Προς το περιεχόμενο

Κυλινδρικά Γυαλόχαρτα για Τρυπάνι


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα!

 

Ψάχνω να βρω κυλινδρικά γυαλόχαρτα με τα bits τους μαζί εννοείτε, αλλά στην "εδώ" αγορά δεν βρίσκω κάτι.

Τι μπορώ να κάνω?

Από Αμερική δεν θέλω να παραγγείλω γιατί τελευταία φορά με έσκισαν στο τελωνείο, οπότε:

 

1) Αν υπάρχει κάτι στην Ελλάδα θα ήταν το καλύτερο σενάριο.

2) Αν υπάρχει κάτι στην Ευρώπη θα προτιμούσα (χωρίς να είναι απαραίτητο, αλλά...) να είναι Γερμανία (Βερολίνο ίσως?) και να στέλνουν με αντικαταβολή εντός Γερμανίας.

3) Αν μου προτείνετε να κάνω πατέντα, να μου πείτε μετά που θα βρίσκω και γυαλόχαρτα να βάζω πάνω.

4) Οτιδήποτε άλλο αρκεί να κάνω τη δουλειά μου και να μην στοιχίσει μία περιουσία και να μπορώ να βρίσκω ανταλλακτικά.

 

Ο λόγος γι'αυτά

robofamily1.jpg

 

Ευχαριστώ!!!

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσεκαρισε εδω (αυτος εχει πολυ πραγμα και απο οτι ειδα καλης ποιοτητας)

ΔΙΛΜΑΣ ΕΠΕ.-ΕΜΠΟΡΙΟ ΕΡΓΑΛΕΙΩΝ

Αθηνας 12 Αθηνα .ΤΗΛΕΦΩΝΟ:210 32510581 .

www.dilmas.gr

Eχει και τα dremmel ..απο τιμες δεν ξερω ...δεν χανεις τιποτα να ριξεις μια ματια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα, οπως τα βλεπω μου θυμιζουν αυτα που παιρνω εγω για το ντρέμελ (dremel) και σιγουρα εχει στο πρακτικερ! Δεν ειμαι σιγουρος ομως για το μεγεθος, γιατι το ντρεμελ ειναι μικροτερο απο το κλασικο μεγεθος δραπανου! Οπως και να 'χει κανε μια βολτα απο πρακτικερ και κανε μια ερωτηση! Δες εκει και αυτα του ντρέμελ, μηπως σου κανουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Πράκτικερ όντως έχει αλλά η ποιότητά τους ......... :-\

Τουλάχιστον αυτά που είχα πάρει.

 

Αυτό που είπε ο Περικλής, έχει δίκιο. Υπάρχουν δυο τρία σοβαρά μαγαζιά στην Αθηνάς που έχουν τα πάντα και σε ποιότητες (και αντίστοιχα τιμές) που ποικίλλουν.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσεκαρισε εδω (αυτος εχει πολυ πραγμα και απο οτι ειδα καλης ποιοτητας)

ΔΙΛΜΑΣ ΕΠΕ.-ΕΜΠΟΡΙΟ ΕΡΓΑΛΕΙΩΝ

Αθηνας 12 Αθηνα .ΤΗΛΕΦΩΝΟ:210 32510581 .

www.dilmas.gr

Eχει και τα dremmel ..απο τιμες δεν ξερω ...δεν χανεις τιποτα να ριξεις μια ματια.

Δεν έχει κάτι, σ'ευχαριστώ πάντως.

Καλημερα, οπως τα βλεπω μου θυμιζουν αυτα που παιρνω εγω για το ντρέμελ (dremel) και σιγουρα εχει στο πρακτικερ! Δεν ειμαι σιγουρος ομως για το μεγεθος, γιατι το ντρεμελ ειναι μικροτερο απο το κλασικο μεγεθος δραπανου! Οπως και να 'χει κανε μια βολτα απο πρακτικερ και κανε μια ερωτηση! Δες εκει και αυτα του ντρέμελ, μηπως σου κανουν!

 

Καταρχήν είμαι Ρόδο, οπότε η βόλτα στο Praktiker...Άκυρη ;D

Κατά δεύτερων, δεν ψάχνω τα ανταλλακτικά του dremel γιατί είναι πολύ κοντά, εγώ θέλω κάτι σαν αυτά που έχω στη φωτογραφία (πάνω) δηλαδή να έχουν ύψος τουλάχιστον 3,5εκ.

 

Ευχαριστώ πάντως για τις μέχρι τώρα απαντήσεις.

 

edit: Άλλη μία πιο ευδιάκριτη φωτογραφία

Robo-Sander_sm.jpg

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

william παρε τον τηλεφωνο και εξηγησε του τι θες αν δεν εχει μπορει να στο φερει φανταζομαι .

Εγω μια φορα που πηγα και ψωνισα με εξυπηρετησε και ηταν σοβαρος .

Στο μαγαζι του ειχε παντως μεγαλη ποικιλια .Αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

william παρε τον τηλεφωνο και εξηγησε του τι θες αν δεν εχει μπορει να στο φερει φανταζομαι .

Εγω μια φορα που πηγα και ψωνισα με εξυπηρετησε και ηταν σοβαρος .

Στο μαγαζι του ειχε παντως μεγαλη ποικιλια .Αυτα.

Πήρα τηλέφωνο.

Δεν έχει. :(

 

Ενδιαφέρον οι τιμές τους αλλά όλα είναι μικρά. Δηλαδή το μεγαλύτερο που υπάρχει στα μίνι-σετ είναι μέχρι 3εκ και το μεγαλύτερο που βρήκα είναι στα 5εκ αλλά είναι σε σετ τον 100 λιρών :o Αν είναι για 100 λίρες παίρνω και του Stewart McDonald (που είναι και πιο ψηλά) αλλά δεν θέλω να φτάσω εκεί.

Πάντως σ'ευχαριστώ Κώστα, θα τα έχω υπόψιν μου αυτά για άλλες δουλειές.

 

Αυτά μάλλον κάνουν, τα κοιτάω και επανέρχομαι.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον οι τιμές τους αλλά όλα είναι μικρά. Δηλαδή το μεγαλύτερο που υπάρχει στα μίνι-σετ είναι μέχρι 3εκ και το μεγαλύτερο που βρήκα είναι στα 5εκ αλλά είναι σε σετ τον 100 λιρών :o

To CAT38 από ότι βλέπω είναι για μεγάλα εργαλεία και έχει 18 λίρες...

Αλλά αφού τα άλλα σου κάνουν, όλα καλά.

Καλή επιτυχία στα μαστορέματα.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου