Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση Squier Telecaster. Ιδεες, προτασεις;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα κάποτε πηρε το ματι μου ενα thread που  μιλουσε ο Superfunk για κατι κινεζικες τελε που πηρε για το ανηψακι του  και ειχα ψηθει ασχημα και την αγορασα αν θυμαμε καλα   γυρω στο 150αρι   για να παιζω κανενα blues να χαλαρωνω , ρε μαγκες ενταξει απο θεμα ηλεκτρικον μαπα το καρπουζι βεβαια δεν περιμενα και τιποτα το σπουδαιο να πω την μαυρη αληθεια ομως οφειλω να πω οτι το μανικι του με αφησε και με αφηνει ακομα άφωνω  Γαμώτο εχουν κανει  πολυ τέλεια δουλεια οι κινεζοι και δεν ειμαι τυπος που ψαχνει δικαιολογιες για φθηνα οργανα  αντιθέτος μου αρέσουν τα ακριβα όργανα   :) , ο λογος σκεφτομαι να αλλαζα και το μανικι με κανενα stadard λογω τις κιτρινιλας που εχει και τα λογοτυπα/ κοντρα απο πισω κτλ  ομως πολυ φοβαμαι οτι σε θεμα εργονομίας δε θα την φτάσει την κινεζια!  ;D ετσι εχουμε και λεμε

σημερα τελειωσα το ξυσιμο  απο τα νιτρα και τις λακες και ιδου το αποτελεσμα!

 

επισεις θα αντικατασθουν τα dots με οστρακινα και μαλλων θα περασω την ταστιερα με γομαλακα  θα δουμε..   ρίξτε καμια ιδέα

 

μερικα πραγματακια που περιμενω ειναι ποντεσιομετρα  2χ 250 k  και περιφεριακα

 

 

10dtebrsostb.jpg&maxx=0&maxy=300

μαγνητες Texas blues set

γεφυρα   θα προτιμουσα την vintange ομως δεν γνωριζα αν επεφτε πανω στις παλιες τρυπες στο body παρολα αυτα αν γνωριζει καποιος ας ενημερωσει!

κλειδιά stock

Να σας δωσω μια γενική ιδεα θα ηθελα να το αφησω natural και να το κανω σκουρα γομαλακα και το μανικι αν κρατησω το stock γιατι δε ειναι καιρος για εξοδα πλην οτι το γουσταρω αυτο το μανικι δε ξερω γιατί  :-* θα γθελα να βρω  κατι ταινιες που μπαινουν κατω απο το λουστρο στο headstock και γραφουν Fender, επισεις αναζητητε μαυρο pickuard  αν πουλαει καποιο παιδι η θελει να ανταλαξουμε με το κρεμ.

και επισεις με καποιο τροπο θελω να χαλασω αυτο το νικελ  απο τα κλειδια και την γεφυρα με dremel η με καποιο χημικο

IMAG0051.thumb.jpg.7bd3985c682a362ccf92fad14a2b82d6.jpg

IMAG0052.thumb.jpg.d6908877ce601e0e675dec797554513c.jpg

IMAG0053.thumb.jpg.6df6106161ac90f2567d8a11dbf634d3.jpg

IMAG0054.thumb.jpg.f04ad2afda48157d5e7fcd5a1ddd5d54.jpg

μπλουζάκι και άγιος ο θεος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα

Για εναν περιεργο λογο οι φωτο σου δεν μου ανοιγουν για να σου απαντησω αν αξιζει να το αφησεις natural ή οχι......anyway

 

τι εννοεις οταν λες ?

και επισεις με καποιο τροπο θελω να χαλασω αυτο το νικελ  απο τα κλειδια και την γεφυρα με dremel η με καποιο χημικο

να τα κανεις να φαινονται οτι εχουν περασει χρονια απο πανω τους ?

 

Γνωμη μου

Να το κρατησεις το μανικι αφου σε εχει βολεψει τοσο πολυ....

οσο για το θεμα του headstock (εφοσον εχεις προβλημα στο τι γραφει)

οριστε http://www.ebay.com/itm/Fender-Telecaster-waterslide-headstock-decal-/230814061248?pt=Guitar_Accessories&hash=item35bd9712c0

βεβαια fender δεν θα γινει  ;D ;D ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε οχι και 17,5 usd! ανατριχιασα ρε bro!

Γιατι ρε ?  :D μια χαρα τιμουλα ειναι.....

Ειναι ΠΟΛΥ καλης ποιοτητας και δυσκολα δεν επαναφερονται αν κανεις κατι λαθος και τσαλακωθουν

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και επισεις με καποιο τροπο θελω να χαλασω αυτο το νικελ  απο τα κλειδια και την γεφυρα με dremel η με καποιο χημικο

για να κανεις relic στο hardware δες το βιντεο ,το εχω κανει με πολυ καλα αποτελεσματα(προσοχη με τις χημειες ,αν σε βλεπω να το'χεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

squer my china

 

"Pimp my ride"  μήπως;

 

Κατά τα άλλα,μην ρίξεις ούτε ευρώ στην κιθάρα...Ευχαριστήσου την όπως είναι.

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα προτιμουσα την vintange ομως δεν γνωριζα αν επεφτε πανω στις παλιες τρυπες στο body παρολα αυτα αν γνωριζει καποιος ας ενημερωσει!

 

οχι δεν ταιριαζει η vintage γεφυρα,κρατα αυτη που εχει πανω η οποια ειναι μια χαρα και ΜΗ ΒΑΛΕΙΣ αυτη που δειχνει η εικονα στο ποστ σου μια και ΕΙΝΑΙ Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΓΕΦΥΡΑ ΓΙΑ ΤΕΛΕ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ.  

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστηχως άργησες  ;D ειναι στο δρομο παντως  τετοια βαρελακια εχει το μπασσο μου και δεν μπορω να ρυθμισω το innotation  ???

μπλουζάκι και άγιος ο θεος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστηχως άργησες  ;D ειναι στο δρομο παντως  τετοια βαρελακια εχει το μπασσο μου και δεν μπορω να ρυθμισω το innotation  ???

Τωρα καταφερα να ανοιξω τις φωτο......

οντως δεν τεριαζει η γεφυρα οπως λεει και ο SF πιο πανω

Η γεφυρα που παρηγγειλες ειναι απο τις πιο φτηνες και (κινεζικες) που υπαρχουν.....ουτε και με αυτη θα μπορεις να ρυθμισεις το intonation και αν το κανεις μετα απο λιγο καιρο θα ειναι παλι χαλια......

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν ταιριαζει η vintage γεφυρα,κρατα αυτη που εχει πανω η οποια ειναι μια χαρα και ΜΗ ΒΑΛΕΙΣ αυτη που δειχνει η εικονα στο ποστ σου μια και ΕΙΝΑΙ Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΓΕΦΥΡΑ ΓΙΑ ΤΕΛΕ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ. 

 

Όταν λες δεν ταιριάζει εννοείς ως direct replacement? Δηλαδή αν ανοιχτούν άλλες τρύπες πάλι δεν θα ταιριάξει και γιατί?

 

Ισχύει το ίδιο και για τιςvintage 3 saddle ashtray γέφυρες όταν αντικαθιστούν τις  μοντέρνες 6 saddle όπως του παιδιού?

...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου