Προς το περιεχόμενο

A Little bit of Heaven


constantinos9

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ήθελα να δώσω μία motown vintage αισθητική στην παραγωγή (home studio φυσικά) αλλά δεν ξέρω αν τα κατάφερα! Σίγουρα η φωνή μου και το σολο στο τέλος δεν ταιριάζει σε αυτό που είχα στο μυαλο! Θα ήθελα γνώμες για όλο το υπόλοιπο!  ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κοίτα θα σου μιλήσω ξεκάθαρα (έχοντας ακούσει και άλλα δικά σου).

Χαραμίζεσαι. (στην εντόπια σκηνή- κάνε κάτι)

Ο ήχος είναι τέλειος…..και η φωνή σου το ίδιο. Και όλο το παίξιμο.

Το άκουσα προσεχτικά, προσπαθώντας να βρω ψεγάδι…αλλά δυστυχώς ΔΕΝ μου έδωσες αυτή τη χαρά.  ;D ;D ;D ;D ;D

Δεν ξέρω σε τι είσαι καλλίτερος, σαν παραγωγός , σαν τραγουδιστής σαν οργανοπαίχτης……μάλλον σε όλα…

Μου αρέσει όταν ακούω ωραία πράγματα.  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα θα σου μιλήσω ξεκάθαρα (έχοντας ακούσει και άλλα δικά σου).

Χαραμίζεσαι. (στην εντόπια σκηνή- κάνε κάτι)

Ο ήχος είναι τέλειος…..και η φωνή σου το ίδιο. Και όλο το παίξιμο.

Το άκουσα προσεχτικά, προσπαθώντας να βρω ψεγάδι…αλλά δυστυχώς ΔΕΝ μου έδωσες αυτή τη χαρά.  ;D ;D ;D ;D ;D

Δεν ξέρω σε τι είσαι καλλίτερος, σαν παραγωγός , σαν τραγουδιστής σαν οργανοπαίχτης……μάλλον σε όλα…

Μου αρέσει όταν ακούω ωραία πράγματα.  :D

+1000 Συμφωνώ σε όλα με τον LK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Ήθελα να δώσω μία motown vintage αισθητική στην παραγωγή (home studio φυσικά) αλλά δεν ξέρω αν τα κατάφερα!

2) Σίγουρα η φωνή μου και το σολο στο τέλος δεν ταιριάζει σε αυτό που είχα στο μυαλο!

3) Θα ήθελα γνώμες για όλο το υπόλοιπο!  ;D

1) Δεν τα κατάφερες. Δηλ. το πιο παλιό πράγμα που με "πήγες" ήταν κάποιες ηχογραφήσεις των Lloyd Cole and the Comotions, δηλ '80'ς.

2) Για Motown δεν ξέρω αν ταιριάζει, γιατί πρέπει να την ακούσουμε με το "κατάλληλο" background. Είναι σίγουρα σωστή με προσωπικότητα και έχεις βάλει και ωραίες "διπλές". Για το σόλο τώρα, ούτε από ήχο εντυπωσιάστηκα, ούτε από επιλογή νοτών, αλλά δεν πείστηκα και για τη χρησιμότητά του σ' ένα τέτοιου είδους κομμάτι.

3) Μπορεί να μην δρέπει δάφνες, είναι όμως συμπαθές (αν και λίγο μονότονο) και αν θα το τσίμπαγες λίγο πάνω σε τέμπο πιστεύω το αποτέλεσμα θα κέρδιζε 20%.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Σουηδός μουσικοκριτικός ;) έχει δίκιο Motown τέλους 80 αρχές 90  ;D αλλά αυτό δεν είναι το ζητούμενο ,το τραγούδι είναι συμπαθές ,το σόλο στο τέλος εμένα μου ακούγεται αρκούντως επιτιδευμένο και στυλιζαρισμένο κατάλληλο για άλλα είδη μουσικής .Πιστεύω πως ήθελε λίγο πιο ''αλτερνατιβ '' ήχο .

 

Από πλευράς παραγωγής νομίζω έκανες υπέροχη δουλειά ,όλα παίζουν και ακούγονται υπέροχα.

 

Γενικά όλα ακούγονται όμορφα ,αλλά κάτι λείπει για να το κάνει μοναδικό ,μήπως η επισταμένη προσήλωσή σου σε κάποια ακούσματα καταντάει βαρύδι? 

 

Προσωπικές απόψεις με απόλυτο σεβασμό προς το πρόσωπό σου  ;)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eίχα -δυστυχώς- πλήρη συνείδηση πως δεν κατάφερα το αποτέλεσμα που ήθελα! Νιώθω παρ'ολα αυτά πολύ τυχερός ξέροντας πως εδώ μέσα θα μου φερθούν με σεβασμό, δηλαδή θα έχω ειλικρινείς και πολλές φορές σκληρές κριτικές!

 

- όντως ήθελε τουλάχιστον 10-20% πάνω το τέμπο

 

 

Ευχαριστώ και πάλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα γνώμες για όλο το υπόλοιπο!  ;D

Δεν σε πιστευω.

 

Το υπολοιπο ειναι εξαιρετικο.Αψογος ηχος τοσο ως συχνοτητες και ισορροπιες αλλα το κυριοτερο:Ως ''σκηνοθεσια'' γι αυτο που πραγματευεται το κομματι.

Η συνθεση ωραια,σαγηνευτικη,ο,τι πρεπει για ευχαριστη ατμοσφαιρα σε καλοκαιρινα φλερτ..

(Πολυ σημαντικο η μουσικη να συνοδευει πετυχημενα ομορφες στιγμες).

Γενικα βρισκω αξιοθαυμαστο το γεγονος οτι παρουσιαζεις κατι ολοκληρωμενο,με δομη,ενορχηστρωση,φωνη και αυτο πρεπει να σου δινει την αυτοπεποιθηση να ακουσεις γνωμες για ολα. ;)

 

Το μονο που δε μ αρεσει,και αυτο ειναι θεμα γουστου,ειναι οτι σε ολα τα κομματια ψιθυριζεις.

Γενικα δεν ειναι του γουστου μου τα ψιθυριστα βεβαια.

Μου δινεις την εντυπωση οτι,παρ ολη την τελειοτητα του εγχειρηματος,κατι πας να κρυψεις απ τον εαυτο σου ή εχεις υιοθετησει ενα στυλ που θεωρεις οτι ''τα χεις καλα με τον εαυτο σου''.Θα σου προτεινα να δοκιμασεις να τραγουδησεις ανοιγοντας το στομα και να δοκιμαστεις.Με τον εαυτο σου.. :)

Ο αντιποδας ειναι οτι αυτο ειναι το προσωπικο σου στυλ και αυτο δεν αφηνει περιθωρια αμφισβητησης.

 

Το σολο μ αρεσε,θεωρω οτι ηταν μεσα στο κλιμα. ;)

 

Κανεις επαγγελματικες δουλειες με ταπεινα μεσα φιλε constantinos9 και αυτο ειναι αξιο θαυμασμου!

ΕΥΓΕ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρα πολύ μου άρεσε φίλε μου όλο το κομμάτι το άκουσα πολύ ευχάριστα!

Πολύ καλή μίξη όπως πάντα πολύ καλό παίξιμο ,φωνή ύφος τα πάντα !

Γενικά μαρέσει ότι κάνεις γιατι το κάνεις καλά και με μεράκι και αυτό βγαίνει στο τελικό αποτέλεσμα!

+1 στο ότι με λίγο περισσότερο τέμπο θα ανέβαινε 20% το κομμάτι!

Good Job!!!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ Φίλε σ'ευχαριστώ για το χρόνο σου! Αυτο που μου δίνει την αυτοπεποίθηση για να ακούω γνωμες για όλα, όπως λες... είναι το γεγονός πως έχω γίνει καλύτερος μουσικός τον καιρό που είμαι μέλος του noiz... και αυτό είναι αδιαμφησβήτητο! όπως βλέπεις, είναι εγωιστικό το θέμα  ;D

 

@Vegeterian ειλικρινά χαίρομαι για αυτά που γράφεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου