Προς το περιεχόμενο

Η Τουρκική γλώσσα θα διδάσκεται στα Ελληνικά σχολεία!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως βλέποντας την εμμονή του Sonicspot να γράφει με grenglish μου ήρθε μία υπέροχη ιδέα (όλοι ξέρετε ότι δεν είμαι με τα καλά μου). Να γίνει υποχρεωτική η εκμάθηση της τουρκικής στα ελληνικά σχολεία ΚΑΙ η εκμάθηση της ελληνικής στα τουρκικά σχολεία.

 

Δίνω την πρώτη ψήφο στην απίστευτης ευφυίας ιδέα μου.

 

+1

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 314
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Επίσης, την επόμενη φορά που θα δω ποστ σε grenglish ΠΟΥ να υπερβαίνει τη μία παράγραφο ΚΑΙ να μην είναι χωρισμένο σε παραγράφους ΚΑΙ να είναι το δέκατο στη σειρά, εγώ προσωπικά θα το διαγράφω χωρίς προειδοποίηση.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντως παντως μου κανει πραγματικα εντυπωση πως καποιος υπερμαχος του ΜΕΓΑΛΟΥ ελληνικου πολιτισμου γραφει με γκρικλις! :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντως παντως μου κανει πραγματικα εντυπωση πως καποιος υπερμαχος του ΜΕΓΑΛΟΥ ελληνικου πολιτισμου γραφει με γκρικλις! :lol:

 

Αυτό ήθελα να πω.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως βλέποντας την εμμονή του Sonicspot να γράφει με grenglish μου ήρθε μία υπέροχη ιδέα (όλοι ξέρετε ότι δεν είμαι με τα καλά μου). Να γίνει υποχρεωτική η εκμάθηση της τουρκικής στα ελληνικά σχολεία ΚΑΙ η εκμάθηση της ελληνικής στα τουρκικά σχολεία.

 

Δίνω την πρώτη ψήφο στην απίστευτης ευφυίας ιδέα μου.

 

+1

 

O Ισαάκ Ασίμωφ είχε προτείνει, εν μέσω ψυχρού πολέμου, κάτι που απαιτούσε όπως και να το κάνουμε κάποιες κοχόνες, το εξής:

 

Κάθε μήνα, 1000 (αν θυμάμαι καλά, μπορεί και παραπάνω) παιδιά από τη Σοβ. Ένωση να έρχονται για φιλοξενία στην Αμερική και χίλια αμερικανάκια να πηγαίνουν στη Ρωσία.

 

Τα παιδιά θα επιλέγονταν τυχαία, έτσι για να διασφαλιστεί ότι αυτός που θα πατούσε το κουμπί, θα ήξερε ότι πιθανώς θα σκότωνε και το παιδί του, ή το ανήψι του ή το παιδί του γείτονα.

 

Φυσικά όλο αυτό ήταν ένα νοητικό παιχνίδι και είναι άλλωστε γνωστό ότι ο Ασίμωφ ήταν ένας εβραϊκής καταγωγής σιωνιστής εκπρόσωπος της Παγκόσμιας Κυβέρνησης του Κακού. :roll: :roll: :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μυστικος πρακτορας του Hotel baklava hanum burek που εδρευει στο...Κουσαντασι... :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...mou erxetai sto mialo ena rito tou agi arxaiou vasilia tis spartis pou lei "oi spartiates pote den rotane posoi einai oi extrhoi alla POU einai"

 

...νομίζω ότι με αυτή σου την ατάκα κερδίζεις επάξια μια θέση στο ψηφοδέλτιο του Ζαφειρόπουλου. Ψάξ'το λίγο, αλλά μάθε πρώτα να γράφεις στα ελληνικά γιατί θα είναι ψιλοντροπή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον εβαλα τα ελληνικα για να δοσω μια απαντηση σε αυτους που μιλησαν ειτε με ασχημο τροπο ειτε με ειρωνια για τις σκεψεις που ειχα δικαιωμα να διατυπωσω. Επειδη μου αρεσει να μιλαω με στοιχεια και οχι να βριζω η να υποτιμω τον καθενα το διαταγμα ειναι στην Εφημεριδα της Κυβερνησεως αρ 867 τευχος 2 και ημερομηνια 10/7/2006 και αφορα ΟΛΗ την επικρατεια και οχι τα 3 σχολεια της θρακης...αυτο που μιλατε ολοι ειναι το τροποποιητικο διαταγμα δημοσιευμενο στις 31/12/2006 και ειναι το "μαζεμα" αν μπορει να μαζευτει τετοιο θεμα...και να τονισω οτι δεν ειμαι υπερμαχος κανενος οπως ειπωθηκε αλλα μονο της αληθειας και ουτε τα παιρνω απο κανενα...επισης για το βουλευτιλικι θα το κοιταξω οπως ειπε καποιος αρκει αν θα βγω να μην ερθει για κανενα ρουσφετακι γιατι αυτος ειναι ο ελληνας - ενα απο τα μοιρια κακα της φυλης - αυτα και καλο υπνο μεχρι οι "φιλοι" γειτονες να σας ξυπνησουνε με κανενα οπλο στον κροταφο...

 

 

ευχαριστω το νοιζ για τον χωρο

Πανος

ead, Follow or Get out of the way !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από τα όσα πολύ σωστά λέει ο SONICSPOT, εγώ απορώ πως οι ίδιοι που αδιαφορούν για τα θύματα της πολιτικής εθνικής-θρησκευτικής κάθαρσης στην τουρκία υποφέρουν ταυτόχρονα τόσο πολύ για τους εβραίους και τους ναζι. Ίσως με την ίδια λογική που κάποιοι στενοχωριούνται γιατί υπάρχουν ομοφοβικοί αλλά ταυτόχρονα κατηγορούν άλλους ότι ψάχνουν γκόμενους (σύνθετο ψυχοδυναμικό φαινόμενο).

 

Ενώ στην τουρκία αντίστοιχες περιπτώσεις θα πήγαιναν στη φυλακή για επιμόρφωση, εδώ μπορούν ακόμα και να περνάνε νόμους για τον εκτουρκισμό του πληθυσμού (ή μέρους του πληθυσμού).

 

Για τα ανθρώπινα δικαιώματα πχ των γυναικών της μειονότητας που παντρεύονται συστηματικά σε σχεδόν παιδική ηλικία με πρόφαση το αυτοδιοίκητο μίας θρησκευτικής μειονότητας δε φαίνεται να υπάρχει αντίστοιχη ευαισθησία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτα και καλο υπνο μεχρι οι "φιλοι" γειτονες να σας ξυπνησουνε με κανενα οπλο στον κροταφο...

 

ωχ,και εσυ παρεα με εμενα στο Μεγαλο Πευκο υπηρετησες φαινεται... :roll:

 

κανενας δεν αδιαφορει για τα θυματα οποιασδηποτε "εθνικης καθαρσης" & τις σφαγες που εχουν γινει.

 

πρεπει ομως παντοτε να βλεπουμε τα πραγματα και απο τις ΔΥΟ πλευρες & να παραδεχομαστε και τα δικα μας λαθη (καθοτι ΑΛΑΘΗΤΟ δεν υπάρχει...)

 

για τις αθλιοτητες (γιατι περι αθλιοτητων προκειται) που το μουσουλμανικο παπαδαριο παει να περασει για μουσουλμανικη θρησκεια (γιατι το κορανι δεν αναφερει πουθενα τετοιες μπουρδες περι κατωτερωτητας γυναικων κτλ) μαζι σου,πρεπει να σταματησουν ΤΩΡΑ .

 

Αυτα που λες περι φυλακης στην Τουρκια ΙΣΧΥΟΥΝ ,αν ομως συνεχισουν καποιοι εγχωριοι εθνοσωτηρες το γελοιο αυτο εθνικιστικο βιολι θα ισχυσουν & εδω καποτε,θα το ηθελες αυτο?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου