Προς το περιεχόμενο

Aφιερωμα στον Αειμνηστο JON LORD.


pericles

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mπραβο μαγκες μου αυτο ειναι ΑΦΙΕΡΩΜΑ .!!!Ευχαριστω για την συμμετοχη στην προσπαθεια να τιμησουμε εναν ΜΕΓΑΛΟ ΜΟΥΣΙΚΟ..!! ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλεια δεν ειχε ο διαολος.... ::)

Κατεβασα ολη τη δισκογραφια απο τα ραφια και αρχισα ξανα να ακουω τα live των Deep Purple και να ξεχωριζω τα solo του Lord. Αντε μετα να τα κανω extract στο pc, να τα κοψω/ραψω στο Audacity, και τελος να φτιαξω 1-2 βιντεο για το Youtube. Μου πηρε αρκετο χρονο, περισσοτερο απ'οσο υπολογιζα.hot.gif

Στο τελος εφτιαξα τεσσερα 15λεπτα βιντεο με διαφορα σολο του Lord μονο απο live των Deep Purple. 8)

Hammond freaks και λοιποι κοινοι θνητοι προσδεθειτε, η απογειωση ξεκινα...guitar2.gif

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Και επειδη εισαι και μαγκας (σε τετοια κολπα ) σου αφιερωνω το video οπου θα θαυμασουμε τον ΕΚΛΙΠΟΝΤΑ  KAI TOΝ ΔΙΑΔΟΧΟ ΤΟΥ ΑΠΟ ΤΟ 1993 σε ενα fairwell concert .Τα λογια περισσευουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hammond freaks και λοιποι κοινοι θνητοι προσδεθειτε, η απογειωση ξεκινα

Μπράβο βρε Waterfall (αν και μου το είχες υποσχεθεί χθες), ωραία δουλειά έκανες! :)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...σου αφιερωνω το video οπου θα θαυμασουμε τον ΕΚΛΙΠΟΝΤΑ  KAI TOΝ ΔΙΑΔΟΧΟ ΤΟΥ ΑΠΟ ΤΟ 1993 σε ενα fairwell concert .Τα λογια περισσευουν.

Ο Mr Airey ειναι αξιος αντικαταστατης/διαδοχος στα πληκτρα. Μεγαλη ιστορια κι αυτος...

Μια διορθωση μονο, ο Lord αφησε τους Deep Purple το 2002, οχι το 1993. Αλλα μαλλον προκειται για λαθος λογω κεκτημενης ταχυτητας, αφου εχεις δει τους DP live με Lord το 2000 εδω στην Ελλαδα. ;D

 

Μπράβο βρε Waterfall (αν και μου το είχες υποσχεθεί χθες), ωραία δουλειά έκανες! :)

Δεν μπορεσα τελικα χτες, κολλησα στη...μιξη, ;D βλεπεις το να φτιαξεις βιντεο με αποσπασματα και με οριο τα 15 λεπτα ανα βιντεο δεν βοηθαει και πολυ. Ασε που ειμαι και λιγο "ψειρας" και αν δεν μου καθεται κατι κολλαω και ψαχνω τροπο να μου...κατσει. :P

Για την φωτο ας πουμε που εβαλα στα βιντεο, αφου εψαξα πολυ σε google images και αλλα sites, δεν μου "εκατσε" καποια που να μου γεμιζει το ματι, οποτε αρχισα να ψαχνω τα DVD μου να βρω καμια καλη σκηνη να βγαλω screenshot.

Μετα απο κανα 2ωρο, κατεληξα στο "Perihelion" live, απ'οπου τραβηξα και την φωτο που βλεπεις στα βιντεο. 8)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου