Προς το περιεχόμενο

Τελείωσα το modding της Mexican strat μου...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

και έχω ξανα ερωτευθεί! Είναι η 2η μου κιθάρα, την είχα πάρει το 96, και είχα να την πιάσω στα χέρια μου από το 2000 που πήρα τη Musicman. Τότε της είχα αλλάξει τον bridge με έναν Seymour Duncan Lil' Screaming Demon. Αποφάσισα μιας και έχω κάποια έξτρα λεφτά να δοκιμάσω να δω τι μπορεί να γίνει αν την πάω σε τελείως vintage κατεύθυνση και αισθητική. Τα mods που έγιναν είναι :

 

Tonerider Pure Vintage pickups

Vintage Fender USA bridge

Bone Nut

RS Guitarwork ηλεκτρικά και

 

άλλαξα όλα τα πλαστικά σε aged white χρώμα  :P

 

τα αποτελέσματα ήταν εντυπωσιακά, καθώς η κιθάρα ανέβηκε πολλά επίπεδα πάνω.

 

Πολλοί θα διαφωνήσουν, μπορεί να ήταν καλύτερη λύση αν απλά έπαιρνα μια classic player, αλλά το mojo της συγκεκριμένης δεν με αφήνει να κάνω κάτι τέτοιο.

 

Φωτογραφίες θα ανεβάσω το απόγευμα.

 

Πάρτε όμως ένα βίντεο. Χρησιμοποιήθηκαν Fender Super Twin Reverb, Telegun MSD, Ibanez Tube King, Telegun Modded Wah

 

Περιμένω εντυπώσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και το βιντεάκι ήταν σκοτεινό και δεν μπόρεσα να πολυδώ την κιθάρα, σαν εμφάνιση ωραία μου φάνηκε. Και σαν ήχος μου άρεσε αρκετά, αν και δεν είμαι ειδήμων στις fender. Άντε καλόπαιχτη μετά τις μετατροπές!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Περίεργη γωνία έχει η κάμερα πάντως... και θέλεις να χάσεις και κανα δυό μπύρες...

 

Όπως την ακούω από το βίντεο, ωραία ακούγεται. Καλή η χροια των μαγνητών. Αλλά δεν έχουμε συγκριτικό με τους προηγούμενους μαγνήτες στον ίδιο ενισχυτή.

Επίσης η γέφυρα και το νατ δεν φαίνονται και υποθέτουμε ότι εσύ τουλάχιστον είδες διαφορά.

Rave on brother! Χώστα! :)

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανα 2 μπριζόλες πρέπει να χάσω και όχι μπύρες.... :) αλλα δε βαριέσαι!

 

αυριο θα σηκώσω πικς πριν και μετά

 

οι tonerider πάντως είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΙ>>>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι tonerider πάντως είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΙ>>>

 

Είδες κάτι πράγματα???

;) ;) ;) ;) ;) ;)

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου