Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με Πεταλιερα ZOOM G7 1.Ut


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό που λένε εδώ το χεις κάνει σωστά ε?

 

MIDI "out" to unit "in"

MIDI "in" to unit "out"

 

(από http://giasso.s42.eatj.com/ZooM/Topic.jsp?Prg_Padre=12)

 

Καλή τύχη :)

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ξανακοίταξε για τελευταία φορά τις MIDI συνδέσεις σου.

 

Δηλαδή...

Κάποια interface με ενσωματωμένα καλώδια MIDI IN/OUT, γράφουνε στα πενταπολικά MIDI βύσματά τους την λέξη OUT και δεν είναι η έξοδος από το interface αλλά εννοεί ότι πρέπει να το συνδέσεις στο OUT του μηχανήματος που θα συνδεθεθεί. Στην ουσία είναι το IN του interface. Το ίδιο ισχύει και για το άλλο βύσμα.

Κοίταξε μήπως υπάρχει κάποιο βελάκι στο βύσμα που δείχνει την φορά του MIDI σήματος. Αν ισχύει αυτό, άλλαξε θέση στα βύσματα που πάνε στο MIDI της πεταλιέρας (IN<>OUT) απλά για ένα τελευταίο τσεκάρισμα, πριν προχωρήσεις στην αγορά νέου interface. Μπορεί να είναι αυτό.

 

OK, το είχε γράψει ήδη ο Μανώλης και το δοκιμάσατε ήδη, γράψε άκυρο, βιασύνη :)

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης ανόητο, αλλά μήπως το USB το χεις σε κανα hub? αν ναι, δοκίμασε σε ξεχωριστό πορτ..

 

edit : Ο τυπάς εδώ πρέπει να μιλάει για τη συνδεση με το librarian και στο 9.49 ειδα το καλώδιο σου αν δεν κάνω λάθος..

 

[flash=200,200]

 

Τώρα τι ακριβώς λέει είναι άλλο θέμα... καλή τύχη :)

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα εχω δοκιμασει ολλα αυτα κ μαλιστα πολλακις διχως ομως αποτελεσμα.το μονο που μενει μιας που (σε εμενα) δεν δουλεψε ουτε με τα νεα δεδομενα (windows 8) ειναι να παω σε αγορα ενος απο τα interface που μου ειχε προτεινει κ παλιοτερα ο Μανωλης.πιστευα μετα το τσεκαρισμα στο unit του φιλου μου οτι σιγουρα κατι κανω εγω λαθος με τη συνδεσμολογια αλλα τελικα το ενδεχομενο "interface της πλακας που αλλου παιζει κ αλλου οχι" υπαρχει ακομα...οπως κ να χει ευχαριστω για το χρονο σας.μολις παρω καποιο καινουριο "εργαλειο" θα ενημερωσω για αποτελεσματα.

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου