Προς το περιεχόμενο

Ανταλλακτικά Musicman JP6


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά, αγόρασα μία μεταχειρισμένη Musicman John Petrucci 6,  με κωδικό G32743 -το λέω μήπως βοηθήσει για την ακριβή ημερομηνία του μοντέλου- από το ebay. Η κιθάρα μου ήρθε, σε άριστη κατάσταση, με ένα πρόβλημα (μεγάλο ή μικρό θα δείξει). Το Piezo της δεν δουλεύει στη ΣΟΛ χορδή. Σε όλες τις άλλες είναι άριστο. Οπτικά, φαίνεται στη ΣΟΛ ότι λείπει το μεταλλικό τμήμα στο οποίο ακουμπάει η χορδή. Δεν είμαι σίγουρος για το πώς λειτουργεί το Piezo της συγκεκριμένης κιθάρας, αλλά νομίζω (διορθώστε με) ότι λειτουργεί με τον παλμό της χορδής. Γνωρίζεται από που μπορώ να βρω ανταλλακτικά για την κιθάρα αυτή; Είτε εντός, είτε εκτός χώρας;

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά φίλε είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με μια petrucci που είχα πάρει μεταχειρισμένη. Εμένα ήταν στη La. Στο κατάστημα που γενικά πηγαίνω, το Arco στη Γλυφάδα, τα παιδιά πήραν την κιθάρα βρήκαν το ανταλλακτικό και το τοποθέτησαν. Η κιθάρα δουλέυει μια χαρά από τότε. Αν θες παρ' τους τηλέφωνο. Arco μουσικά: 210- 8941390

facebook.com/needband

needband.net needband.bandcamp.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου