Προς το περιεχόμενο

Φθηνή-ευκίνητη-δυνατή λύση για λαμπάτο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

laney εχω λιωσει τον αδερφο του με το 12ρι 30watt.Δεν θα το λεγα κ σπουδαιο μηχανημα...Θελει μοντες να βγει σωστα εξω.

 

Η λυση με αδειες καμπινες ειναι σουπερ αλλα πολυ ιδιαιτερο σκηνικο κ αν δεν πετυχει με το beta Που εχω?Ουτε το σκουπιδιαρικο δεν θα το αγοραζει μετα,δεν ειμαστε παλι για πατεντες κ μοντες στο επακρο.Ασε που θελει κ κεφαλη να ταιριαξει....Δυσκολο το κοβω εκτος αν μονταρω σε κατι πολυ φθηνο το beta Που χω κ μου βγει ωραιο.

 

bugera ακουσα για κατι προβληματα κτλ αλλιως ειναι μια λυση αλλα να πω αληθεια την φοβαμαι.....

 

 

Για jazzkat και acoustic image το ξερω και γω οτι πιανει το κολπο.Αν και ακριβο ειναι επισης περιοριστικο ηχητικα γιατι δεν ειμαι 100% τζαζ.Εχω διαφορα σεναριακια με φανκ και μπασταρδεματα.Εχω την εντυπωση πως το φανκ θελει τη λαμπα του οπωσδηποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παιζεις με παχυ σκαφος και διπλους,για τον ηχο που ψαχνεις low powered EL84 based ενισχυτες ΔΕΝ κανουνε.

 

Χρειαζεσαι τουλαχιστον 30 watt & καλυτερα να ειναι 6L6,6V6 ο ενισχυτης .

 

Ψαξε να βρεις κανεναν ΚUSTOM DEFENDER επισης ,τρομερος ενισχυτης για τη δουλεια που θελεις.

 

Μy 2 cents και αν θες με πιστευεις.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρχισες να ανοιγεις τα χαρτια σου.....ριξε specs που θα με βολεψουν και μετα βαλε κ καποια μοντελα που κανουν αυτο που θελω.

 

Τωρα ειμαστε στο σωστο δρομο των προτασεων..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα σου ειπα νομιζω,κοιτα τον Crate ,τον Defender & αλλους τετοιους ενισχυτες 1χ12 (αν καταλαβα καλα το budget σου ειναι κατω απο 400 ευρω)

 

ο μονος μικρος ενισχυτης (κατω απο 30 βαττ) που δεν θα τιναχτει στον αερα (απο ελειψη headroom με διπλους μαγνητες) ειναι ο VHT αλλα και παλι δεν θα ακουγεται και σαν twin....

 

οι διπλοι μαγνητες και τα παχια σκαφη με τα πολλα μεσαια θελουν βαττ (και βαρβατα μεγαφωνα) για να ακουστουν καθαρα (οπως θες εσυ) ειδικα στα ακκορντα.

 

αν επαιζες με strat ή tele δεν θα υπηρχε θεμα ,αλλα με διπλους υπαρχει.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν πουλησω ενα roland που εχω παω ψιλοχαλαρα 500-600 ευρα.Απο κει κ πανω ομως ποναω....

 

Ψαχουλευω τωρα να εχω μια εικονα γιατι συντομα θα χρειαστω λυση σιγουρα μην τρεχω τελευταια στιγμη χωρις καμμια ιδεα.

 

Οποτε κοιταω ενισχυτες που εχουν 6l6,6v6 γιατι υποτιθεται οτι φεντεριζουν κ ειναι πιο καθαροι ας πουμε?Το 30 watt το καταλαβαινω γιατι θελω γιαλαδα με 5-15 δεν προκειτε να παιζω κρυσταλλο με τπτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα φαινεται και ο Buggera.

 

Οποτε κοιταω ενισχυτες που εχουν 6l6,6v6 γιατι υποτιθεται οτι φεντεριζουν κ ειναι πιο καθαροι ας πουμε?Το 30 watt το καταλαβαινω γιατι θελω γιαλαδα με 5-15 δεν προκειτε να παιζω κρυσταλλο με τπτ.

 

αν θες να βγαινεις κρυσταλλο πας για 50αρι και πανω (και με κανα σοβαρο μεγαφωνο)

 

στις αγγελιες υπαρχει παντως μπολικο πραμα

 

 

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 Για Bugera v55

Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι τον combo (καμμιά 25αριά κιλά) δεν τον λες και πούπουλο...

Αν έχεις καμπίνα μονίμως εγκατεστημένη, η κεφαλή είναι πολύ καλή περίπτωση για τα λεφτά της....και όχι, ΔΕΝ χαλάει  :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου