Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με Πεταλιερα ZOOM G7 1.Ut


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι ηρθε updated ειναι το 1.6 .δυστυχως κ εγω νομιζα οτι θα εβαζα το midi interface κ θα ξεμπερδευα...

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

Κάπου είπες πως επικοινωνεί αλλά βγάζει κάποιο μήνυμα σφάλματος.

1. Δοκίμασες να την δουλέψεις σε Windows XP ?

2. Εχεις κάνει εγκατάσταση του NET Framework ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι τα εχω δοκιμασει κ αυτα...με τα ιδια αποτελεσματα....απο το librarian στελνει απο την πεταλιερα στενει αλλα φαινεται κανενα απο τα δυο να μην δεχεται...οταν πειραζω η της πεταλιερας τα knobs η του librarian αναβουν τα ενδεικτικα λαμπακια του interface...αλλα μεχρι εκει...κανενα απο τα δυο δεν ασκει επιροη στο αλλο...

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και θα εριχνα πολυ ευκολα το φταιξιμο στο φτηνιαρικο interface αν πρωτα ομως δεν ειχα διαπιστωσει οτι σε αλλο unit λειτουργει κανονικα.μιλαμε για ενα interface midi to usb των 7euros απο EBAY

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

και θα εριχνα πολυ ευκολα το φταιξιμο στο φτηνιαρικο interface αν πρωτα ομως δεν ειχα διαπιστωσει οτι σε αλλο unit λειτουργει κανονικα.μιλαμε για ενα interface midi to usb των 7euros απο EBAY

Καλά, μην παίρνεις κι όρκο, μπορεί να φταίει αυτό. Το ότι στέλνει σήμα δεν μου λέει απολύτως τίποτα.

 

Κάνε και κάτι τελευταίο.

Έλεγξε στην πεταλιέρα εάν τα midi κανάλια transmit & receive είναι στο ίδιο midi κανάλι, π.χ. 1.

Επίσεις στο midi της πεταλιέρας, έλεγξε τα control changes τόσο στο receive όσο και στο transmit να είναι ανοικτά (ON), επίσεις το SysEx. Τέλος έλεγξε εάν υπάρχει κάποια ρύθμιση στο midi της πεταλιέρας που να αναφέρει σύνδεση με librarian ή PC τέλος πάντων, να είναι σωστά ρυθμισμένη - ενεργοποιημένη. Ολα αυτά αφού τα αποθηκεύσεις στις ρυθμίσεις, κλείνεις την πεταλιέρα και την ανοίγεις, power off - power on. Αφού έχει boot-άρει η πεταλιέρα κι έχεις συνδεδεμένα σωστά τα midi καλώδια με το interface -> PC, τότε ανοίγεις το editor-librarian. Πες μου τώρα αν λειτουργεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρ οτι εχω τσεκαρει αυτεσ τις ρυθμισεις πανω απο 700 φορες το ξανακανα με το ιδιο εκνευριστικο αποτελεσμα...αν φταιει το φτηνο interface τοτε πως δουλεψε απο μονο του plug n play στο pod xt ενος φιλου?ελεγα πως θα εχω υπομονη αυτη τη φορα αλλα ηδη εχει αρχισει να μου τη βιδωνει...

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

παρ οτι εχω τσεκαρει αυτεσ τις ρυθμισεις πανω απο 700 φορες το ξανακανα με το ιδιο εκνευριστικο αποτελεσμα...

Συγγνώμη αν σε κούρασα.

 

αν φταιει το φτηνο interface

Θα το διαπιστώσεις μόνος σου όταν πάρεις άλλο interface, MIDI interface αυτή τη φορά.

 

τοτε πως δουλεπσε απο μονο του plug n play στο pod xt ενος φιλου?

Νομίζεις ότι δούλεψε αλλά ας μην το αναλύσουμε, είναι αργά  :)

 

ελεγα πως θα εχω υπομονη αυτη τη φορα αλλα ηδη εχει αρχισει να μου τη βιδωνει...

Συγγνώμη και πάλι αν σε κούρασα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προς θεου δεν με κουρασες εσυ το ολο θεμα με εχει κουρασει...εσυ ισα ισα καθεσαι βραδυατικο κ αφιερωνεις απο τον χρονο σου στο προβλημα μου κ σε ευχαριστω πολυ.ισως εγω πρεπει να ζητησω μια συγγνωμη αν ακουστηκα καπως.παντως δουλεψε το interface στον φιλο μου κ το ειδα με τα ματια μου...εκανε αλλαγες στα effects απο το pc και ακουγε την αλλαγη σε real time.αυτο που θελω να κανω εγω δηλαδη.παραθετω το λινκ...

 

http://www.ebay.com/itm/USB-to-MIDI-Keyboard-Interface-Converter-Cable-Adapter-F8s-/300938402150?pt=US_Computer_Recording_Interfaces&hash=item4611539966

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Δεν αντιλέγω πως δούλεψε, στα μάτια σου και στα μάτια του φίλου σου. Αλλά ως εκεί, τίποτα παραπάνω. Αν το ίδιο """midi interface""" το βάλεις σε κάτι σοβαρό ή πιό σοβαρό να δουλέψει ως πραγματικό midi interface, τότε.....

Γι'αυτό και σου είπα προηγουμένως πως "νομίζεις ότι δούλεψε".

Κάπου πιό πάνω ρώτησες για midi interface και σου πρότεινα κάποια όντως φθηνά, πραγματικά midi interface, σχεδόν δέκα φορές ακριβότερα από αυτό που έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου