Προς το περιεχόμενο

sting -vinnie colauita-seven days


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μη μου βαζεις ιδεες τωρα να τρεξω να τον αγορασω για δοκιμη...chin.gif

 

Τεσπα στο θεμα μας. 8) Με αφορμη το ποστ του Περικλη καθισα χτες και ακουσα ξανα Colaiuta, και συγκεκριμενα το ομωνυμο αλμπουμ του απο το 1994. Φοβερο αλμπουμ με κορυφαιους guests (Corea, Patitucci, Sting, Hancock κ.α...) και πολυ καλες συνθεσεις.

Παρακατω ενα βιντεο απο το πρωτο κομματι του αλμπουμ, το "I'm Tweeked/Attack Of The 20lb Pizza."

Θυμαμαι την πρωτη φορα που ακουσα αυτο το κομματι ημουν στο αμαξι ενος φιλου και νομιζα οτι πηδαει το CD του. :P

Το ιδιο επαθε και ο αδερφος μου οταν το πρωτοακουσε, και ειναι και ντραμερ τρομαρα του...;D

Στο κομματι παιζουν ολοι οι Karizma (δηλ. Michael Landau / Neil Stubenhaus / Colaiuta) πλην David Garfield.

 

Vinnie Colaiuta - I'M TWEEKED/ATTACK OF THE 20lb PIZZA

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα ρε Κωστα ΜΕ ΠΡΟΛΑΒΕΣ.ΑΥΤΟΥΣ ΘΑ ΑΝΕΒΑΖΑ .ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΟ ΕΧΩ LIVE σε ενα cd απο μια συναυλια στην Γερμανια .Ολο μονα μεσα 7 &5 και δεν συμαζευεται.

Οι παικταραδες . ;D ;D

Καφεδακι πινω γευση iris coffee & karamella σε ζεστο η φραπε και γουσταρω( 100 γραμμαρια 2,90 ευρω ) αλλα ακριβος .Κερναω οταν κατεβειτε Αθηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΟ ΕΧΩ LIVE σε ενα cd απο μια συναυλια στην Γερμανια.

Τους εχω και γω σε ενα live στη Γερμανια ("Document", 2000) αλλα το κομματι αυτο δεν ειναι μεσα.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι στο τελος του cd ενα suffle που ο vinnie ξεσκιζεται μιλαμε για το ιδιο cd και κατι δεν μου παει καλα (ειναι κοπια το cd ..δεν ειναι original οποτε πρεπει να το κοιταξω )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι το "E Minor Shuffle" το τελευταιο κομματι, και οχι, το live αυτο δεν εχει μεσα το "I'm Tweeked/Attack Of The 20lb Pizza", και γιατι να το εχει? Το κομματι ειναι απο προσωπικο αλμπουμ του Colaiuta, οχι των Karizma. Καπου αλλου το εχεις ακουσει live, οταν το βρεις πες μου να το τσεκαρω και γω. 8)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΟ ΤΣΕΚΑΡA δεν ειναι μεσα στο cd εχεις δικιο !!(ειμαι ψιλοχυμα σε τετοια ) Μαλλον το εχω ακουσει στο tube και τα μπερδεψα.Ευχαριστω παντως .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου