Προς το περιεχόμενο

Ας αγοράζουμε από Ελλάδα πλέον!


stamkosk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να πω και γω την κουλαμαρα μου μετα απο 25 σελιδες...(με φοβο να πω κατι που εχει αναφερθει παρομοιο στις 23 απ τις 25).

 

Εχω καταλληξει μετα απο καιρο να αγοραζω ΜΟΝΟ απο Ελλαδα και ΜΟΝΟ απο δυο καταστηματα, τα οποια μετα απο αλλεπαλληλα κρας τεστ τιμων εξυπηρετησης κλπ με κρατησαν και με κερδισαν.

Προσφατο παραδειγμα ΥΠΕΡ του ενος απο τα καταστηματα ειναι η αγορα ενος clean booster πεταλακιου με τιμη Θωμα 139, τιμη τοπικου εισαγωγεα 150 (ακατεβατα απ οτι μου ειπε οταν πηγα να το παρω) και τελικη τιμη που το αγορασα απο το ενα εκ των καταστηματων που προτιμω οπως ειπα....140ευρω, ενα ευρουλακιον πανω απο τον Θωμα και αλλα 10 κατω απο τον εισαγωγεα....

Αυτο που θελω να χιλιοπω ειναι οτι επαγγελματιες υπαρχουν και ειναι εναρμονισμενοι με την αγορα και τις καταστασεις...

Απ εκει και περα ειναι στο χερι μας να το ψαξουμε να επιμεινουμε και να κρινουμε.  

Στο θεμα συμπεριφορων εχω να πω οτι ...πρεπει πρωτα να δουμε την δικια μας συμπεριφορα, τι θελω να πω, δεν παει να πει οτι επειδη θα κανουμε μια αγορα πρεπει και ο μαγαζατορ να μας κανει τεμεναδες και να σβυσει ολον τον υπολοιπο κοσμο επειδη μπηκε Ο πελατης Ο ΕΓΩ...! Εχουμε στην νοοτροπια μας αυτο το εγωιστικο που λεει οτι τα σκαω αρα ....δοξαστε με.  

Τωρα παραδειγματα εχουμε ολοι να μην αρχιζω να γραφω και ξεφυγουμε.  

Προς αποφυγην παρεξηγησης !!! Δεν παιρνω το μερος κανενος μαγαζατορα απλα τονιζω κατι που ολοι γνωριζουμε και πολλες φορες εχουμε κανει και για να ερθω στην αρχικη και τελικη μου θεση....ψωνιζουμε απο εκει που μας φαιρονται καλα και μας κανουν και τις καλυτερες δυνατες τιμες, απλα θελει ψαξιμο μεχρι το ξεσκαρταρισμα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 307
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Βέβαια και ο άσχετος πωλητής καταστήματος εντάξει είναι, υπό τις ίδιες συνθήκες.

 

Όχι πάντα, γιατί μπορεί και να σε τσαντίσει. Θα μου πείς ξύδι, αλλά παρόλ' αυτά.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

@Terry & @ theoctapus

 

Επειδή είστε αλήτες,  ;D ;D ;D ;D υπονοείτε, εμμέσως πλήν σαφώς, εμένα και με φωτογραφίζετε  :P ;D ;D  , να σας πω ότι αν υπήρχαν γυναίκες στα εν λόγω μαγαζιά ως πωλητές …δηλαδή πωλήτριες ;D ;D ;D ;D ;D…..εμένα θα μου τα έκαμαν δώρο…όλα… :P :P :P :P :P :P :P ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Να πω και γω την κουλαμαρα μου μετα απο 25 σελιδες...(με φοβο να πω κατι που εχει αναφερθει παρομοιο στις 23 απ τις 25).

 

Εχω καταλληξει μετα απο καιρο να αγοραζω ΜΟΝΟ απο Ελλαδα και ΜΟΝΟ απο δυο καταστηματα, τα οποια μετα απο αλλεπαλληλα κρας τεστ τιμων εξυπηρετησης κλπ με κρατησαν και με κερδισαν.

 

 

 

Εγώ μαζί σου.

 

Και όχι μόνο για την εξυπηρέτηση ή τις τιμές (που όντως όταν ψάξεις βρίσκεις ως και πολύ καλύτερες σε κάποιες περιπτώσεις)

 

Αλλά γιατί όταν μιλάμε για αγορά οργάνου- ναι, θα το ξαναπώ- δεν παίζουμε λότο  ;D

 

Το ακούμε και αυτό και το διπλανό και το παρά διπλανό και καταλήγουμε στο... one ring  ;D

 

Για τα ηλεκτρονικά μαραφέτια πάω πάσο. Αλλά για τα κσύλα ποτέ  ;D

 

ΥΓ: Ποιοι εμείς;  :o :o :o κ. συνήγορε; Λάθος, σας μπλέκεται με έναν άλλο κύριο  ;D ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Thomann δεν έχει πωλητές? (??!??!?) Παιδιά σήμερα δεν σας καταλαβαίνω καθόλου. Tι είναι αυτά που λέτε?

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Terry & @ theoctapus

 

Επειδή είστε αλήτες,  ;D ;D ;D ;D υπονοείτε, εμμέσως πλήν σαφώς, εμένα και με φωτογραφίζετε  :P ;D ;D  , να σας πω ότι αν υπήρχαν γυναίκες στα εν λόγω μαγαζιά ως πωλητές …δηλαδή πωλήτριες ;D ;D ;D ;D ;D…..εμένα θα μου τα έκαμαν δώρο…όλα… :P :P :P :P :P :P :P ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Ναι ρε 'συ, πως δεν το σκέφτηκα αυτό;  ;D Άσε, άκυρο. Τουλάχιστον θα μου πείς θα ξέρουμε ποιόν να κατηγορήσουμε  ;D, μας έφαγε τα προϊόντα, μας έφαγε και τις γυναίκες.  ;D

 

Ο Thomann δεν έχει πωλητές? (??!??!?) Παιδιά σήμερα δεν σας καταλαβαίνω καθόλου. Tι είναι αυτά που λέτε?

 

Σε μια απλή, κοινή συναλλαγή με τον Θωμά, στην πράξη όχι δεν έχει. Εγώ δεν έχω μιλήσει ποτέ με κανέναν όσες φορές ψώνισα, δεν χρειάστηκε.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Thomann δεν έχει πωλητές? (??!??!?) Παιδιά σήμερα δεν σας καταλαβαίνω καθόλου. Tι είναι αυτά που λέτε?

 

Δεν μας έστριψε ξαφνικά. Λέμε πως σε μια επίσκεψη σε ένα ε-κατάστημα δεν έχεις πάρε-δώσε με πωλητή, εκ των πραγμάτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά κι έχει πωλητές, όχι μόνο στο οργανωμένο helpdesk που παραθέτει emails και τηλέφωνα για όλα του τα τμήματα (http://www.thomann.de/be/helpdesk.html) αλλά και στα επιμέρους, με όνομα και email για τον καθένα (πχ. http://www.thomann.de/be/compinfo_tour_11.html). Aς μην λέμε κουταμάρες ξεχνώντας πως ο Θωμάς είναι ένα κανονικότατο brick and mortar μαγαζί κι όχι ένα web store (που και να μην ήταν, τους επιμορφωμένους και καταρτισμένους υπαλλήλους πάλι θα έπρεπε να τους έχει). Το πάρε-δώσε is just a phonecall (ή email) away, αν δεν βρεθεί κάποιος αυτοπροσώπως εκεί.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπε κανείς ότι δεν έχει. Λέμε ότι στις απλές συναλλαγές δεν χρειάζονται.

 

Aς μην λέμε κουταμάρες...

 

Δεν μας έστριψε ξαφνικά.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου