Προς το περιεχόμενο

Βάψιμο Κιθάρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά, έχω την Dean Razorback την απλή, μαύρο σκέτο χρώμα, και θέλω να την κάνω έτσι.

 

Όχι τίποτα παραπάνω, μόνο στις άκρες. Θέλω να μου πείτε με τι χρώμα να την βάψω, καθώς δεν θέλω ούτε να την τρίψω, ούτε να την καταστρέψω. Σκέφτομαι για ένα χρώμα το οποίο θα είναι σαν πλαστικό, δηλαδή θα τα καλύπτει όλα (δεν θα φαίνεται το μαύρο γιατί θα έχει δικό του στρώμα το χρώμα) Το μόνο που θα κάνω είναι απλά να της βάλω χαρτοταινία και να την περάσω. Απλά πέρασμα από πάνω για αλλαγή, και άμα το μετανιώσω να το αφαιρέσω εύκολα. Αλλά φοβάμαι τα εξής.

 

1. Μην, κατα την διάρκεια του παιξίματος το χέρι μου γίνεται πράσινο (Hulk Effect)

2. Φαγωθει το κανονικό χρώμα/λούστρο.

 

Πείτε ιδέες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το είδα...αλλά όλα τα υπόλοιπα που λέει ο ΟΡ είναι στη σφαίρα της επιστημονικής φαντασίας...χωρίς τρίψιμο, βάψιμο δεν γίνεται...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το είδα...αλλά όλα τα υπόλοιπα που λέει ο ΟΡ είναι στη σφαίρα της επιστημονικής φαντασίας...χωρίς τρίψιμο, βάψιμο δεν γίνεται...

+1 επισης δε νομιζω οτι ενας αρχαριος ειναι σε θεση να το καταφερει !!!

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης δε νομιζω οτι ενας αρχαριος ειναι σε θεση να το καταφερει !!!

εγώ πάλι νομίζω ότι ένας αρχάριος...είναι ικανός να τη χαλάσει εύκολα!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα δεν τριψεις η μπογια θα φυγει γιατι δε θα βρει καπου να πιασει .

Το να τριψεις μονο εκει που θα βαψεις εχει ποσοστο αποτυχιας ανω το 99%.

'Η ολη ή καθολου !

 

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρίς τρίψιμο, βάψιμο δεν γίνεται...

 

Το οποίο είναι αργό και βασανιστικό αν δεν θες να πάρεις παραμάζωμα το sealer και το ξύλο από κάτω του.Οπότε διαβάζεις άρθρα στο νετ από ανθρώπους που ξέρουν τι λένε,παίρνεις χαλαρό γυαλόχαρτο(και όχι τον τρίφτη τυριού για τα μακαρόνια) και λοιπά υλικά -->στρώνεσαι στη δουλειά.

 

Άμα το γουστάρεις όμως και είσαι σίγουρος για το χρώμα που θες μετά θα σου αρέσει...έχω ένα φίλο που δοκίμασε μια φορά,του πέτυχε και πλέον κάνει 300 project την μέρα.Η σωστή δουλειά θέλει κανένα μήνα δουλειά βέβαια  ::)

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εγώ το είδα...αλλά όλα τα υπόλοιπα που λέει ο ΟΡ είναι στη σφαίρα της επιστημονικής φαντασίας...χωρίς τρίψιμο, βάψιμο δεν γίνεται...

 

Τώρα το είδα... και συμφωνώ μαζί σου  ;)

 

Το μόνο «ανώδυνο» που μπορώ να σκεφτώ- αλλά είναι κιτσιά  :P- είναι κάποια φλούο green αυτοκόλλητη ταινία και να πέσει η «πατέντα».

 

Ειδάλλως... μια χαρά χρώμα είναι το μαύρο (σκέτο)  ;D    

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου