Προς το περιεχόμενο

usb musicorama-ρυθμοι για Korg pa


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα και καλη εβδομαδα σε ολους!Ηθελα να ρωτησω καποιον που να να χρησιμοποιει το  συγκεκριμενο στικακι live(επαγγελματικα)τι εντυπωσεις εχει γενικα!Ευχαριστω εκ των προτερων!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου το πακέτο δεν το έχω δουλέψει αλλά μπορείς να το ακούσεις εδώ: http://www.musicorama.gr/eshop/product_info.php?products_id=9292

 

Εάν έχεις ξαναδουλέψει λαϊκό πρόγραμμα με arranger είναι μια ολοκληρωμένη πρόταση που θα σε καλύψει γιατί υπάρχουν έτοιμα intros & fills, τα sts είναι έτοιμα και τα είδη θα σε καλύψουν στο 90% του ελληνικού ρεπερτορίου.

 

Οι άλλη επιλογή είναι αυτή:http://greekstyles.webatu.com/index.php

Οι ρυθμοί είναι ανώτεροι αλλά η τιμή ανεβαίνει σημαντικά οπότε αν ψάχνεις κάτι οικονομικό η πρώτη επιλογή είναι η καλύτερη λύση.

 

Το καλύτερο είναι να το ακούσεις και από κοντά να δεις αν σου κάνει βέβαια.

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Καλημερα και καλη εβδομαδα σε ολους!Ηθελα να ρωτησω καποιον που να να χρησιμοποιει το  συγκεκριμενο στικακι live(επαγγελματικα)τι εντυπωσεις εχει γενικα!Ευχαριστω εκ των προτερων!!

Κατ'αρχήν ποιό Pa έχεις;

Το συγκεκριμένο στικάκι είναι για Pa800 και μεγαλύτερα. Με άλλα λόγια πρέπει το όργανο να διαθέτει sample ram, διαφορετικά δεν σου κάνει.

 

Εάν έχεις κάποιο - όποιο αρμόνιο, γνώμη μου είναι να κοιτάξεις πρώτα αυτά που παρέχει ο τοπικός εισαγωγέας δωρεάν. Επίσης μπορείς να κατασκευάσεις ή να αλλάξεις κάποιους ρυθμούς από τους εργοστασιακούς.

Μην ξεχνάς ότι τα όργανα σου παρέχουν την δυνατότητα να κατασκευάσεις μόνος σου ρυθμούς από το μηδέν πάνω στο ίδιο το όργανο ή μέσω κάποιου προγράμματος για Η/Υ.

 

Αν δεν τα πηγαίνεις καλά με τα όργανα ή την τεχνολογία γενικότερα ή βαριέσαι, τότε πας στην λύση του έτοιμου με όποιες επιπτώσεις έχει αυτό στο παίξιμό σου ή στο άκουσμά σου γενικότερα.

 

Το καλύτερο είναι να το ακούσεις και από κοντά να δεις αν σου κάνει βέβαια.

+1

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Εάν έχεις κάποιο - όποιο αρμόνιο, γνώμη μου είναι να κοιτάξεις πρώτα αυτά που παρέχει ο τοπικός εισαγωγέας δωρεάν. Επίσης μπορείς να κατασκευάσεις ή να αλλάξεις κάποιους ρυθμούς από τους εργοστασιακούς.

Μην ξεχνάς ότι τα όργανα σου παρέχουν την δυνατότητα να κατασκευάσεις μόνος σου ρυθμούς από το μηδέν πάνω στο ίδιο το όργανο ή μέσω κάποιου προγράμματος για Η/Υ.

 

Αν δεν τα πηγαίνεις καλά με τα όργανα ή την τεχνολογία γενικότερα ή βαριέσαι, τότε πας στην λύση του έτοιμου με όποιες επιπτώσεις έχει αυτό στο παίξιμό σου ή στο άκουσμά σου γενικότερα.

 

Αμήν.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα Μανωλη και Σταυρο και σας ευχαριστω πολυ!Εχω δυο pa800 και ενα pa2xpro το στικακι το θελω για το pa800.Εχω φτιαξει δικους μου ρυθμους και κανω τη δουλεια μου το προβλημα ειναι οι ατιμες οι εντασεις δηλαδη οι διαφορες των variation με τα fill η των intro αντιστοιχα.Το στικακι το εχω ακουσει και οντως εχει πολυ καλο (ζυγισμα)στους ρυθμους του δεν ξερω στο live πως ακουγεται γι'αυτο και η ερωτηση.Και παλι ευχαριστω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου