Προς το περιεχόμενο

Νεα κιθαρα Fender ζωης! Δοσεις;;;;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ θα σου λεγα να κλείσετε ένα τραπέζι σε ένα ωραίο εστιατόριο της αρεσκείας σας που θα πάτε αφού δείτε μια καλή παράσταση.

Μετά για ένα (ή και παραπάνω αν δεν οδηγάτε) ποτό και κατόπιν σπίτι για επισφράγισμα της μακρόχρονης αγάπης σας.

 

Όσο δώρο αξίζεις εσύ άλλο τόσο δώρο αξίζει και αυτή.

Και με τη λογική αυτή ΔΕΝ είναι εποχές για διχίλιαρα (πολλώ δε μάλλον για τετραχίλιαρα).

 

Αυτά τα περί "θέλω μια καλή κιθάρα για μια ζωή", συγγνώμη κιόλας, τα χουμε πει όλοι και έχουν την βαρύτητα του "λεφτά υπάρχουν".

Μη χολοσκάς στο φινάλε. Θα βρεθούν πολλές καλές ευκαιρίες για ωραίες κιθάρες που θα σου αρέσουν και θα βαρεθείς ή θα αγαπήσεις.

Αντίθετα με την σπανιότητα των ευκαιριών για συντρόφους μιας ζωής....  ;)

 

Όχι ότι μου πέφτει λόγος. Απλώς η άποψή μου...

 

 

σωστος-συμφωνω 100%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μήπως να έπαιρνες μια Squier Classic Vibe μετρητοίς αντί να πληρώνεις κερατιάτικα σε δόσεις και να υποχρεώνεσαι κιόλας; Δεν θα σε απογοητεύσει με τον ήχο της...

 

Εκανα ενα review πριν λιγες μερες σε μια classic vibe...μαρεσε ο ηχος της...και πολυ καλη ποιοτητα κατασκευής

 

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Ρε μπαγάσηδες άνοιξα να διαβάσω το θέμα και νόμιζα πως έπεσα στο φόρουμ του Cosmopolitan! :D

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νάθινγκ δατ έι γκουντ Ντομ Περινιόν, στρόουμπεριζ εντ ρόουζες κεντ φιξ. Μπικόζ σι ιζ γουορθ ιτ.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Albert_Hammond_Jr_Fender_Ad.jpg

 

Το πρωινό ανέγγιχτο, το ουίσκι άπιωτο, η κοπέλλα ντυμένη και βαριέται, το χέρι μέσα από το παντελόνι, το βλέμα ντιπ βλαμένο αλλά τουλάχιστον "δεν δείχνουν ωραία τα νερά του maple στο μπράτσο δίπλα απ τις κάλτσες μου ;"

 

Άλλος ένας λεβέντης που προτίμησε την Select .....  8)

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μπαγάσηδες άνοιξα να διαβάσω το θέμα και νόμιζα πως έπεσα στο φόρουμ του Cosmopolitan! :D

 

 

Αχαχαχαχαχ  :) :)

 

Πάντως πέρα από την πλάκα, οι απαντήσεις είναι πάρα πολύ ώριμες για φόρουμ κολλημένων με τα μουσικά όργανα  :) Συμφωνώ και γω πως πάνω στο θέμα "κιθάρα για μιά ζωή" το τελευταίο που μετράει είναι η τιμή της κιθάρας...

 

Προσωπική (ψιλοάκυρη ιστορία), θυμάμαι όταν ήμουν Β Λυκείου πριν μουμπλε μουμπλε 12 χρόνια τσακωνόμουν (τρόπος του λέγειν) με τον πατέρα μου που είχει υποσχεθεί να μου αγοράσει ηλεκτρική για ενα δεκαχίλιαρο... (πόσο τομάρι μπρορεί να ήμουν και γώ) για να πάρω πιο ακριβή κιθάρα (και φθηνότερο ενισχυτή). Τελικά ο πατέρας μου μου είπε ένα μεγαλοπρεπές ή με αυτά τα λεφτά ή τίποτα, πήρα την sunburst mexico strat, και, από τότε... ενώ έχουν μεολαβήσει άλλες δύο ηλεκτρικές, ενώ σε ευκολία παιξίματος είναι η χειρότερη από τις τρεις, ενώ είναι η φθηνότερη από τις τρεις... παίζω κατά 90% μόνο με αυτή. Τί να πω, με καλύπτει η λάκτα στο συγκεκριμένο θέμα...

 

 

Οπότε θα λεγα και γώ χωρίς να μου πέφτει λόγος, εκτός και αν κερδίσατε το τζόκερ, μην μπεις σε περιπέτεις με δόσεις. Πάρε μια κιθάρα να μπορείς να την φχαριστηθείς, μην καταλήξεις να φοβάσαι να την ακουμπήσεις..

 

By the way, από στρατ οι λοου μπατζετ κιθάρες (ώς 600 ασ πούμε) είναι εργαλεία.. απο gibson εγώ ππήρα πέρυσι μια Gibson Les Paul Studio Faded με 650 και είμαι υπέρευχαριστημένος...

 

http://www.thomann.de/gr/gibson_les_paul_studio_limited_wccr.htm

http://www.thomann.de/gr/gibson_lp_studio_60s_tribute_wgt.htm

 

Πάντως να τη χαίρεσαι τη σύζυγο και μπράβο της :)

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok, μόλις είδα ότι θες Fender μιας και τό χες κοτσάρει στον τίτλο...

 

Ε, ότι fender και να πάρεις, θα σου μείνει όχι μία αλλά δύο ζωές με λίγη φροντίδα :)

 

 

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σου λεγα να κλείσετε ένα τραπέζι σε ένα ωραίο εστιατόριο της αρεσκείας σας που θα πάτε αφού δείτε μια καλή παράσταση.

Μετά για ένα (ή και παραπάνω αν δεν οδηγάτε) ποτό και κατόπιν σπίτι για επισφράγισμα της μακρόχρονης αγάπης σας.

 

Όσο δώρο αξίζεις εσύ άλλο τόσο δώρο αξίζει και αυτή.

Και με τη λογική αυτή ΔΕΝ είναι εποχές για διχίλιαρα (πολλώ δε μάλλον για τετραχίλιαρα).

 

Αυτά τα περί "θέλω μια καλή κιθάρα για μια ζωή", συγγνώμη κιόλας, τα χουμε πει όλοι και έχουν την βαρύτητα του "λεφτά υπάρχουν".

Μη χολοσκάς στο φινάλε. Θα βρεθούν πολλές καλές ευκαιρίες για ωραίες κιθάρες που θα σου αρέσουν και θα βαρεθείς ή θα αγαπήσεις.

Αντίθετα με την σπανιότητα των ευκαιριών για συντρόφους μιας ζωής....  ;)

 

Όχι ότι μου πέφτει λόγος. Απλώς η άποψή μου...

 

 

 

Respect  :) φιλε audiokostas.

 

Χωρις να θελω να μπω σε λεπτομερειες τυπου cosmopolitan που γραφει ο αξιοσεβαστος yameth  ;D (γιατι πραγματικα ετσι θα γινομασταν!!! - θα μας διαβασει και κανενας ξενος βρε παιδακι μου και δεν θα ξαναπατησει εδω μεσα :P ), ....λυπαμαι αλλα δεν θα σας αποκαλυψω τα δικα μου σχεδια!!!

 

Βαζοντας τα απο εδω, γυρνωντας τα απο εκει, η μονη λύση ειναι με δόσεις και οσο περισσοτερες γινονται.

 

Αλλα, μου φαινεται πως ειναι παρα πολλα τα λεφτα για ενα τετοιο οργανο, και χωρις να το εχω δοκιμασει....Ξερω, πρωτα δοκιμαζουμε και μετα αγοραζουμε. Για αυτο, θα το ψαξω παιδια, και θα σας πω

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου