Προς το περιεχόμενο

Ο Jay και οι GFS Pickups


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παντως το προβλημα πρεπει να ειναι στο ταχυδρομειο της περιοχης σου,στο δικο μου χαθηκε μονο ενα δεμα και αυτο την περιοδο που ειχε αδεια ο κανονικος διανομεας,εκανα παραπονα & προς τιμη τους τον "τσιμπησανε" τον μαγκα τον εκτακτο (ειχε ιδιαιτερη προτιμηση στα περιοδικα,στα δεματα AMAZON & στα δεματακια πασης φυσεως.... :twisted: )

 

Επισης μου ειπανε οτι ειναι σχεδον αδυνατον να κλεψουν δεμα που εχει περασει απο το τελωνειο & εχει βγει διασαφιση μια και τους κυνηγαει μετα το τελωνειο για να παρει τα λεφτα του....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως το προβλημα πρεπει να ειναι στο ταχυδρομειο της περιοχης σου' date='στο δικο μου χαθηκε μονο ενα δεμα και αυτο την περιοδο που ειχε αδεια ο κανονικος διανομεας,εκανα παραπονα & προς τιμη τους τον "τσιμπησανε" τον μαγκα τον εκτακτο (ειχε ιδιαιτερη προτιμηση στα περιοδικα,στα δεματα AMAZON & στα δεματακια πασης φυσεως.... :twisted: )[/quote']

 

 

Τώρα με τους συμβασιούχους φοιτητές που δουλεύουν για 3μηνα και 6μηνα και δεν έχουν κάτι να χάσουν είναι να φοβάσε! Κι αυτά τα δέματα του amazon κράχτες είναι! :evil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοιτητης-ξεφοιτητης την επομενη φορα που θα μου κλεψει δεμα θα το βρει...απο πισω του :twisted: :lol: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοιτητης-ξεφοιτητης την επομενη φορα που θα μου κλεψει δεμα θα το βρει...απο πισω του :twisted: :lol: :lol:

 

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Πονηρό αγόρι! :lol: 8)

 

Ελπίζω να μην είναι κανά neck! :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρε και ΜΠΑΣΟΥ να'ναι θα του ....το χωρεσω εγω.... :lol: :lol: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

ξέθαψα αυτό το τόπικ για να ρωτήσω αν έχει πάρει  κανείς κιθάρα από αυτούς (xavier)

 

ζαχαρώνω τις XV500 & XV700  http://store.guitarfetish.com/xvvinaflmath.html

 

έχει 4 τρόπους αποστολής,

 

ground  --> 118$

two day delivery  --> 118$  (ίδιο κόστος!!!)

air letter post --> 118$

EMS global express  --> 98$

 

ποιός είναι προτιμώτερος για χαμηλώτερο τελωνείο;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τελωνειο θα ειναι το ιδιο οσο η τιμη και τα μεταφορικα ειναι ιδια.

 

κοινως, δεν παιζει ρολο.

 

Οι διαφορες υπαρχουν μονο σε περιπτωση απλου ταχυδρομειου και καποιου courier (UPS, FedEx, DHL), οπου οτι κι αν γινει σου περνανε το πακετο απο τελωνειο.

 

Με USPS (κοινο ταχυδρομειο) υπαρχει μια πιθανοτητα να μην περασει.

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν γίνεται ευθεία αναφορά σε USPS, αν και υπάρχει σοβαρή πιθανότητα το αποκαλούμενο "ground" είναι με USPS, ξέρω πως υπάρχει το λεγόμενο "USPS ground" ως επιλογή στις ΗΠΑ

 

όπως διάβασα παραδίπλα, η συνολική επιβάρυνση στο τελωνείο είναι (Τ+Μ)*1.035*0.19

 

όπου Τ = τιμή προϊόντος

Μ = μεταφορικά

 

σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο Jay μου έγραψε πως η μέθοδος "EMS global express" είναι της USPS

 

επίσης μου έγραψε πως δεν είναι καλή ιδέα να μου γράψει μικρώτερο ποσό αγοράς (όπως είχε κάνει όταν του παρήγγειλα μαγνήτες) γιατί έτσι χάνεται η ασφάλεια  (insurance)

 

αυτή η 700άρα είναι κούκλα, έχει carved top και knob-splittable  μαγνήτες... ό,τι πρέπει για έπιπλο στο σαλόνι  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου