Προς το περιεχόμενο

Cubase 5 coming soon!


TechnoPrisoner

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.steinberg.net/

 

απορω πως και δεν αποτελει ηδη τοπικ στο φορουμ.

εχουν ενδιαφερον τα νεα features.

199 ευρω για το upgrade απο C4->C5 χμμμμ....ετσι κ ετσι η τιμη του....

 

λεω να το παρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πρόσεχε γιατί έχουν grace period για όσους είχαν πάρει πρόσφατα τα C4. 20 ευράκια :p

 

http://www.steinberg.net/en/company/steinberg_news/detailansicht/article/cubase-5-grace-period-update-process-478.html

 

 

Δε χόρτασες τα bugs toυ 4 ; Έχω μόνο τα χειρότερα να πω για την steinberg, ειδικά την υποστήριξη της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσεχε γιατί έχουν grace period για όσους είχαν πάρει πρόσφατα τα C4. 20 ευράκια :p

 

http://www.steinberg.net/en/company/steinberg_news/detailansicht/article/cubase-5-grace-period-update-process-478.html

 

 

Δε χόρτασες τα bugs toυ 4 ; Έχω μόνο τα χειρότερα να πω για την steinberg, ειδικά την υποστήριξη της.

+199.999.999..

Η υποστηριξη ειναι ανυπαρκτη!!

Το ζαχαρωνω το C5 γιατι ειμαι παιδι της steinberg ;D ;D

Leo I 'm Suhr Tom Anderson has a Gibson

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δε χόρτασες τα bugs toυ 4 ; Έχω μόνο τα χειρότερα να πω για την steinberg, ειδικά την υποστήριξη της.

 

Bugs? Ποια bugs?

 

1.5 χρόνο τώρα αν εξαιρέσεις ένα κόλλημα που έχει να ελαχιστοποιεί κάποια παράθυρα μερικές φορές δεν είχα κανένα πρόβλημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το  C4.5.2 στο OSX 10.5.6 , όταν πάω να κάνω import audio, αν κάνω resize το παράθυρο που επιτρέπει στον χρήστη να κάνει browse στους δίσκους και preview στα αρχεία, γίνεται πανικός, τα πάντα χάνουν την σχετική τους θέση.

 

Tο σημαντικότερο πρόβλημα με το Cubase για μένα είναι η αξιοποίηση πολλαπλών πυρήνων σε χαμηλά latency. H Intel στις τελευταίες γενιές των multi-core επεξεργαστών με Microcode Update συνετέλεσε στο να διορθωθεί κάπως η κατάσταση στην πλατφόρμα των Windows, αλλά για άγνωστο σε μένα λόγο, στο Leopard το πρόβλημα παραμένει.

Ghen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bugs? Ποια bugs?

 

1.5 χρόνο τώρα αν εξαιρέσεις ένα κόλλημα που έχει να ελαχιστοποιεί κάποια παράθυρα μερικές φορές δεν είχα κανένα πρόβλημα!

 

Συμφωνώ και επευξάνω. Προσωπικά από την τελευταία αναβάθμηση της SX3 μέχρι και όλη την C4 μέχρι σήμερα, δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα.

Τώρα όσον αφορά την C5 από μία γρήγορη ματιά που έριξα, βλέπω ότι πέραν των άλλων προσπαθεί να συμπεριλάβει μεγαλύτερο κοινό, σε στύλ ένα πρόγραμμα για τα πάντα. Μεγάλη βαρύτητα στο Loop Editing, αλλά και στην επεξεργασία φωνητικών, σε σημείο μάλιστα που ο σχετικός Editor να είναι σχεδόν ίδιος με του Melodyne.

Για να δούμε, θα τα καταφέρουν?

Όσον αφορά την αναβάθμηση μη βιαστήτε, γιατί για κάποιον ανεξήγητο λόγο!! ο έλληνας αντιπρόσωπος ήταν πάντα πιο φτηνός σε σύγκριση με την ευσωπαϊκή αγορά, στα προϊόντα Steinberg ???  :)

Τουλάχιστον εμένα, κάθε αναβάθμιση από τις τελευταίες, μου στοίχιζε 149 e. Λες και είναι μόνιμη ταρίφα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να πω την αληθεια με το C4+updates σε PC προς το παρον δεν εχω καποιο σημαντικο προβλημα.Ολα δουλευουν.

 

απο οτι διαβαζω σε φορουμ ειδικα στο official της steinberg αρκετος κοσμος εχει προβληματα.

νομιζω αυτο κυριως οφειλεται στην μεγαλη κ διαφορετικη ποικιλια του hardware με το οποιο μπορεις να στησεις ενα μηχανημα.Παντα εκανα αρκετα μεγαλη μελετη/συλλογη πληροφοριων πριν αγορασω motherboard/cpu/ram/audio interface.Υπαρχουν βεβαια και αλλα ατομα πχ. που πανε σε ενα καταστημα αγοραζουν οτι τους προτεινει ο πωλητης(ο οποιος μαλλον δεν θα εχει δουλεψει με audio εφαρμογες/computer based music production,οποτε κ δεν θα γνωριζει για τις πιθανες ασυμβατοτητες που μπορει να προκυψουν,του φορτωνει κ Σvista) και μετα τρεχει ο κοσμος στα φορουμ,δε μου δουλευει το ενα δε μου δουλευει το αλλο,μαπα η steinberg,μαπα τα PC κτλ κτλ.

 

Σιγουρα σε καμια περιπτωση δε λεω οτι κ  το καλυτερο μηχανημα να στησεις δεν θα εχεις προβλημα καποια στιγμη,κ εγω προσωπικα ειχα προβληματα κατα καιρους αλλα τα ελυνα,αλλα οχι να φτανω σε τετοιο σημειω να αλλαζω μηχανημα,να πηγαινω απο πλατφορμα σε πλατφορμα,ακομα να παω κ σε MAC(μακρυα απο'δω  :) )

 

 

τι να πω?τοσο τυχερος ειμαι τοσα χρονια?(πανω απο 10)

 

 

Όσον αφορά την αναβάθμηση μη βιαστήτε, γιατί για κάποιον ανεξήγητο λόγο!! ο έλληνας αντιπρόσωπος ήταν πάντα πιο φτηνός σε σύγκριση με την ευσωπαϊκή αγορά, στα προϊόντα Steinberg ???  :)

Τουλάχιστον εμένα, κάθε αναβάθμιση από τις τελευταίες, μου στοίχιζε 149 e. Λες και είναι μόνιμη ταρίφα :)

 

δηλαδη ο νακας θα το εχει την ιδια ημερομηνια μαζι με ολους τους αλλους στην ευρωπη κ σε χαμηλοτερη τιμη??? release date τελη Ιανουαριου αρχες Φεβρουαριου εχει ανακοινωθει

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

δηλαδη ο νακας θα το εχει την ιδια ημερομηνια μαζι με ολους τους αλλους στην ευρωπη κ σε χαμηλοτερη τιμη??? release date τελη Ιανουαριου αρχες Φεβρουαριου εχει ανακοινωθει

 

 

 

Ναι, όσο και να φαίνεται περίεργο, στις δύο τελευταίες σημαντικές αναβαθμίσεις αυτό ακριβώς έγινε.

Είχα εκπλαγεί ευχάριστα τότε. Μάλιστα είχα κάνει και ένα σχετικό post εδώ.

Βέβαια ποτέ δεν ξέρεις τι μέλλει γενέσθαι αυτή την φορά, αλλά ο χρόνος κοντά είναι, και θα δούμε αν επαναληφθεί η ιστορία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έρθει στην Ελλάδα τέλη του μήνα. Η τιμή του update από cubase 4 γύρω στα 100-150Ε. Και 200Ε να έχει αν σκοπεύεις να χρησιμοποιήσεις τα VSTi της steinberg αξίζει τα λεφτά του γιατί σου δίνει groove agent και halion symphonic orchestra demo με δυνατότητα αγόρας με 100Ε και όχι με 400Ε!!! Επιπλέον έχω ψιλοκολλήσει με το pitch correction και έχω 3 μέρες να κοιμηθώ  :P . Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι δεν έχει πολλά καινούργια plugins μιας και δουλεύω με αυτά του προγράμματος.

Περιμένω πως και πως να πάω να το πάρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου