Προς το περιεχόμενο

Ηχογράφηση Slow dancing - Οι αποψεις σας


Yannis_Knopf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα και παλι. Αρχικα ζηταω συγγνωμη εαν γινομαι φορτικος-ενοχλητικος.

Μετ'επειτα θα ηθελα τις χρησιμες, οπως εχει αποδειχθει, συμβουλες και υποδειξεις.

Προσπαθησα παικτικα να προσεξω οτι μου ειπατε στην προηγουμενη προσπαθεια.

Στο τελος εβαλα λιγο drive και πραγματικα νομιζω πρωτη φορα το εγραψα τοσο ομορφα.  :P

Να τονισω πως ειναι one take, το εγραψα και το ανεβασα , δεν πειραξα τιποτα παρα μονο τις εντασεις και φυσικα ειχα σημαδεμενη την θεση του μικροφωνου που παρεμπιπτόντως ειναι για φωνητικα νομιζω  :-\ :-\ .

Λαθη υπαρχουν σιγουρα.  :-[ Καθε συμβουλη-παρατηρηση ειναι καλοδεχουμενη και με βοηθαει να προχωρω πιο σωστα.

Ευχαριστω για τον χρονο που διαθετετε.

slow_danc_practise.mp3

We are the Sultans Of Swing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιες εκφρασεις και πολυ ωραιο παιξιμο - προσωπικα μου αρεσε παροτι μερικα λαθακια (κανεις δεν ειναι τελειος φυσικα)

 

Ομως......παροτι θελεις (ισως) να περασεις ενα δικο σου τροπο σκεψης και εκφρασης στην κιθαρα αυτο δεν γινεται καθοτι ο ηχος σου ΚΑΙ το παιξιμο σου φερνει ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ σε νοφλερ και αυτο το καθιστα ως "αλλο" 1 κομματι απο τον σωρο !!!  ;)

 

Με καλη προθεση πανε αυτα που σου γραφω γιατι θελω ΠΟΛΥ να σε ακουσω σε μια καθολα δικια σου συνθεση  ;)

 

Υ.Γ. 1

Αρχικα ζηταω συγγνωμη εαν γινομαι φορτικος-ενοχλητικος.

φυσικα και δεν γινεσαι

 

Υ.Γ. 2 το υπολοιπο του κομματιου που ειναι ?? οεο ?? τελειωνει αποτομα  ???

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Υ.Γ. 2 το υπολοιπο του κομματιου που ειναι ?? οεο ?? τελειωνει αποτομα  ???

 

Το υπολοιπο ειναι 4-5 δευτερα και επειδη ξεπερνουσε οριακα τα 6 μεγαμπαιτ τα κουρεψα!

ισα ισα το κλεισιμο ηταν.

 

Αν φερνει σε Knopfler παιζοντας με πενα που να ακουσετε τα δαχτυλα. Ισως αν μελετουσα σε βαθος και αλλους μεγαλους καλλιτεχνες να αλλαζε το υφος.

 

Εχω 2-3 κατεμενα αξιολογα κομματακια που ξεφευγουν αρκετα απο τα τυπικα μου αλλα ειναι αρκετα προχειρα . Δηλαδη ειναι γραμμενα σε 2 - 3 παραλαγες και δεν εχω καταληξει στην δομη και επιπλεον θελω να προσθεσω αρκετα ακομα αλλα λογο ελλειψης χρονου αδυνατο. Αν ειναι να εκτεθω προσωπικως και δημοσια θα ηθελα να ειναι οσο το δυνατον πιο «μαλακά».

Με προβληματισε «οτι ο παιξιμο σου φερνει ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ σε νοφλερ και αυτο το καθιστα ως "αλλο" 1 κομματι απο τον σωρο !!!»

Ευχαριστω που μπηκες στον κοπο να ακουσεις και να σχολιασεις!

We are the Sultans Of Swing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία η ηχογράφηση με μερίκα λαθάκια όπως είπες κι εσύ. Μου άρεσε πολύ που πρόσθεσες λίγο drive προς το τέλος και γενικότερα το παίξιμό σου. Θέλει να δουλέψεις λίγο καλύτερα τις δυναμικές σου, πίστεψε με θα βελτιώσει κατά πολύ τον ήχο σου, και δεν ξέρω γιατί αλλά  γύρω στο 3:30 το ρυθμικό γίνεται ξαφνικά πολύ δυνατό. Συνέχισε την καλή δουλειά!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Κατ αρχην να σας ευχαριστησω για τον κοπο  που κανατε.

Λοιπον δεν ειχα τιποτα ιδιαιτερο  ts808,dyna comp (μονο για καθαρα) στον BJ με το fat on

και την Strat μου με τους texas special. Το μικροφωνο ειναι για φωνητικα.

We are the Sultans Of Swing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Κατ αρχην να σας ευχαριστησω για τον κοπο  που κανατε.

Λοιπον δεν ειχα τιποτα ιδιαιτερο  ts808,dyna comp (μονο για καθαρα) στον BJ με το fat on

και την Strat μου με τους texas special. Το μικροφωνο ειναι για φωνητικα.

 

Η ρυθμική ακούγεται σαν να έχει γραφτεί connect και όχι με μικρόφωνο.

Το βάθος φαντάζομαι το έχεις προσθέσει μετά.

 

Θα μπορούσες να "ξεχωρίσεις" λίγο τις 2 κιθάρες για να μην πέφτουν η μία πάνω στην άλλη (να μην είναι και οι δύο dead center αλλά παναρισμένες ελαφρώς αριστερά-δεξιά..) :) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω ωραιοτατον ......επίσης εμένα μου έφερε και λίγο Frusciante σε μερικά σημεία ....το λέω για καλο ,εμένα μου αρέσει σαν κιθαρίστας .....και παλι μπράβο .

Rehearse more....edit less!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου