Προς το περιεχόμενο

Double trouble


gregg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γρηγόρη μου είσαι πολύ μεγάλο ταλέντο. Στα έχω πει και από κοντά πολλές φορές αλλά και θα σου επαναλάβω και κάτι που σου λέω επίσης πολύ συχνά (εξάλλου στο είπε και ο Θανάσης ο Γκιόκας ο κιθαρίστας των Daddy's Work Blues Band): Βρες τρόπο να φύγεις για πάντα από αυτή τη χώρα και να ξεκινήσεις την καριέρα σου έξω. Το μπλουζ το έχεις μέσα σου, το βγάζεις και με την κιθάρα αλλά και τη φωνή σου και πιθανότατα να μπορέσεις να αξιοποιήσεις το ταλέντο σου στο εξωτερικό. Εδώ, δεν χωράς πλέον.

I was baptized in Muddy Waters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Γρηγόρη μου είσαι πολύ μεγάλο ταλέντο. Στα έχω πει και από κοντά πολλές φορές αλλά και θα σου επαναλάβω και κάτι που σου λέω επίσης πολύ συχνά (εξάλλου στο είπε και ο Θανάσης ο Γκιόκας ο κιθαρίστας των Daddy's Work Blues Band): Βρες τρόπο να φύγεις για πάντα από αυτή τη χώρα και να ξεκινήσεις την καριέρα σου έξω. Το μπλουζ το έχεις μέσα σου, το βγάζεις και με την κιθάρα αλλά και τη φωνή σου και πιθανότατα να μπορέσεις να αξιοποιήσεις το ταλέντο σου στο εξωτερικό. Εδώ, δεν χωράς πλέον.

 

+1000000

 

Πες του τα βρε Δημήτρη. Τζάμπα θα πάει και αυτός εδώ πέρα και είναι κρίμα τέτοιο ταλέντο  :(

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας απο τους αγαπημενους μου συνθετες και κιθαριστες. Και ενα απο τα αγαπημενα μου κομματια.

 

 

Φανταζομαι εννοεις τον Clapton. Πολυ ωραια η προσπαθεια σου - με βαση την εκδοχη του Clapton. Προσωπικα για μενα ο ανθρωπος που το ξεζουμισε το κομματι ηταν αυτος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sean Costello

Απίθανη κιθάρα αλλά και φωνή ο σχωρεμένος.

 

(σόρρυ αλλά δεν βλέπω youtube αλλά και δεν μπορώ να ακούσω την εκτέλεση του Γρηγόρη)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:o :o !

Perfect!Και άψογος ήχος.Στο έχω ξαναπεί νομίζω αλλά έχεις πολύ distinctive φωνή.Την ξεχωρίζει κανείς από χιλιόμετρα.Εκμεταλλεύσου το  :D !

it's all about balance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραια παιγμενο.

Μπραβο gregg!

Εχεις δικιο-εχει γραψει σπουδαια κομματια ο Otis Rush.

 

Απίθανη κιθάρα αλλά και φωνή ο σχωρεμένος ο Sean Costello.

Πραγματι.Κριμα που πηγε τοσο νεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετική κιθάρα και (πλέον) αρκετά καλή φωνή. Μπράβε ρε Γρηγόρη.

 

Ξέρω ότι είσαι πολύ κοντά στα bpm του original αλλά το double trouble πάντα το ήθελα αργό όπως ο Clapton ή ο Costello (μνεία στο NYC Living Room με την σπασμένη χορδή) να αναπνέει αλλιώς με αγχώνει λίγο.

 

Επίσης καταγράφω και δημοσίως την διαφοροποίησή μας στο θέμα παραγωγή. Ξέρω ότι σου αρέσει πλούσια, καθαρή και απαστράπτουσα  ;D αλλά προσωπικά (ένεκα της παραμύθας) αν δεν βγάζει λίγο βρώμα-ήττα-lofi κάτι δεν μου κάθεται.... Αυτό δεν σημαίνει απολύτως τίποτα και ο καθείς με τα γούστα του....

 

Και πάλι μπράβο.

Καλή επιτυχία.  ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα καλύτερα έχω να πώ και εγώ για τον Γρηγόρη.Ενα απο τα καλύτερα jam το έχω κάνει μαζί του σε ένα άλλο κομμάτι του Otis rush.To so many roads.Στα τύμπανα είναι ο Ιωάννου o μπασίστας  των Blues cargo και η υπόλοιπη μπάντα οι Tubescreamers.H εικόνα δεν είναι τοσο καλή αλλά δυστηχώς αυτό έχω μόνο.Ελπίζω να ξαναβρεθούμε!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τιμανε πολυ τα σχολια σας παιδια! Σας ευχαριστω απο καρδιας ολους :)

 

Βασιλη, ελπιζω και γω να ξαναβρεθουμε συντομα φιλε! Ανταποδιδω την εκτιμηση :)

 

 

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σιγουρο ειναι ενα.Απ αυτα που εχω δει και αυτα που εχω ακουσει ο Γρηγορης

παιζει και τραγουδαει πολυ καλυτερα στο live.Με διαφορα.

Στο κατω κατω αυτο δεν ειναι το μπλουζ? ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου