Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Ηλεκτρακουστικής Κιθάρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

    Ο....μπουζουκισοπ δε βγαζει καποιο μοντελο στα 2 λινκ που δινεις, μονο τη σελιδα της εταιριας.

 

 

Η godin ειναι καλη κιθαρα ΑΛΛΑ αυτα ειναι και υποκειμενικα. Πρεπει να τη δοκιμασεις!

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι τρεις διαφορετικες κιθαρες.

εξαρταται για τι χρηση την θες?τι μουσικη θα παιζεις?σπιτι μονο η κιθαρα δουλειας

 

κιθαρα δουλειας ειναι σιγουρα μακραν η Godin παιζει τα παντα και τα παιζει καλα αλλα δν εχει σκαφος το οποιο για μενα τουλαχιστον ειναι πολυ μεγαλο μειον γιατι η ακουστικη ειναι το σκαφος της.

 

ο Παλισανδρος της Tagnelwood ειναι το πιο γεματο ξυλο για σωμα ακουστικης αλλα δεν θα βγαινει ποτε "μπροστα" αλλα σαν σκαφος θα παιρνεις κεφαλια που λεμε  :P

 

Οι Lag ειναι σχετικα καλες αλλα οχι για το budget που φιανεται να δινεις.μπορεις να παρεις πολυ ανωτερο οργανο σε αυτα τα λεφτα.

 

Κατεβα αθηνα να ακοσεις απο κοντα κυριως τις διαφορε ςσ τα ξυλα της καθε κιθαρας.Εγω ελεγα να παρω rosewood αλλα με κερδισε ευκολα το maple σωμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακαρι να μπορουσα να χτυπησω την godin.Σχεδιαστικα τουλαχιστον ειναι ο,τι πρεπει για μας που εχουμε συνηθισει το μπρατσο της ηλεκτρικης.Απο κει και περα αν και δεν ειμαι σχετικος,ψαξε το θεμα μαγνητη γιατι εχω ακουσει οτι παιζει μεγαλο ρολο(οπως σε καθε ηλεκτρικο οργανο αλλωστε). ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε τες οπωσδήποτε να δεις ποια σου τεριάζει καλύτερα και ποια σε διευκολύνει περισσότερο στο παίξιμο. Μη δόσεις τόσα λεφτά και δε σε βολεύει ή δε σε καλύπτει μουσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις. Την κιθάρα την θέλω για κιθάρα δουλειάς. Καλοβλέπω την Godin. Η ερώτησή μου είναι (ίσως λίγο χαζή) η συγκεκριμένη κιθάρα unplugged παράγει ήχο; Επειδή δεν έχει το κλασικό ηχείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου