .

Επ ευκαιρίας του τωρινού προβλήματος έκατσα και διάβασα και είδα κάτι βιντεάκια ,αλλά και πάλι έχω δρόμο .

 

Ανέστη ναι μαθαίνω ,απλά δεν είμαι πολλές μέρες Αθήνα για να εξασκούμε ,σε έπαιρνα και στη γιορτή σου να σου ευχηθώ ,αλλά το είχες κλειστό.

Δεν ξέρω αν το Κιου μπέις είναι καλύτερο,χειρότερο ή πιο εύχρηστο .Ούτε αν τα υπόλοιπα προγράμματα είναι πιο απλά .Αυτό που γνωρίζω όσο μαθαίνω τα προ τουλς είναι ότι είναι ένα πλήρες πακέτο που έχει μέσα ότιδήποτε μπορεί να χρειαστείς ,μα οτιδήποτε

 

Το κομματάκι στήθηκε για πλάκα ,από την αρχική ιδέα σε συνδιασμό  με τους απίθανους ήχους που έβρισκα ,είχε κι άλλους ,αν σας άρεσε τόσο πολύ να το κάνω σε συνέχιες  ;D ;D ;D

 

Νέστορα ,δεν είναι θέμα ύψους και βάθους ,είναι θέμα ικανότητας να περάσω αυτό που θέλω και δεν το λέω για να περιαυτολογήσω,απλά και παλιώτερα είχα ιδέες και με τα παιδιά του γκρουπ ,αλλά αδυνατούσαμε να τις περάσουμε στο τάστο λόγω ελλειπών ικανοτήτων και χρόνου .

Λίγο πολύ κάποιος που ασχολείται με τη μουσική ,παίζοντας και ακούγοντας χρόνια μαθαίνει να κοροιδεύει λιγάκι τα αυτιά ,αν όμως και οι οργανοπαιχτικές του δυνατότες  και οι τεχνικές του γνώσεις πάνω στα διαόλια είναι λίγες ,δεν τα καταφέρνει πάντα

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν σας άρεσε τόσο πολύ να το κάνω σε συνέχιες  ;D ;D ;D

είμαι ήδη στο Fan Club, βάλε και ένα κουμπΗ like... ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου