Προς το περιεχόμενο

Σκυλάδικα (και άλλα πολλά)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

who let the dogs out! Who who who!

 

 

Pastelius σοβαρά τώρα! Δεν μπορείς να λές ότι λατρεύεις την μουσική αλλά δεν σου αρέσουν τα σκλυλάδικα! Και αυτά είναι ένα είδος μουσικής!

 

Και μην ξεχνάμε ότι η "Λαική" μουσική είναι παντού ίδια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 244
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ναι ρε μαγκες, πλακα κανω...Ειμαι cool.

Γουσταρω Τερλεγκα Μακροπουλο με 1000

cheers mates! Θα βαλω λιγο stanley clarke να ακουσω να στανιαρω

:wink: :lol:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα να δεις που εσεις εδω μεσα θα με κανετε σκυλα...(με τονο στο "α") !

EARENDIL με φανταζεσαι σε τραπεζι να χορευω τσιφτετελι?Δεν θα μαι πολυυυ

καυτο αγορι ?

Με λιγα λογια...Απλα απο δω και περα δε θα τους μισω.

Θα τους κοροιδευω!-ομολογουμενως πιο διασκεδαστικο.

:lol:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λιώνω για την Μερκούρη την Τσιγγάνα, πεθαίνω οταν λέει, Εοο εοο, η ωρα τρείς........

 

Την λατρευω την θέλω , να της κάνω 7 παιδιά και να την αγαπάω και να είμαστε αγκαλίτσα.

 

Και δεν αξιώθηκα να κλείσω ενα τραπέζι να την θαυμάσω.

 

Να ενας λόγος να πάς στο σκυλάδικο. Τι με νοιάζει τι καλλιτεχνης είναι , 300 ευρώ θα φάω στις γαρδένιες.

 

Εντάξει μωρε χαβαλές είναι , και εμένα δεν με τρελαίνουν τα σκυλαδικα, είμαι πιο πολύ 80 ς τύπος , αλλά έχουν και αυτά την γοητεία τους τα σουξεδάκια, και σκεφτείτε οτι πολύς κόσμος βγάζει μεροκάματο στα κέντρα, και μουσικοί και υπάλληλοι των μαγαζιών. Απλά αυτοί οι καλλιτέχνες αυτού του τύπου υπερτιμούνται.

 

Ειπώθηκε δύο φορές στα προηγούμενα post οτι ο κοσμάκης πάει και τον μαδάνε.

 

Προσωπικά προτιμώ μια στο τόσο να πάω σε κανα δεύτερο σκυλάδικο να πάρει κανας νέος καλλιτέχνης κάτι, παρά να πάω στις μην πώ, και στον μαζωνάκη , το ξεπεσμένο σφακιανάκη , και να τα σκάω, για να γίνον ται δισεκατομυριούχοι..

 

Αυτό με ενοχλέι που βγάζουν όσα βγάζω εγώ τον χρόνο κε βάλε σε δυο - τρεις μέρες κάποιοι.

 

Απλά το είδος πουλάει, και είναι και ενα έσοδο , μια διαφήμιση για την χώρα μας , μια παράδοση καλώς η κακώς δεκαετιών τα σκυλάδικα, μια τουριστική attraction.

 

Και όλοι έχουμε πάει τώρα κάποια στιγμή και περάσαμε ωραία, ακόμα και εμείς οι μουσικοί.

 

Είναι και αυτά ένα πρόσωπο της μουσικής, και σαν κομμάτια να τα δούμε έχουν και αυτά την δυσκολία τους, και την τεχνική τους, εξ άλλου το πάντερμα του μπουζουκιου, των σκυλο -lead και συγχρονου ρυθμού εχει τον τρόπο του να ξεσηκώνει, σαν μουσική έχει ενδιαφέρον, σηκώνει πειραματισμό και πολλά άλλα.

 

Εγω δεν βάζω πάντως ταμπέλα στο τι ακουω και τι είμαι. Είμαι ανοιχτός σε όλα και ακούω και παίζω απ όλα ανάλογα την διάθεση, Ούτε σκύλος είμαι ούτω ροκάς , ούτε κλασσικόπουστας, οτι κάτσει.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εντάξει μωρε χαβαλές είναι ' date=' και εμένα δεν με τρελαίνουν τα σκυλαδικα, είμαι πιο πολύ 80 ς τύπος , [/quote']

 

Μα τα 80s είχαν το καλύτερο σκυλάδικο, χωρίς σύνθια, προγραμματισμούς λούπες και λοιπά ντάπα ντούπα. :lol:

 

Pure live-played music. (Και θέλω να ρθω να σε αρπάξω από την άλλη...)

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοούσα 80 και 90 ς ξένα, duran duran, sandra, disco. pop , ramones, roxette, jackson, public enemy, samantha fox, cure, queen, ten sharp, modern talking, enigma, belinda carlisle, u2, u3, led zeppelin, mano negra, coolio, blondie, george michael - wham, journey, guns & roses, metalica, bon jovi, alice cooper, toto, falco, rocco zigrfedi(ωπ, λάθος , αυτός είναι hardcore τσοντάς) :!: και τέτοια είμαι φανατικός απο μικρός. ακόμα αυτά ακούω και πόσους άλλους που βαριέμαι να γράφω.

 

απο εκεί κόλλησα με τα σύνθια,

 

Μακης χριστοδουλόπουλος και ξερό ψωμί :!:

 

αφού έχω triton έχω τον σκυλά στο αίμα μου λίγο.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρε & να ξερατε τι θησαυρους χανετε... :roll: :lol:

 

915.jpg[list=]

 

cd_xristodoulopoulos_02.jpg

 

521285.jpg

 

γρηγορα στο δισκαδικο!! :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρε & να ξερατε τι θησαυρους χανετε... :roll: :lol:

 

γρηγορα στο δισκαδικο!! :lol:

 

τα λες για πλάκα, αλλά μόνο ο Τερλέγκας είναι που δεν έχει τίποτα να δώσει απο αυτη τη λίστα....

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου