Προς το περιεχόμενο

μαγνητης neck σε bullet strat


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ray +1.

 

Voyager, αφήνω προς το παρόν ως έχει το post σου για να εμπεδώσει το αναγνωστικό κοινό ότι φέρνεις (ξανά) τον εαυτό σου σε δύσκολη θέση χωρίς να σου "σηκώσει χέρι" κανείς.

 

Αυτά τα ολίγα και ελπίζω να βοήθησα. ;D

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

@ RayDTutto :

Wow πόσα πολλά λεφτά έχεις...

 

Έχω, ο φτωχούλης του Θεού, έχω!.. Και δεν έχω παράπονο…

Δυο τρόποι υπάρχουν για να «ικανοποιήσεις» τον εαυτό «σου» ως προς τις επιθυμίες αυτού…

Η’ να τις απαρνηθείς ολοκληρωτικά…

Η’ να ενδώσεις ολοκληρωτικά σε αυτές…

Οτιδήποτε άλλο είναι απλά μια μεσοβέζικη κατάσταση…

Οπότε, στο θέμα του μουσικού εξοπλισμού εγώ δεν θα μπορούσα να κάνω «σκόντο»…

         

Wow! Πόσο άγριος μάγκας ήσουν...

 

Όπως γουστάρει κανείς!…

Για κάποιους άλλους –όμως- δεν μπορώ να βάλω και το χέρι μου στην φωτιά…

 

Και αυτό προφανώς είναι η δική σου προσωπική θεώρηση. Αλλά όπως είπε και κάποιος:

«Καλό είναι να μην θεωρούμε τον εαυτό μας σημείο αναφοράς για το επίπεδο όσων διαβάζουν.

Δεν μιλάμε στην ίδια τάξη στο σχολείο και δεν είμαστε ούτε συνομήλικοι, ούτε ζούμε στον ίδιο τόπο με παρόμοιες εμπειρίες. Οταν γράφεις κάτι στο Noiz, μπορεί να το διαβάσει ο δάσκαλος σου, το είδωλο σου ή ο μαθητής σου. Γι αυτό γράφουμε ευγενικά, φειδωλά και μετρημένα λαμβάνοντας υπ' όψη πως θα το διαβάσουν 81,000+ μουσικοί.»

 

Θα συμφωνήσω εδώ –εν μέρη- μαζί σου ότι θα έπρεπε να γίνει υποχρεωτική και η αναγραφή της ηλικίας του κάθε μέλους του forum καθώς η μη διασαφήνιση των ηλικιακών ορίων δημιουργεί εν μέρει παρανοήσεις, παρεξηγήσεις και εν μέρη διαταραχές στην επικοινωνία μεταξύ των μελών…

 

Μάλιστα. Και ποιος σε ρώτησε εσένα για το τι ακριβώς θα κάνει ο καθένας;

 

Κανένας, όπως αντίστοιχα και κανένας δεν όρισε εσένα τοποτηρητή και θεματοφύλακα του forum…

 

Την άποψη μου κατάθεσα και καταθέτω, όπως αντίστοιχα και εσύ την δική σου άποψη κατάθεσες και καταθέτεις…

 

Και είτε το γουστάρεις, είτε όχι, είναι ισότιμες στα μάτια των αναγνωστών μας, οι οποίοι έχουν αντίστοιχες γνώσεις και κρίνουν αυτές ως προς το επίπεδο της σοβαρότητας που αυτές μπορούν να έχουν…

 

Κανένας εξ των δυο μας δεν μπορεί να είναι θεσμικά «Βασιλικότερος του Βασιλέως» είτε αυτό σου αρέσει, είτε όχι…

         

Κατανοείς ότι ο καθένας δεν έχει ιδιόκτητο σπίτι, πολλοί δε συμφορουμίτες δεν μένουν καν μόνοι τους και σέβονται αυτούς που τους φιλοξενούν; Το ότι εσύ έβριζες όσους ενοχλούσες ή ότι τώρα έχεις ιδιόκτητο σπίτι και πανάκριβο εξοπλισμό δε σημαίνει τίποτα για κανέναν. Οπότε αν θες να βοηθήσεις, προσπάθησε να μην κρίνεις εσύ με τα δικά σου κριτήρια.

 

Όλα αυτά που αναφέρεις, είναι μια πραγματικότητα που την βιώνουν αρκετοί συνδαιτυμόνες μας, αλλά από την άλλην, κανένας δεν τους υποχρέωσε να «μπούνε» σε αυτό το «λούκι»…

 

Είτε μας αρέσει αυτό είτε όχι, το sport που –αμφότεροι- επιλέξαμε έχει αυτά –ακριβώς- τα disadvantages…

 

Επιζητά να έχεις κάποιο προσωπικό χώρο για να το εξασκήσεις, αν δεν μένεις μόνος σου θα αναγκαστείς να γίνεις ενοχλητικός στους συγκατοίκους σου, ίσως και να αναγκαστείς να γίνεις και επιθετικός μερικές φορές…

 

Επιζητά να έχεις έναν αρκετά ακριβό εξοπλισμό (για τα «μέτρα» των κοινών ανθρώπων που δεν έχουν γνώσεις επί αυτού…)

 

Αν δεν μπορεί να τα κατανοήσει αυτά τα αυτονόητα -φίλτατε RayDTutto- κάποιος, κανένας δεν μπορεί να του προσφέρει κάποια ουσιαστική βοήθεια επί αυτού και όλα τα άλλα είναι ευχολόγια απλά για να έχουμε να λέμε χωρίς ουσιαστικό αντίκρισμα και υπόσταση…

 

Όποιο μαγνήτη και να προτείνουμε στον Σπύρο αν δεν συνοδευτεί με τον περεταίρω ανάλογο εξοπλισμό θα είναι απλά μια overpriced προσθήκη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ Earendil:

 

Σε ευχαριστώ για την «πολυτέλεια» του να εκθέτω κάποια ουσιαστικά θέματα…

 

Συγγνώμη που θα σε απογοητεύσω άλλα δεν βλέπω κάτι που φέρνει (ξανά) τον εαυτό μου σε δύσκολη θέση με το όλο post (ως έχει…) επειδή αναφέρθηκα σε πραγματικές συνθήκες που κάποιοι από μας παλαιότεροι τις γνωρίζουμε…

 

Αν στην τελική-τελική επιζητούμε να προσφέρουμε ουσιαστική βοήθεια στους νέους αναγνώστες μας, θα πρέπει να κατανοήσουμε τα ουσιαστικά προβλήματα που υπάρχουν και να προσφέρουμε ουσιαστικές λύσεις επί αυτών…

 

Το να προτείνω –αίφνης- στο Σπύρο να αλλάξει τους μαγνήτες τις κιθάρας του με κάποιο ακριβό set από active Seymour Duncan Blackouts η’ από EMG pickups, όταν δεν μπορώ να ξέρω ποιον ενισχυτή έχει ο Σπύρος είναι για μένα (προσωπικά σαν μουσικό που έχει παίξει στην ζωή του και αυτό το είδος μουσικής…) τουλάχιστον άνευ άξιας λόγου και πραγματικής ουσίας…

 

Και δεν έχω μάθει στην ζωή μου να ούτε «χαϊδεύω αυτιά», ούτε να «παίρνω στον λαιμό μου» ανθρώπους, παραπληροφορώντας αυτούς, εκ του ασφαλούς…

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά νομίζω ότι έχουμε βγει ολίγον off topic. ::) Δε νομίζω ότι με αυτόν τον τρόπο βοηθάμε το Σπύρο σε κάτι. Καλό θα ήταν ο καθένας να λέει τη γνώμη του (με κόσμιο τρόπο) και να μην ξεκινάμε προσωπικές αντιμαχίες. Νομίζω ότι δεν ωφελείται κανείς από αυτό... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά νομίζω ότι έχουμε βγει ολίγον off topic. ::) Δε νομίζω ότι με αυτόν τον τρόπο βοηθάμε το Σπύρο σε κάτι. Καλό θα ήταν ο καθένας να λέει τη γνώμη του (με κόσμιο τρόπο) και να μην ξεκινάμε προσωπικές αντιμαχίες. Νομίζω ότι δεν ωφελείται κανείς από αυτό... :)

 

Ωπ, τι παίχτηκε  ??? Ηρεμία παίδες πάνω απ όλα  :)

ενισχυτη έχω τον line 6 spider 3 15w!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπ, τι παίχτηκε  ??? Ηρεμία παίδες πάνω απ όλα  :)

ενισχυτη έχω τον line 6 spider 3 15w!

 

Σπύρο τον έχω κι εγώ τον spider! Έτσι για practice amp, (έχω πολλούς και φυσικά ένα λαμπάτο "θηρίο" randall αλλά τ' ανάβω πιο σπάνια). Θύμισέ μου καταρχάς να σου στείλω ωραία metal settings για αυτό τον ενισχυτή, θα δεις άλλον amp!

 

Παίζω με τους rails μέσω του spider κι ακούγονται μια χαρά metal-ίδικοι. Ο spider έχει το καλό (για τη μέταλ, όχι για τα blues) να εξομαλύνει τις όποια αδυναμίες του μαγνήτη σε output και μπάσες. Επομένως, είτε βάλεις EMG, είτε βάλεις κάποιο φθηνό διπλό, πάνω κάτω τα ίδια θα ακούσεις στο metal και ειδικά στο insane κανάλι. Αν είσαι από Αθήνα, πέρνα να τους ακούσεις καμια μέρα!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sotto , αν εχεις τα settings , στειλτα μια , δωσε φωτα στο λαο  :P

τελικα με κοβω για hot rails ξανα , αλλα οποιαδηποτε προταση κανετε ειναι ευπροσδεκτη!

 

edit : ο cool rails κανει για τα ειδη μουσικης που εχω αναφερει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ρε Σπυράκο δεν ακούς? :(

 

η κιθαρα σου, η αληθεια ειναι ότι θα ακουστει καλύτερη με τους νεους μαγνήτες, αλλά θα έχεις δώσει 200€ (αν αλλάξεις μονο τον έναν) και θα εχεις μια .........bullet.

 

η προταση μου ειναι να πουλήσεις την bullet και να πάρεις μια κιθάρα στα 200-300€ και να εισαι πρώτος........μάγκας ;)

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ρε Σπυράκο δεν ακούς? :(

 

η κιθαρα σου, η αληθεια ειναι ότι θα ακουστει καλύτερη με τους νεους μαγνήτες, αλλά θα έχεις δώσει 200€ (αν αλλάξεις μονο τον έναν) και θα εχεις μια .........bullet.

 

η προταση μου ειναι να πουλήσεις την bullet και να πάρεις μια κιθάρα στα 200-300€ και να εισαι πρώτος........μάγκας ;)

 

γιατι θελω να τη τσιτωσω λιγο  ;)

προφανως και δεν θελω να δω ενα καρο λεφτα για μαγνητες. και αυτος που εχω τωρα τον πηρα μεταχειρο στα 50 ευρω.  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας που έλεγες Σπύρο για μαγνήτη YJM και μάλιστα στη θέση του λαιμού (neck) , ίσως σε ενδιαφέρει η παρακάτω αγγελία...

 

http://smart.noiz.gr/details.php?id=85148

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου