Προς το περιεχόμενο

Επίσκεψη Musikmesse 2011


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους.

 

Σκέφτομαι να επισκεφθώ την έκθεση να το συνδιάσω δλδ σάν ταξιδάκι Φρανκφούρτη και παράλληλα να ικανοποιήσω και το gas σύνδρομο μου και θα ήθελα όποιος έχει ξαναπάει η γνωρίζει πληροφορίες χρήσιμες που θα έπρεπε να ξέρω να μου δώσει τα φώτα του.

 

Επίσης έχω κάποιες απορίες

 

1. Απο ότι έιδα στο site της έκθεσης για το κοινό και όχι για εμπόρους είναι μόνο η τελευταια μέρα 9-4-2011. Προλαβένεις να δείς άνετα την έκθεση που έχει ωράριο 9-6? Ή δεν αξίζει?

 

2. Βρίσκεις ευκαιρείες και είδικες χαμηλές τιμές σε όργανα λόγο τις έκθεσης ή παίζουν οι τιμές τις αγοράς?

 

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αν σε ενδιαφερει να δεις μονο κιθαρες πχ κ οχι ολα τα μουσικα οργανα η συστηματα ηχου κ τα σχετικα προλαβαινεις μεσα σε μια μερα να τα δεις.τωρα βεβαια αν καθεσαι να περιμενεις κ για αυτογραφα απο διαφορους καλλιτεχνες δεν νομιζω.απ οσο γνωριζω δεν μπορεις να αγορασεις οτιδηποτε απο εκει μεσα μονο συγκεκριμενα πραγματα

fender k agios o theos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμαν αυτο με την αγορά μου έπεσε λίγο βαρύ να μην μπορώ να αγοράσω...κυρίως κιθάρες-συνθ-ενισχυτες θέλω να δώ..για αυτογραφα δεν είμαι ...

Αλλα αμα βρώ κανένα καλό jazz hollow body σε καλή τιμούλα σε low-mid budget κατηγορία που βρίσκομαι δεν θα με χάλαγε... βέβαια υποθέτω ολάκερη Φρανκφούρτη θα ύπαρχει κανα μαγαζάκι με καλές τιμές εφόσων δε μπορώ να κάνω αγορά απο messe...

 

Υπάρχει θεματάκι με τα ξενοδοχεία πάντως. Δέν βρίσκεις πολλά ξενοδοχεία κοντά και όσα βρίσκεις είναι λίγο σφαγείο η τιμούλα. Ασε που ειναι και όλα όσα έχω βρεί μεχρι τώρα no smoking rooms  ::) ::) :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Εχω την εντύπωση (και θα ρωτήσω να σας ενημερώσω) πως όσοι έρχονται από μακριά μπορούν να την επισκεφθούν και τις άλλες μέρες, αν κλείσουν από τους εδώ αντιπρόσωπους.

 

Τα ξενοδοχεία αν και μακριά για τα δικά μας δεδομένα δεν είναι πρόβλημα αφού με τα τρένα πας παντου δωρεάν αφού περιλαμβάνονται στο εισιτήριο της εκθεσης.

 

Σε ότι αφορά τις αγορές, μόνο την τελευταία μέρα γίνεται ένας μικροπανικός από τους κινέζους και τις "μπουτικ" / custom shops, όπου αν και απαγορεύεται, πουλάνε τα εκθεσιακά τους.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την εντύπωση (και θα ρωτήσω να σας ενημερώσω) πως όσοι έρχονται από μακριά μπορούν να την επισκεφθούν και τις άλλες μέρες, αν κλείσουν από τους εδώ αντιπρόσωπους.

 

Εδώ αντιπροσώπους? Εννοείς οτι μπορώ να κλείσω πακέτο απο εδώ εισητήρια εκθεσης διαμονη και αεροπλάνο  συγκεκριμένα για την έκθεση? Γιατί που έψαξα εδώ Ελλάδα δεν βρήκα κάτι για την έκθεση συγκεκριμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Μπορείτε να κλείσετε τα πάντα ειδικά για την έκθεση από εδώ:

 

http://travel4fairs.gr/_online/fair_tickets/register.php?fid=4

 

Παραθέτω και το σχετικό ενημερωτικό δελτίο:

 

Προμηθευτείτε από τα γραφεία μας τις κάρτες εισόδου 35% φθηνότερα σε σχέση με την τιμή των εκδοτηρίων της έκθεσης.

 

Στην προνομιακή αυτή τιμή προπώλησης έχετε την δυνατότητα να προμηθεύεστε τις κάρτες εισόδου on-line, εύκολα, γρήγορα και με ασφάλεια  στην ηλεκτρονική διεύθυνση http://travel4fairs.gr/m11 .

 

Σας προτείνουμε να προβείτε από τώρα στις κρατήσεις ξενοδοχείων και αεροπορικών εισιτηρίων, για να επιτύχετε πιο ευνοϊκές τιμές. Ειδικές τιμές για Maritim και για πολλά επιλεγμένα ξενοδοχεία. Μπορείτε να μας αποστείλετε συμπληρωμένη την αντίστοιχη φόρμα ή απλά με ένα τηλεφώνημα να μας ενημερώσετε για τα στοιχεία του ταξιδιού σας. Άμεσα θα ετοιμάσουμε για εσάς την καλύτερη οικονομική προσφορά.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ πήρα τηλ και αναμένω προσφορά ...thanx yameth  ;D

Επίσης ρώτησα και όντως ισχυέι αν το pass βγεί απο το συγκεκριμένο ταξ.γραφείο ισχυεί για όλες τις ημέρες ανεξάρτητα αν είσαι εμπορος ή όχι.

 

Δε λέτε και κανα μαγαζί με κιθάρουλες που αξίζει να παώ να επισκεφτώ έσείς η γνώστες της Φρανκφούρτης μπάς και βρώ κανα jazzoσκαφάκι σε καλή τιμή σε περιπτώση που δέ κάτσει κάτι καλό στην έκθεση  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Ειδικά jazzoσκαφάκι θα βρεις στην έκθεση.

Είτε από Ευρωπαίο μικρό κατασκευαστή είτε από Κινέζο.

Αν όχι θα έχεις τουλάχιστον επαφή για παραγγελία εξαιρετικού οργάνου.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως μπορεί να λένε ότι δεν πουλάνε αλλά με λίγη πειθώ όλα γίνονται. Στην 2010 δεν φύγαμε με άδεια χέρια. :) Μπορώ να πω ότι βγάλαμε ένα ολόκληρο εισιτήριο πίσω!

Υπάρχουν λύσεις πάντως.. μπορεί να πιάσεις μια συγκεκριμένη κιθάρα και να την ερωτευθείς, να θέλεις μόνο αυτή.. τους πληρώνεις, στην κρατάνε και μετά την έκθεση σου την στέλνουν.

Νο problem.

 

Ή π.χ θέλαμε καλώδια από μία συγκεκριμένη εταιρεία η οποία δεν τα είχε διαθέσιμα εκεί. Ο ίδιος ο αντιπρόεδρος επικοινώνησε αργότερα με τον Έλληνα αντιπρόσωπο και μας έκανε 30% έκπτωση.

 

Αν θελήσεις κάτι από εκεί, σίγουρα θα σου βρούν μια λύση. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θελήσεις κάτι από εκεί, σίγουρα θα σου βρούν μια λύση. ;)

+10

Ειδικά τέτοιες εποχές .........  ;)

 

Και θα θελα να δω τόσα....

Αλλά είναι 3 βδομάδες πριν το Πάσχα. Κομματάρα δύσκολο.

Εκτός αν δεν χρειάζεται να ανησυχώ για την δουλειά εκείνη την περίοδο. :-\

Αλλά τότε θα ανησυχώ για τα λεφτά.

Does not compute με την καμμία ρε γαμώτ.....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου