Προς το περιεχόμενο

War


hyperpanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επηρεασμένος από την χθεσινή επίσκεψη μου στο αεροπλανοφόρο Dwight D. Eisenhower, το οποίο βρίσκεται στη Ρόδο για επίσκεψη, έκανα ένα ακόμη cover του καράφλα, το οποίο νομίζω ταιριάζει στην περίσταση  ;)

Ελπίζω να σας αρέσει και περιμένω τις απόψεις και τις κριτικές σας  :)

 

 

Υ.Γ. Πολύ ζέστη εκεί πάνω ρε παιδί μου, μην πω και για τα υπόλοιπα  ;) ;D ;D ;D

War_cover_by_hyperpanos.mp3

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιότατος ρε συ Πάνο  ;) Μα ήταν αμαρτία να έχεις ανεβάσει ένα σωρό του καράφλα και να μην ανεβάζεις το War που είναι το αγαπημένο μου :D Επίσης you've nailed that Satch tone !

Πολύ καλός,rock on!

it's all about balance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιότατος ρε συ Πάνο  ;) Μα ήταν αμαρτία να έχεις ανεβάσει ένα σωρό του καράφλα και να μην ανεβάζεις το War που είναι το αγαπημένο μου :D Επίσης you've nailed that Satch tone !

Πολύ καλός,rock on!

Έτυχε πριν από μερικές ημέρες να βρω και ένα καλό backing track , έκατσε και η επίσκεψη στο αεροπλανοφόρο και έγινε  ;) ;D

Αυτή την φορά έγραψα με το drive του blackstar, το οποίο και <<ενίσχυσα>>  με το digitech Tone Driver Overdrive , ρυθμισμένο σαν το Ibanez TS-808, με μισό περίπου gain  ;)

Σε ευχαριστώ πολύ  :)

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ Πάνο τί θηρίο ήταν αυτό? Μπορούσαμε να το επισκεφθούμε? Γιατί είχαν κλείσει εκείνο το σήμειο που ε΄'ιχε προσαράξει...μιλάμε αυτό το πράγμα καταλαμβάνει τη μεσόγειο σε μισή ώρα  ;D

 

Το κομμάτι δεν το έχω ακούσει το original...και κάτι μου λέει ότι δεν χρειάζεται..γιατί είναι πολύ καλό το cover  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κούκλος, και με super ήχο  :)

Σε ευχαριστώ  ;)

 

Ρε συ Πάνο τί θηρίο ήταν αυτό? Μπορούσαμε να το επισκεφθούμε? Γιατί είχαν κλείσει εκείνο το σήμειο που ε΄'ιχε προσαράξει...μιλάμε αυτό το πράγμα καταλαμβάνει τη μεσόγειο σε μισή ώρα  ;D

 

Το κομμάτι δεν το έχω ακούσει το original...και κάτι μου λέει ότι δεν χρειάζεται..γιατί είναι πολύ καλό το cover  ;)

Όντως θηρίο Γιάννη  :o Θα σου δείξω φωτογραφίες όταν βρεθούμε  ;)

Εγώ το επισκέφθηκα λόγω επαγγέλματος  ;) 8), για τον άλλο κόσμο δεν ξέρω να σου πώ ;)

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπ τα καλυτερα παιξιματα σου-μαλλον το καλυτερο-σε Satch κομματι και σιγουρα ο καλυτερος σου ηχος.

Επισης η κιθαρα ακουγεται νομιζω πιο "μεσα" σ'οτι αφορα το level της σε σχεση με το μπακιν και σε συγκριση με καποια παλαιοτερα που ηταν ισως λιγο πιο ψηλα απ'οτι επρεπε-θα μου πεις κιθαρισται ειμεθα. ;D ;D

Τα δωσες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kαι μετα μου λες οτι δεν σου γραφω ;D

ΑΠΙΘΑΝΟ !!απ'ολες τις αποψεις Πανο.Ερωτηση μηπως αυτο το κομματι ειναι απο τα παλια σου καραφλα;Διτι εχω ακουσει ενα του αλλου  τρελλου του VAI ΠΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΑΥΤΟ ΣΕ ΑΡΚΕΤΕΣ ΝΟΤΕΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΧΝΟΤΡΟΠΙΑ της κιθαρας ; 8) 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπ τα καλυτερα παιξιματα σου-μαλλον το καλυτερο-σε Satch κομματι και σιγουρα ο καλυτερος σου ηχος.

Επισης η κιθαρα ακουγεται νομιζω πιο "μεσα" σ'οτι αφορα το level της σε σχεση με το μπακιν και σε συγκριση με καποια παλαιοτερα που ηταν ισως λιγο πιο ψηλα απ'οτι επρεπε-θα μου πεις κιθαρισται ειμεθα. ;D ;D

Τα δωσες!

Είδες τον ήχο τον πέτυχα με τον ενισχυτή και το overdrive  :) Νομίζω είναι πιο ζωντανός  ;) Την κιθάρα έχω αρχίσει και την κατεβάζω λίγο γιατί κατάλαβα ότι η πολύ ένταση περισσότερο κακό έκανε στα κομμάτια, παρά καλό  ;)

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε  :)

 

kαι μετα μου λες οτι δεν σου γραφω ;D

ΑΠΙΘΑΝΟ !!απ'ολες τις αποψεις Πανο.Ερωτηση μηπως αυτο το κομματι ειναι απο τα παλια σου καραφλα;Διτι εχω ακουσει ενα του αλλου  τρελλου του VAI ΠΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΑΥΤΟ ΣΕ ΑΡΚΕΤΕΣ ΝΟΤΕΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΧΝΟΤΡΟΠΙΑ της κιθαρας ; 8) 8)

Το κομμάτι είναι από το μακρινό 1992 το Extremist. Ήμουν φαντάρος τότε και από ότι θυμάμαι τώρα αυτή την κασέτα και το surfing with an alien τις είχα λιώσει σε ένα walkman Sony που είχα τότε  8) Νιάτα  ;) ;D ;D ;D

Μην ξεχνάς φίλε Περικλή ότι ο Vai ήταν μαθητής του καράφλα  ;)

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε  :)

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι να κάνω με 'σένα. Έχει τύχει κάποιες φορές ν' αρχίσω να γράφω, για ανούσια πράγματα που έχεις παίξει και τη τελευταία στιγμή να μη πατάω την "αποστολή" γιατί μου είσαι συμπαθής. Ευτυχώς, γιατί σήμερα θ' αναγκαζόμουνα να τα πάρω όλα πίσω. ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου