Προς το περιεχόμενο

Koκκινες νυχτες - Συλλογή Ατλαντις 105,2


masters_of_the_universe

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα για κάποιο λόγο μου θύμισε το Καλοκαιρινά Ραντεβού.  ???

Ο στίχος παίδες είναι απαράδεκτος. Όχι για άλλο λόγο αλλά προσπαθήσατε πολύ να "έχει νόημα". Αλλά δεν είχε. Και δεν είχε και ρίμα.

ΚΑτά τα άλλα, αφού το κομμάτι επιλέχθηκε για κάποια συλλογή, σε κάποιους θα άρεσε και μπράβο σας.

Δεν είναι απαραίτητο να αρέσουν όλα σε όλους.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μουσική αξιοπρεπής αλλά δεν μου έκανε το κλικ.

 

Οι στίχοι θέλουν πολύ δουλειά.Πιθανότατα είμαι χειρότερος μουσικός από σας όμως προσπάθησα να κρίνω.

 

Προσωπικά όταν προσπαθώ να γράψω ''ψαγμένα'' σπάω το κεφάλη μου για καλές μεταφορές,παρομοιώσεις και προπάντων νόημα πάνω σε πολύ συγκεκριμένο περιεχόμενο.Αν πλατιαζεις συνήθως πας σε αδιέξοδο.Σχεδόν βασανίζομαι πέφτει πολύ χαρτί στον κάδο των αχρήστων και στο τέλος δεν είμαι και ευχαριστημένος.Δυστυχώς αν αραδιάσεις μερικά πρελούδια δεν γίνεσαι ούτε Αγγελάκας ούτε Βάρναλης ούτε Ελλύτης.Γίνεσαι ''έντεχνος''!  ;D

 

Poetry needs work.   :-\

 

edit:Το ξέρω ότι τα πρελούδια είναι μουσικές φόρμες αλλά εγώ το χρησιμοποιώ και για στίχους γλωσσοδέτες  8)

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς αν αραδιάσεις μερικά πρελούδια δεν γίνεσαι ούτε Αγγελάκας ούτε Βάρναλης ούτε Ελλύτης...

Αυτους τους 2 τελευταιους ασχετους τι τους εβαλες μαζι με τον Αγγελακα?....... ;D ;D ;D ;D ;D

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτους τους 2 τελευταιους ασχετους τι τους εβαλες μαζι με τον Αγγελακα?....... ;D ;D ;D ;D ;D

 

Ο Αγγελάκας έχει το δικαιώμα να πετάγεται όπου γουστάρει  ;D

 

Πήρα και το βιβλίο του πρόσφατα.Είναι σε φάση ''Καφές κρύος...η καμινάδα στάζει θλίψη...η στάχτη απλώνεται σα θεριό γύρω τρώγοντας τα απομεινάρια της ψυχής μου...παλιάτσοι τριγύρω σκαλίζουν την μίζερη ζωή μου...η σκουριασμένη μπουγάτζα κρέμεται από τον τοίχο ξεχειλίζοντας κρέμα'' και κλείνει ''ΣΑΣ ΜΙΣΩ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ...μισώ την κοινωνέα...μισώ τους χαρούμενους ιλίθιους''  ;D ;D ;D

 

Just kidding  8) και συγγνώμη στον original poster για το spam ....είναι λίγο φλου αυτή η δουλειά του Γιάννη(το κολλητάρι) αλλά μου αρέσει...άμα την ψάξεις καταλαβαίνεις τον ποιητή.  :)

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα για κάποιο λόγο μου θύμισε το Καλοκαιρινά Ραντεβού.  ???

 

Και εμενα μου το θυμησε. Αυτο ειναι καλο και κακο.

 

Επισης εχω μια υποψια οτι καποιον παλαιο καιρο πρεπει να ακουγατε heavy metal.....

 

Τωρα στα καθαρα μουσικα. Το συγκεκριμενο στυλ δε μου αρεσει.

Το κομματι εμφανιζει ολες τις τυπικοτητες αυτου που ονομαζουμε ελληνικο ροκ. Κακος στιχος με μια επιτηδευμενη εντεχνιλα. Η μουσικη δεν ειναι ασχημη αλλα οι κιθαρες εχουν για μενα πολυ κακο ηχο. Κακη χρηση των εφε και βαβουρα. Με λιγο διαφορετικο στιχο και αρκετα καλυτερο ηχο στις κιθαρες, το κομματι θα ανεβαινε αρκετα.

 

Μπραβα παντως για τη σταση σας στις κριτικες που ενιοτε διατυπωνονται ολιγον πικροχολα.

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες ευχαριστουμε κ παλι για τις συμβουλες σας.Επειδη το αναφερατε,οντως οι μισοι απο μας ειμασταν μεταλλαδες.Τα του ηχου-εφε προσωπικα δεν τα γνωριζω καθως δεν τα πολυχρησιμοποιω σαν μπασιστας.

Bassman and the masters of the universe!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου