Προς το περιεχόμενο

ερωτηση σχετικα με B.C. Rich


spy12

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλισπερα νοιζαδες

Ηρθε λοιπον η ωρα να ζητησω και εγω την βοηθεια σας.

Η αποροια μου ειναι σχετικα με αυτην την κιθαρα http://www.thomann.de/gr/bc_rich_mockingbird_special_black.htm ,την οποια και σκοπευω να αγορασω απο  γερμανια. Επειδη λοιπον δεν εχω την δυνατοτιτα να την δοκιμασω , ζηταω την αποψη σας (1ον) σχετικα με την ποιοτητα της κατασκευης της και (2ον) για το μπρατσο της ,υπαρχει περιπτωση να μην με βολεψει?? (Γενικα δεν εχω αντιμετοπισει προβλημα με αλλεσ κιθαρες που εχω δοκιμασει (σχετικα με το μπρατο παντα)) .

Μεχρι τωρα εχω αυτη  http://www.thomann.de/gr/ibanez_rg350_ex_bk.htm

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα πώ καλημέρα! :P

Αρχικά μπορώ να σου πώ ότι σε αυτή την κατηγορία χρημάτων η Rich δίνει αρκετά καλά όργανα. Είμαι κάτοχος μιας Warlock Exotic 6-line spalted (τιμή αγοράς 600,- τρέχουσα τιμή νομίζω στα 420,-) και είμαι υπέρ ευχαριστημένος με όλα τα χαρακτηριστικά: μανίκι,τάστα/ιέρα,βερνίκι,κλειδιά,συμπεριφορά βέργας κλπ.(ηλεκτρικά έχω αλλάξει γιατί μπήκε ο SD-Blackout στη θέση του Rockfield) Ίσως μόνο κάποια στιγμή αλλάξω και το Nut. Έχω παίξει και με άλλες 2 σε αυτό το price range και εντυπωσιάστικα.

 

Τέλος, είχα και γώ την Ibanez αυτή και δυστυχώς καμία κιθάρα δεν συγκρίνετε στο μανίκι με τις RG κατ' εμού.

Άντε και καλώς να την δεχτείς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα  :)

 

Λοιπον μην τις φοβασαι τις Bc Rich, ειναι παραπανω απο οκ ! και σε σουπερ τιμη.Σχετικα με το μπρατσο που να ξερουμε αν θα σε βολεψει !!! τεσπα η ibanez εχουν πιο λεπτα μπρατσα αν αυτο σε διευκολυνει να βγαλεις καποιο συμπερασμα.

 

καλες αγορες ;)

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω και τους δυο. Ξερω λιγο ακυρη ερωτηση αλλα εχω αγχωθει που την αγοραζω χωρις να την δοκιμασω . Οντως πολυ καλη τιμη και μεγαλη εκπτωση ,αυριο μαλλον την παραγγελνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mαονι (αν και nato) , εβενος και Rockfield στα 400 ειναι σχετικα καλο ντιλ.

Το μανικι ειναι επιφοβο γιατι μαλλον δεν εχει καμια σχεση με της RG σου... Μαλλον το ακριβως αντιθετο.

Αλλα πιστευω ολα ειναι θεμα συνηθειας

Εγω θα προτιμουσα το spalted maple βεβαια απο την μαυρη μαυριλα, ειδικα αφου ειναι στην ιδια τιμη. Φοραει και τους Μafιa που για μενα ειναι εξαιρετικοι μαγνητες

http://www.thomann.de/gr/bc_rich_mockingbird_exotic_spalted.htm

Τελος δωσε βαση στην παρακατω συμβουλη.

Δεν θα εκανα καμια απολυτως παραγγελια πριν δοκιμασω αυτο εδω το μωρο του 1985

http://smart.noiz.gr/details.php?id=28107

Δεν εχω καμια σχεση με τον πωλητη, αλλα εχεις την δυνατοτητα να την δοκιμασεις, και για μενα ειναι πολυ πανω απο την κορεατικη (και αν ) που εχεις βαλει στο ματι.

50 ευρω πανω ειναι, αλλα τα αξιζει σε σχεση με την αλλη. Ισως να τα παζαρεψεις...

 

 

Mην παρεις την αποψη μου και ως την πιο αντικειμενικη γιατι εχω ενα παθος με τις ΒCR και συγκεκριμενα με τους αμερικανους παππουδες τους  ;)

29474_406559803187_783123187_4182360_3528594_n.jpg

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα φιλε Stinky με εβαλες σε διηλιμα (την made in japan την απορριπτω επισης επειδη δν μπορω να την δοκιμασω (μενω πατρα) και οσο να ναι μεταχειρισμενη χωρις δοκιμη ειναι αρκετα μεγαλο ρισκο ) . η splated εχει 24 ταστα και mafia και η special  22 ταστα 4 επιλογεις volume-tone και swv .και οι δυο ειναι πολυ ομορφες εμφανισιακα . Η νεα μου ερωτιση ειναι ποιοι μαγνιτες ειναι  καταληλοτεροι για hard rock -heavy metal που προοριζεται η κιθαρα και αν η διαφορα στον αριθμο ταστων παιζει ρολο στον ηχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι 2 μαγνητες ειναι Rock Oriented. Εμενα μαρεσουν περισσοτερο οι Mafia.

Ειναι τελειως υποκειμενικο το θεμα ομως, και τονιζει τη σημασια δοκιμης του οργανου.

 

Ο αριθμος των ταστων δεν παιζει ρολο στον ηχο, αλλα εχει να κανει με το τι βολευει εσενα.

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου