Προς το περιεχόμενο

Εξωδικαστικός συμβιβασμός της Gibson


S9F

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το καλύτερο ξύλο φέτος το χειμώνα πάντως, θα ναι η ελιά.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το καλύτερο ξύλο φέτος το χειμώνα πάντως, θα ναι η ελιά.

Το καλύτερο ξύλο φέτος, είναι της εφορίας...θα το θυμάμαι για χρόνια... :'(

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως έχω κάνει ήδη τα κονέ μου, με μελαχρινό αγόρι Santa Barbara Egaleo City West Suburbs και με κάθε παλιό καθιστικό από εκκαθάριση μεσοαστικού διαμερίσματος μου κρατά την ροτόντα.

Ξέρετε, με εκείνα τα άθλια νερά που φαινόντουσαν, και οι γιαγιάδες τα φρόντιζαν με overlay.

Προσφάτως σε μεσοτοιχία αποκαλύφθηκε και one piece sfendamos block αλλά ήταν παλαιομένο καμιά κατοσταριά χρόνια και δεν ήτο σίγουρη η υπερήλιξ για το πόσο άγιο και τίμιο ήταν το ξύλο. Για να μη μπω στο δίλλημα το παράτησα      ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσφάτως σε μεσοτοιχία αποκαλύφθηκε και one piece sfendamos block αλλά ήταν παλαιομένο καμιά κατοσταριά χρόνια και δεν ήτο σίγουρη η υπερήλιξ για το πόσο άγιο και τίμιο ήταν το ξύλο. Για να μη μπω στο δίλλημα το παράτησα      ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Εάν η μεσοτοιχία παρεβρέθη στην παράσταση "βάστα γερά θα σμπρώξω", κάνεις μεγάλο λάθος που την απορρίπτεις.

 

Το ξύλο μεν δεν θα ναι άγιο αλλα τουναντίον θα ναι με ήχο κολασμένο και θα αναπαράγει καλύτερα απ' όλα τις γνωστές στους Λεσπολίτες αρμονικές ως woman-tone.

 

Ξανακοίτα το....

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως για καποιο λογο βαζει πλεον ταστιερες απο..."κουφα" ξυλα που δεν ειναι στη λιστα των προς εξαφανιση ..κσυλων  ή πεπιεσμενο χαρτι (με καποιο fancy name... ;D) σε πολλα μοντελλα της (οχι πως ειναι κακο αυτο μια και δειχνει οικολογικη συνειδηση)...οποτε μαλλον τους τρομαξανε για τα καλα οι federales... ;D

 

Η εταιρεία βρίσκεται σε μεταβατική περίοδο σε ότι αφορά τα ξύλα που θα χρησιμοποιεί εφεξής και κυρίως για αυτά της ταστιέρας.Όποιος σκέφτεται να αγοράσει (να γελάσω ή να κλάψω...) -κυρίως ακριβή- Gibson καλό θα ήταν να κάνει υπομονή.  ;)

 

Στη συγκεκριμένη περίπτωση η Gibson ισχυρίζεται οτί "την πάτησε" λόγω του προμηθευτή της στο Αμβούργο,ο οποίος με λίγα λόγια την εξαπάτησε.

 

Εν τω μεταξύ,πριν λίγο καιρό κατέσχεσαν στο τελωνείο μιά (παλιά) Martin με βραζιλιάνικο rosewood ενός γνωστού μου που μένει μόνιμα στο Λονδίνο και πρέπει με λίγα λόγια να αποδείξει πως δεν είναι...ελέφαντας...  ::)

 

Εξάλλου,ήμουν στην Αμερική για μερικές βδομάδες και μεταξύ άλλων,γνωστός μου dealer μου έλεγε οτί πλέον και σε ο,τι αφορά διεθνείς αποστολές,ο παραλήπτης θα πρέπει να αναλαμβάνει την ευθύνη σε περίπτωση τυχόν κατάσχεσης του οργάνου από το εκάστοτε τελωνείο της κάθε χώρας.Υπάρχουν -πλέον- πολλές περιπτώσεις που κατασχέθηκαν όργανα στα σύνορα ΗΠΑ-Καναδά.Ειδικά αν γράφει "Gibson" κάνει "τζίζ"...

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταία ο Ομπάμιας δεν τα πάει καλά ,έχει θέμα με το Ρόμνι το ρεπουμπλικάνο. Στο πλαίσιο των ανταλλαγών μεταξύ Ελλάδας-ΗΠΑ και της πρόσφατης φήμης πως στελέχη αμερικάνικης πολυεθνικής ευθύνονται για την εκστρατεία του Τσύριζα και την επιτυχημένη του πορεία στας εκλογάς, είπε και το επιτελείο του Ομπάμια να προσπαθήσει με κανά ελληνικό στέλεχος .

Διόλου τυχαία λοιπόν καθότι γνωστός αριστερός  ;D, επιλέχθηκε έλλην Φεντερολόγος- το εργαλείο του πτωχού- με DR PHD στα ξσύλα και με συχνές και ύποπτες επαφές με Γερμανία -βλ Αμβούργο ;D- για να διαβάλει επιτυχώς το καμάρι της αμερικάνικης ρεπουμπλικανικής οργανοποιίας τη Γκίμπσον .

Σύμφωνα με απόλυτα ανεξακρίβωτες πλεροφορίες ο εν λόγω έλλην, ονόματι Νίκος 8) ,μετά τις εκλογές του Νοεμβρίου και εφόσον ο Ομπάμιας νικήσει ,προαλείφεται εις ανταμοιβήν του πολυτίμου έργου του, για τη θέση του CEO  στη Fender USA  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Το είχε πει ο θεός από τα τότε- δεν τον αποκαλύπτω, όμως οι γέροντες θα τον θυμούνται- αλλά εμείς γελάγαμε... «Πάρτε όργανα τελειώνουν τα ξύλα»  ;)

 

Τώρα πάρε την ταστιέρα πεπιεσμένο χαρτόνι  ;) ;D ;D ;D ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχε πει ο θεός από τα τότε- δεν τον αποκαλύπτω, όμως οι γέροντες θα τον θυμούνται- αλλά εμείς γελάγαμε... «Πάρτε όργανα τελειώνουν τα ξύλα»   ;)

 

Τώρα πάρε την ταστιέρα πεπιεσμένο χαρτόνι  ;) ;D ;D ;D ;D

 

Δηλαδή ευτυχώς πρόλαβα και πήρα ΑΜΕΡΙΚΑΝΑ ΜΑΟΝΕΝΙΑ Gibson Les Paul.    :D

 

Θα μετρά ως επένδυση να αγοράσω άλλη μια τώρα που μπορώ οικονομικά ;

 

Θα πληρώσω και φόρο πολυτελείας αν το μάθουν τα φοροκοράκια ;

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χάρτινο το μανικάκι

ψεύτικη η Λεσπωλιά

αν τους πίστεψες λιγάκι

θα την πάρεις ακριβά

 

αχαχαχαχαχαχαχαχ :):)

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο ξύλο φέτος το χειμώνα πάντως, θα ναι η ελιά.

 

Το καλυτερο ξύλο φέτος θα ειναι το, καρπούζι.(αν έχεις πεπονι καλύτερα).....

Guitars:

Yamaha EG112

Yamaha PAC120

Epiphone Les Paul Custom

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου