Προς το περιεχόμενο

Άγνωστος Peavy στην φτήνια...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρες σε όλους.

 

Ακούστε πως έχει η κατάσταση. Υπάρχει διαθέσιμος ενισχυτής peavy πιθανότερο δεκαετίας 80 σε τιμή όσο περίπου 3 καφέδες (αντέ 4).

 

Όμως βρίσκετε μαρκία και αν γίνει η αγορά θα γίνει δια αντιπροσώπου. Ο ενισχυτής αυτήν τη στιγμή δεν δουλεύει (δοκιμάστικε απο τον αντιπρόσωπο).

 

Το ερώτημα τώρα είναι: Ποιά μοντέλα αυτής τις δεκαετίας αξίζουν μια αγορά συνυπολογίζοντας το κόστος μίας πιθανής "σοβαρής" βλάβης;

 

Ο αντιπρόσωπος θα συναντιθεί με την κυρία που ξεπουλάει την Δευτέρα και θα ήθελα μέχρι τότε να του δώσω 2-3 μοντέλα οπότε αν τα αναγνωρίσει να τον τσιμπίσει.

 

Ε;  ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μια τετοια τιμη και δεδομενου οτι ο ενισχυτης εχει μεν βλαβες αλλα δεν ειναι παντελως διαλυμενος, νομιζω οποιοσδηποτε λαμπατος αξιζει μια τυφλη αγορα.

 

Δες το ετσι - στην χειροτερη, αν αγορασεις τον ενισχυτη και δεν γινεται/αξιζει να επισκευαστει εχεις χασει ελαχιστα λεφτα και μπορεις να τον μετατρεψεις σε μια φτηνη καμπινουλα (φανταζομαι μιλαμε για combo).

 

Y.Γ. Αν μιλαμε για κανα τρανζιστορατο ενισχυτη πιθανως παλι να αξιζει η αγορα καθως καθολου περιεργο η "βλαβη" να ειναι καμια καμμενη ασφαλεια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τιμή αρχικά ειναι 30 ευρώ.... αλλα μιας και το παλικάρι τον δοκίμασε και δεν παίζει θα τον παζαρέψει για κανα 20άρικο ίσως και λιγότερο.

 

Το θέμα είναι οτι απο την εν λόγω κυρία θα πάρω και μία κιθαρα Hofner (δεν ξέρω μοντέλο) ενα σετ ντραμς (μισο μισό με φίλο), ίσως ένα - θα το πώ - synth farfisa fk40 και μαζί με μεταφορικά απο Πύργο που είναι αυτά ανεβαίνει το κόστος... και ας είναι σε ξεφτίλα τιμές...

 

Παντώς να τον πάρω λέω και να ελπίζω να μην είναι κανας 15άρης τραντζίστορ.... ;)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πιο γνωστη σειρα τρανζιστορ Peavey ειναι η σειρα Bandit, που υπηρχε και τοτε - αν θες πες στο φιλο σου να μην τον παρει αν ανηκει σε αυτη τη σειρα (αν και ενας high wattage transistor ενισχυτης για 20 ευρω δεν ειναι και κακο deal).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος μου πήρε MARSHALL-άκο 20 ευρώ από το μοναστηράκι (νομίζω 10W, φυσικά transistor).

Ότι σε φωτίσει ο ύψιστος. ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ακόμη περιμένω να με φωνάξουνε σε ξεπούλημα παλιών ενισχυτών, κιθαρών κλπ. Όλο τέτοιες ιστορίες διαβάζω εδώ μέσα και βλέπω στ' όνειρό μου ότι μπαίνω σε ξεχασμένη αποθήκη που είναι τίγκα στην φεντεροπαλιατσαρία.  ;D

 

Πού θα πάει...

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου