Προς το περιεχόμενο

μαγνητης neck σε bullet strat


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η bullet κάνει λίγο περισσότερα χρήματα από ένα κιλό φέτα.  ;D

Για όσου πιάνουν τα χέρια να την πειράξουν έχουν σχεδόν τζάμπα μια πλατφόρμα

πειραματισμών.

Πήρα μια για να αξιοποιήσω κάτι dimarzio που μου περίσσευαν(2 x hs2 & 1 x hs3) και

το αποτέλεσμα δεν με χαλάει καθόλου.

Το μόνο που θέλει ακόμα για να είναι απόλυτα μάχιμη είναι ένα σετ κλειδιά, κι αυτό όχι γιατί ξεκουρδίζει αλλά γιατί όταν τα γυρνάς είναι σαν να ανοίγεις ζαμπονάκι ζβαν. ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Το μόνο που θέλει ακόμα για να είναι απόλυτα μάχιμη είναι ένα σετ κλειδιά, κι αυτό όχι γιατί ξεκουρδίζει αλλά γιατί όταν τα γυρνάς είναι σαν να ανοίγεις ζαμπονάκι ζβαν. ;D

 

XAXAXAXAXAXAXAXA Κορυφαίο!!!!!

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσου πιάνουν τα χέρια να την πειράξουν έχουν σχεδόν τζάμπα μια πλατφόρμα

πειραματισμών.

Για όσου πιάνουν λοιπόν τα χέρια τους...αλλά και κόβει λίγο το μυαλό τους, εάν είναι αν ρίξουν όλα αυτά τα λεφτά στο σαπάκι...αγοράζουν και ένα ΚΑΝΟΝΙΚΟ σώμα και μπράτσο

http://www.bhefner.com/index.php?l=product_list&c=2

με περίπου 250$

και φτιάχνουν μία ΚΑΝΟΝΙΚΗ partcaster.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσου πιάνουν λοιπόν τα χέρια τους...αλλά και κόβει λίγο το μυαλό τους, εάν είναι αν ρίξουν όλα αυτά τα λεφτά στο σαπάκι...αγοράζουν και ένα ΚΑΝΟΝΙΚΟ σώμα και μπράτσο

http://www.bhefner.com/index.php?l=product_list&c=2

με περίπου 250$

και φτιάχνουν μία ΚΑΝΟΝΙΚΗ partcaster.

 

Εντάξει, το μυαλό μιας και το έχεις χρησιμοποίησε το και για να καταλάβεις τι σου λέω.

Σου λέω λοιπόν πως χρησιμοποίησα ένα σετ μαγνήτες που κάθονταν με 95 εβρώ. Αντε να δώσω κι άλλα 20 για κλειδιά και να γίνουν 115.

Και έχω μια κιθάρα να κάνω σταυροβελονιές με το κολητήρι μου και να πειραματίζομαι. Και παίζει μια χαρά για τα γούστα μου. Για μένα είναι καλό ντηλ. Αν είναι να προσθέσω άλλα 500 ισως ακολουθήσω την πρόταση σου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι να προσθέσω άλλα 500 ισως ακολουθήσω την πρόταση σου.

AN ακολουθήσεις τη πρότασή μου, ΙΣΩΣ φτιάξεις και μία πραγματική κιθάρα.

Και έχω μια κιθάρα να κάνω σταυροβελονιές με το κολητήρι μου και να πειραματίζομαι.

..επειδή έχουμε πειραματιστεί και εμείς και πετάξαμε τα λεφτά μας στο λέω...

Δεν θέλει πολύ μυαλό να καταλάβεις και εσύ τι λέω.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, το μυαλό μιας και το έχεις χρησιμοποίησε το και για να καταλάβεις τι σου λέω.

Σου λέω λοιπόν πως χρησιμοποίησα ένα σετ μαγνήτες που κάθονταν με 95 εβρώ. Αντε να δώσω κι άλλα 20 για κλειδιά και να γίνουν 115.

Και έχω μια κιθάρα να κάνω σταυροβελονιές με το κολητήρι μου και να πειραματίζομαι. Και παίζει μια χαρά για τα γούστα μου. Για μένα είναι καλό ντηλ. Αν είναι να προσθέσω άλλα 500 ισως ακολουθήσω την πρόταση σου.

 

 

Ξαναγράφω τα ίδια απ το άλλο θέμα μιας και τρέχει παράλληλα. Έχοντας κάνει αρκετά project(οικονομικά των 60ευρώ έως us partscasters), είπα και πριν ότι:

 

"Το να αναβαθμίσεις μια bullet δεν είναι πρόβλημα αρκεί να βάλεις καλύτερα + φθηνά υλικά και να ξέρεις τι κάνεις!  Κι εγώ το έχω κάνει, κι όχι σε μία μόνο bullet...

  Ένα σετάκι κλειδιών τύπου grover από ebay με 10ευρώ είναι τρελή αναβάθμιση για τα αγιοβασιλιάτικα keys της bullet, χωρίς πλάκα. Ένα απλό nut graphite με 3ευρώ είναι επίσης τρελή αναβάθμιση για το μην-πω πλαστικό της bullet.

  Από μαγνήτες: ένα σετάκι των 15-20 ευρώ από wilkinson, artec,belcat,giovanni,dragonfire... ( ebay) ή gfs είναι πάλι μια σίγουρη αναβάθμιση.

 

http://www.ebay.com/itm/NEW-SET-of-SECO-STRAT-GUITAR-PICKUPS-FULLY-WIRED-with-CONTROLS-WHITE-S-S-S-/180800458987?pt=UK_Guitar_Accessories&hash=item2a188c10eb#ht_873wt_952

 

http://www.ebay.com/itm/NEW-SECO-STRAT-Tele-BLACK-GUITAR-NECK-NUT-42x3-5mm-/170650815229?pt=UK_Guitar_Accessories&hash=item27bb94cafd#ht_788wt_952

 

Αν κάνεις το σφάλμα να ψάχνεις Duncans, Grover, CTS, Malory, Tonepros, fender custom shop υλικά για τη bullet, πάρε μια mexico strat στα ίδια λ7 να είσαι jet και κράτα τη bullet για back-up ή για το αρχάριο ξαδερφάκι σου. Εκτός αν "λ7 (για πέταμα), υπάρχουν" φυσικά...   

"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AN ακολουθήσεις τη πρότασή μου, ΙΣΩΣ φτιάξεις και μία πραγματική κιθάρα...επειδή έχουμε πειραματιστεί και εμείς και πετάξαμε τα λεφτά μας στο λέω...

Δεν θέλει πολύ μυαλό να καταλάβεις και εσύ τι λέω.

 

Δεν μπορεί να συζητήσει κανείς έτσι, έχω την αίσθηση και διακόσιες φορές να ξαναγράψω αυτό που είπα πάλι τα ίδια θα λες.

 

Είπα πως έδωσα 95 ε για μια κιθάρα "ολόκληρη" και για συγκεκριμένους λόγους.

Βρίσκεις νόημα να μου απαντήσεις στο ποστ μου προτείνοντας μου να δώσω 250 για ένα μπράτσο και ένα σώμα; Κι αν δώσω 1500 προφανώς θα έχω ακόμα πιο "πραγματική" κιθάρα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρίσκεις νόημα να μου απαντήσεις στο ποστ μου προτείνοντας μου να δώσω 250 για ένα μπράτσο και ένα σώμα;

Βρίσκω νόημα να το γράψω...μήπως καταλάβει ο ΟΡ και δεν ακολουθήσει τη συμβουλή σου...και μιλάω για $...κάνε τον υπολογισμό...όσο προλαβαίνουμε και πληρώνουμε σε ευρώ...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρίσκω νόημα να το γράψω...μήπως καταλάβει ο ΟΡ και δεν ακολουθήσει τη συμβουλή σου...και μιλάω για $...κάνε τον υπολογισμό...όσο προλαβαίνουμε και πληρώνουμε σε ευρώ...

Μήπως μπορείς να μου πεις και ποια είναι η συμβουλή μου;  ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρίσκω νόημα να το γράψω...μήπως καταλάβει ο ΟΡ και δεν ακολουθήσει τη συμβουλή σου...και μιλάω για $...κάνε τον υπολογισμό...όσο προλαβαίνουμε και πληρώνουμε σε ευρώ...

 

Μιλάς για $ και υπολογίζεις σε Ευρώ...με ολίγη από υπονοούμενα περί δραχμής...ξέρεις κάτι που δέν ξέρουμε??? ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου