Προς το περιεχόμενο

Tightrope live


aligator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Kατ' αρχάς για πες μας τι σημαίνει αυτό το noizακιες!

 

Πάμε τώρα σε 'σας. Για πέστε μου πως καταφέρνετε να έχετε τόσο αδιάφορη σκηνική παρουσία παίζοντας τέτοιες κομματάρες. (Το κομματάρες είναι για την original μορφή τους, γιατί εσείς καταφέρατε να μην είναι εύκολα αναγνωρίσιμα). Φωνητικά (ειδικά το κορίτσι) δεν είστε σωστοί, η επιλογές των κομματιών χωρίς καμμία έκπληξη αν και το joker δεν το παίζει η πλειονότης των ελληνικών cover bands. Ως παλιός έχω να σας δώσω μια συμβουλή, όταν παίζουμε τα κομμάτια του κλασικού ροκ, πρώτα οφείλουμε να τα αισθανθούμε και ύστερα να τα αποδώσουμε. Και δεν τα λέμε σαν να είναι ένα από τα μέρη του προγράμματος όπου τα υπόλοιπα θα είναι αλλότρια με το είδος αυτό. Και για να μην είμαι συνέχεια αρνητικός θα πω πως η κιθάρα είχε ένα κάποιο ενδιαφέρον, που όμως χάνεται γρήγορα από την πολύ κακή φωνητική ερμηνεία των αοιδών.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν μπορώ (τεχνικά) να ακούσω τώρα….αλλά αυτό που μου κίνησε την περιέργεια να γράψω (πέραν από τα σχόλια του APOS , που με προκαλούν εξ απ’ ανέκαθεν πάντα γαρ να συμμετάσχω :P :P :P) ήταν αυτό:

 

ο,τι ακουτε ειναι απο ηχειο καμερας

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

I am sorry για το trolling αλλά δεν κρατήθηκα!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kατ' αρχάς για πες μας τι σημαίνει αυτό το noizακιες!

 

Πάμε τώρα σε 'σας. Για πέστε μου πως καταφέρνετε να έχετε τόσο αδιάφορη σκηνική παρουσία παίζοντας τέτοιες κομματάρες. (Το κομματάρες είναι για την original μορφή τους, γιατί εσείς καταφέρατε να μην είναι εύκολα αναγνωρίσιμα). Φωνητικά (ειδικά το κορίτσι) δεν είστε σωστοί, η επιλογές των κομματιών χωρίς καμμία έκπληξη αν και το joker δεν το παίζει η πλειονότης των ελληνικών cover bands. Ως παλιός έχω να σας δώσω μια συμβουλή, όταν παίζουμε τα κομμάτια του κλασικού ροκ, πρώτα οφείλουμε να τα αισθανθούμε και ύστερα να τα αποδώσουμε. Και δεν τα λέμε σαν να είναι ένα από τα μέρη του προγράμματος όπου τα υπόλοιπα θα είναι αλλότρια με το είδος αυτό. Και για να μην είμαι συνέχεια αρνητικός θα πω πως η κιθάρα είχε ένα κάποιο ενδιαφέρον, που όμως χάνεται γρήγορα από την πολύ κακή φωνητική ερμηνεία των αοιδών.

Συμφωνω...ειναι λες και παιζεται σε καραβι...με αυτο το κλασσικο στυλακι 'αντε να τελειωσει να παμε για υπνο'

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικα σορρυ κιολας, αλλα θα το προτιμουσα......instrumental ;D  ;D  ;D

Η ορχηστρα ομως με εντυπωσιασε ευχαριστα  ;) (ειδικα η κιθαρα)

 

φιλικα παντα :)

http://reckoninghour.com/

 

rEaL mUsIc

rEaL nEwS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μπαντα κατι παει να παιξει αλλα θελει δουλεια ακομα.Η κοπελα δεν ''παταει καλα '' στις νοτες .

αΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΟΝ ΤΩΝ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΡΙΩΝ ΓΕΝΙΚΩΣ πλην εκεινων που εχουν κανει σπουδες φωνητικης η ειναι μεγαλα ταλεντα +εμπειρια .

Η κιθαρα οντως καποιον μου θυμιζει (παικτικα ) εχει μελλον ο παικτης (αν στρωσει κολο βεβαια )

Απο σκηνικη παρουσια δεν θα πω τιποτα ισως γιατι εισαστε μικροι σε ηλικια και θελετε προπονηση.Παιδια μην κολωνετε ..δουλεψτε λιγο το γκρουπ και τα ξαναλεμε.Καλη συνεχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυνατα κ ελληνικα  ;D.

Σοβαρη μπαντα (σκηνικης παρουσιας εξαιρουμενης) με μαπα φωνη.

Κλασσικο ακροαμα.

Βρειτε κανονικο τραγουδιστη/τρια ή αναγκαστε την κοπελα να παει να μαθει κατι για το οργανο που λεγεται φωνη και ειναι το σημαντικοτερο μιας μπαντας.

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν παίζουμε τα κομμάτια του κλασικού ροκ, πρώτα οφείλουμε να τα αισθανθούμε και ύστερα να τα αποδώσουμε.

Χωρις να έχω την εμπειρία σου,επετρεψε μου να διαφωνήσω κάπως σε αυτό.Θεωρήτικά σωστό αυτό που λες,πρεπει πρωτα να γουσταρεις/γουσταρεις με,τη μουσική.Πρακτικά όμως έχω πιάσει πολλες φορές τον εαυτό μου ενω παιζω κομμάτια που τα γουστάρω τέρμα,επειδή ζορίζομαι τεχνικά να τα βγάλω να "ξεχνάω" να το απολαμβάνω.Βέβαια με πολύ δουλειά αυτό διορθώνεται,αλλα πολλές φορές και το βλέπω παρα πολύ αυτο σε νέες μπαντες και στη δικιά μου,δεν υπαρχει απο πίσω αυτη η δουλεια πολλες φορες για πρακτικούς λογους,(π.χ. δεν υπαρχει μερος για προβες).Και ετσι βγαινει μια μπάντα στη σκηνή και παλεύει ακομα με τεχνικά προβληματα,ειτε ατομικά ειτε συχρονισμου κτλ.προβληματα που σε ιδανικές καταστάσεις έχουν ήδη λυθει στις πρόβες η στο σπίτι.Και δυστυχώς προβλήματα που σε εμποδιζουν να αποδώσεις στη σκηνή.Οποτε +1 αλωθι στα παιδια γιατι τα καταλαβαινω.Το αποτελεσμα χαλια δεν ήταν αλλα ουτε καλο το λες,τουλαχιστον ο κιθαριστας γουσταρε λίγο,δεν μπορει να χτιπιοταν αυτος και ολοι οι αλλοι αγγουρια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Το λοιπόν... κακούς δεν τους λες. Τα παιδιά είναι σε αυτό που θα λέγαμε ο μέσος όρος. Θα μπορούσες να πας να τους ακούσεις και να πιεις το ποτό σου.

 

 

Όμως... Η τραγουδίστρια ήταν και δεν ήταν. Το στιλ παιξίματος ήταν λιγάκι διεκπεραιωτικό/ μηχανικό/ άνευρο. Δυναμικές όλα μια ευθεία, χωράφι, ίσιωμα, γεγονός απαράδεκτο για μπάντα ασχέτως μουσικού είδους.

 

Σε γενικές γραμμές καλά, αλλά μπορούν και καλύτερα.

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Γράφω μόνο για να υποστηρίξω την τραγουδίστρια. :D

Αν εξαιρέσουμε το πρώτο κομμάτι που μάλλον όλοι έχετε δώσει άλλη αρμονία και ακούγεται φάλτσο, στα υπόλοιπα θα έλεγα πως τα αγγλικά της είναι σωστά και πως έχει προσωπικό ύφος. Κάτι που είναι στο σωστό δρόμο για μένα, ασχέτως αν υποκειμενικά μου αρέσει ή όχι.

 

Οσο για την μπάντα θα πω πως είστε προβαρισμένοι αλλά όπως είπε και ο αστακός:

 

Το στιλ παιξίματος ήταν λιγάκι διεκπεραιωτικό/ μηχανικό/ άνευρο.
από όλους! Σίγουρα έχετε χρόνο μπροστά σας για να αρχίσετε να αποδίδετε, γνωρίζοντας καλύτερα ο καθένας το όργανο του στον προσωπικό του χρόνο.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου