Προς το περιεχόμενο

Αγορά Διπλοπέταλου


YOUHOU

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΚΟΙΤΑΞΕ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΕΤΟΙΕΣ ΤΡΕΛΕΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΝΑ ΠΙΑΣΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΕΛΕΤΑΩ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΑΡΑ ΝΑ ΜΑΛΑΚΙΖΟΜΑΙ ΣΤΟ ΔΙΠΛΟ ΠΕΤΑΛΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕΛΕΤΑΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΑΛΛΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΜΗΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΟΛΛΕΣ Ο ΔΑΣΚΑΛΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΜΑΘΕΙ ΑΠΟ PARADIDLE ΑΝ ΘΕΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ.ΡΕ ΣΥ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΟ AXIS ΑΠΛΑ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΜΕΡΟ.ΑΥΤΟΣ ΑΠΟ COBRA ΠΗΓΕ ΣΕ AXIS.OXI ΠΟΥ ΑΝ ΠΑΡΩ AXIS ΘΑ ΛΥΘΟΥΝ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΙΖΩ ΤΕΛΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟΣΟ ΜΑΛΑΚΑ ΜΕ ΠΕΡΑΣΕΣ.ΕΧΩ ΕΝΑ PEACE ΞΕΡΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΤΟ ΡΗΘΜΙΖΩ ΠΕΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΩΡΕΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΦΕΤΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ MORELO STAY SIC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

οτι ειπα το ειπα καθαρα ενημερωτικα δεν ξερω αν παρεξηγησες κατι...by the way το cοbrα ειναι για σενα...γιατι να δωσεις 6 κατοσταρικα ενω με το corba σου περισσευουν αλλα 200 να παρεις κανα πιατο...και ακομα μπορεις να μελετας πολλα και διαφορα και να <<μαλακιζεσαι>> οπως λες στο διπεταλο...μην νομιζεις οτι οσοι παιζουν τρελο διπεταλο δεν ξερουν τπτ αλλο ισα ισα...μπορεις να τα κανεις ολα συγχρονος αρκει να βαλεις ενα προγραμμα και να χεις τουλαχιστων 2-3 ωρες τη μερα...και ακομη ενα paradidle φιλε δεν κανει τπτ μονο του...ειναι πολυ καλη ασκηση και πολυ καλα εκανε ο δασκαλος σου και στην προτεινε αλλα θες πλυ πραμα ακομη...κανε μια ερευνα στο διαδικτυο και θα βρεις οτι χρειαζεσε...ακομη το peace που χεις πετα το με το νεο σου πεταλι θα νε μερα με τη νυχτα...stay heavy...

I am Calm like a bomb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

THANX MORELLO ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΙΣΕΙ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΨΑΓΜΕΝΟΣ DRUMMER ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΕΔΩ ΣΤΟ FORUM.ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΑΝ ΤΑ BOSPHORUS ΠΙΑΤΙΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΧΙ ΚΑΤΑΛΛΗΛΑ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙΣ ΚΑΙ ΒΑΡΙΑ ΜΟΥΣΙΚΗ ΟΠΩΣ HARDCORE/METALCORE ΠΟΥ ΠΑΙΖΩ ΕΓΩ ΜΕ ΕΝΑ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ.ΕΚΑΝΑ ΤΙΝ ΜΕΓΑΛΗΤΕΡΗ ΜΑΛΑΚΙΑ ΤΙΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ ΤΑ ΒΡΗΚΑ ΦΘΗΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΗΡΑ.ΚΑΛΑ ΠΙΑΤΙΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΞΕΡΕΙΣ 2 16 CRASH THIN KAI ROCK ENA HI HAT 14 KAI ENA 20 RIDE.ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΝΑ SPLASH 10 KAI ENA CHINA 18 ZBT.ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΜΟΥ ΒΓΟΥΝ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ TA ZBT.ΕΜΕΙΝΑ ΜΑΛΑΚΑΣ ΟΤΑΝ ΕΠΑΙΞΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΕΙΡΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΣΑΜΠΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα φιλε τα πιατινια ειναι καθαρα θεμα γουστου...με το καθε πιατινι μπορεις να παιξεις οτι στυλ θελεις απλα μερικα δεν ταιριαζουν τοσο,σου κανουν τη ζωη πιο δυσκολη κτλ...γενικα για τετοιες μουσικες που θες και που γουσταρω και γω χρησιμοποιουνε συνηθως heavy Πιατα οχι τοσο για να μην σπανε το κοστος ειναι αδιαφορο σε τετοιες περιπτωσεις αλλα περισσοτερο για τον ογκο...θες πολυ ογκο σε τετοια στυλ...ακαταλληλα δεν ειναι τα bosphorus και αν σε ικανοποιουν μεινε με αυτα αλλα πιστευω δεν ειναι οτι καλυτερο...επισης σε τετοια στυλ να προτιμας να μεγαλα πιατα 17+ μεχρι 19-20...εγω εχω τα rude της paiste και ειμαι πολυ ικανοποιοιμενος αλλα αυτα τα πιατα ειναι συγκεκριμενα για τετοιες μουσικες και σε περιοριζουν κατι που δεν με ενοχλει εμενα αλλα καποια στιγμη θα τσιμπισω και κανα πιο light σετακι γιατι αν πχ θελω να πιασω δουλεια σε ενα μαγαζι η να παιξω με κανα ροκ γκρουπακι δεν νομιζω να ακουγονται οι αλλοι :lol: ...ακομη ανεξαρτητα απο αυτα που σου πα πολλοι ντραμερ γουσταρουν τα light πιατα οπως πχ ο derek roddy (σπερνει ο τυπος) .αυτος υποστιριζει οτι με light πιατα παιζει πιο ξεκουραστα και πιο γρηγορα και εχει δικιο εν μερει...ακομη και τα zbt Που λες καλα ειναι αλλα δεν ξερω δεν με τρελενουν πολλοι τα zildjan...ειναι φοβερα πιατα και ειναι μερικα που τρελενομαι να τα ακουω σε recordings αλλα με οσα εχω παιξει απο κοντα δεν μαρεσε κανενα...αλλα η σειρα zxt μετραει πολυ...αλλα ωραια πιατα και φτηνα ειναι τα meinl τα οποια 99% θα ναι το επομενο σετ μου...

I am Calm like a bomb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΥΜΦΩΝΩ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΑΛΛΑ ΑΠ'ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΟΜΩΣ ΣΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕΙΝΩ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΙΑΤΙΝΙΑ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ.ΒΑΣΙΚΑ ΑΝ ΤΑ CRASH ΗΤΑΝ ΛΙΓΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΗΝ ΠΑΤΙΣΑ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΑ ΤΟΝ ΔΑΣΚΑΛΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΙΠΩΣΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ 16 ΙΝΤΣΕΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΕΠΑΙΖΕ ΣΤΟΥΣ 2002 GR ROCK ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ ΑΝ ΤΟΥΣ ΞΕΡΕΙΣ ΔΕΚΑΕΤΙΑ 80 90.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΣΥΝΑΥΛΙΕΣ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ CRASH ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΟΥΝ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ.ΕΓΩ ΞΕΡΕΙΣ ΨΑΡΩΜΕΝΟΣ ΧΕΙΡΟΠΟΙΙΤΑ ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΤΑ ΕΧΩ ΑΥΤΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ.ZXT ΤΑ ΑΠΛΑ Ε ΟΧΙ ΤΑ TITANIUM.ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΜΟΝΟ ΤΑ ΕΧΩ ΔΕΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες αργότερα...

με λιγα λογια ρε παιδια τι προτινεται εσεις για μια φαση hard rock - metal?Ta axis ειναι πιο πολυ για black death φαση με τρελες ταχυτητες....Για original rock metal φαση τι προτινεται?Εμενα παντως το iron cobra μου φανηκε καπως βαρυ που το δοκιμασα,ασε που το πεταλι πανω ειναι γεματο γραμματα,και βαθια κι ολας,και δεν μπορεις να κανεις slide.....Ενα καλο πεταλι και ελαφρυ που εχω δοκιμασει και μου αρεσε ηταν ενα της Yamaha.Αλλα παλι την yamaha δεν την πολυ παω...μαλλοον για pearl παω,τι λετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου σου αρεσε τις yamaha παρε αυτο...γιατι κολλας?μη σε νοιαζει με τι παιζουν οι περισσοτεροι παρε αυτο που σε βολευει και κανε τι διαφορα...ολα αυτα τα πεταλια απο ποιοτητα ειναι πολυ καλα δεν ειναι οτι θα παρεις κατι μουφα...και εφοσον το θες και για ροκ δεν θα χεις κ κανα ιδιαιτερο προβλημα...εγω στην θεση σου δεν θα περνα πεταλι θα χτυπαγα την κασα με το ποδι :lol: ...αστειευομαι...

I am Calm like a bomb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι γινεται morello ολα καλα?Πηρα το iron cobra που συζητουσαμε πριν κατι μηνες και τι να πω οπως το ελεγες μερα με την νυχτα με το peace που ειχα.Μιλαμε ενταξει αλλη αισθηση,οχι μονο η επαναφορα που εχει το πεταλη αλλα και απο design πολυ καλο.Ειδικα πορωθηκα με τους κοπανους τι ειναι αυτο το πραγμα πολυ power στο στουντιο μου ελεγαν τα παιδια πολυ δυναμη ο αλλος ηταν στην τουαλετα και τον βαραγε στο στομαχι σφαξιες.Αξιζε τα λεφτα του πολυ καλο και η θηκη με εσωσε παρα τον σακο που κουβαλουσα καθε εβδομαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xairomai file m pou vrikes auto pou sou teriazei...to cobra einai fobero petali k ontos einai poli dinato...pio dinato kai apo ta dw mias k eixa to 5000td3 merikous mines...episis gia kopanoun dokimase k autous me to kaoutsouk (rubber,autous xrisimopoio ego) i tous ksilinous (analoga ti ixo thes) gia akomi pio dinato ixo...ta maksilarakia den ine poli dinata...

 

sorry gia ta greeklish alla apo to pc pou postaro den exi ellinika...

I am Calm like a bomb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου