Προς το περιεχόμενο

Επιλογή πεταλιέρας tonelab-κάτι παρόμοιο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο skype πως την ελέγχεις?!  :P

 

Μαγνήτη που ήθελα να πάρω τον έβαλε και έπεξε και μου μέτρησε την αντίστασή του με το πολύμετρο,ήξερα πόση αντίσταση σου είναι όταν είναι καινούριος από το site της εταιρείας,έτσι ώστε να μπορέσω να συγκρίνω.

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγνήτη που ήθελα να πάρω τον έβαλε και έπεξε και μου μέτρησε την αντίστασή του με το πολύμετρο,ήξερα πόση αντίσταση σου είναι όταν είναι καινούριος από το site της εταιρείας,έτσι ώστε να μπορέσω να συγκρίνω.

 

πεταλιέρα πως θα τη δοκιμαζες?αμα παίζει μόνο και να δεις αν είναι χτυπημένη πουθενά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πεταλιέρα πως θα τη δοκιμαζες?αμα παίζει μόνο και να δεις αν είναι χτυπημένη πουθενά?

 

Όπως τα λες βλέπεις αν όλα(κουμπιά ποτενσιόμετρα κλτ)δουλεύουν και αν έχει χτυπήματα,δεν μου έρχεται κάτι άλλο που θα δεις.

 

Για το αν θα σου αρέσουν οι ήχοι της  κάνε μια έρευνα από άλλους που έχουν την πεταλιέρα,από βίντεο και το καλύτερο πάνε σε ένα μαγαζί πες θέλω να ακούσω-δοκιμάσω την τάδε πεταλιέρα ή πεταλιέρες σε περίπτωση που είσαι ανάμεσα σε πολλές. ;)

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως τα λες βλέπεις αν όλα(κουμπιά ποτενσιόμετρα κλτ)δουλεύουν και αν έχει χτυπήματα,δεν μου έρχεται κάτι άλλο που θα δεις.

 

Για το αν θα σου αρέσουν οι ήχοι της  κάνε μια έρευνα από άλλους που έχουν την πεταλιέρα,από βίντεο και το καλύτερο πάνε σε ένα μαγαζί πες θέλω να ακούσω-δοκιμάσω την τάδε πεταλιέρα ή πεταλιέρες σε περίπτωση που είσαι ανάμεσα σε πολλές. ;)

 

Οκ ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές!Απο οτι θυμάμαι είσαι απο θεσσαλονίκη,μήπως ξέρεις που παίζει να βρω την πεταλιέρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές!Απο οτι θυμάμαι είσαι απο θεσσαλονίκη,μήπως ξέρεις που παίζει να βρω την πεταλιέρα?

 

Για την tonelab θέλεις?

 

Aν θες την LE ή SE μόνο μεταχειρισμένη για άλλες κάνε μια έρευνα σε ΖΑΧΟ Τζέλιο Μαυρομουστάκη στον Στόλλα δεν νομίζω αλλά μπες στο site το και ρίξε μια ματιά! ;)

8)

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να μην σου αρεσε η GT-10 το πιθανοτερο ειναι να την δοκιμασες κακοσεταρισμενη. ειδικά στο θεμα των εφε ειναι πολυ καλη(σε manual mode). αν κατι μπορει να μη σου αρεσει αυτο θα εινια τα amp sims(εγω μια χαρα τα βρησκω) αλλα ξαναλεω οτι το πιθανοτερο ειναι να ηταν κακοσεταριμενη.

 

πως την συνδεσες? αν ακαταλλαβα καλα σε ενδιαφερει πιο πολυ το manual mode ωστε να δουλευει σαν stomp boxes. το ιδανικο θα ηταν να τη συνδεσεις με 4CM και οχι αμεσως στο input. Αν παλι θες να αξιοποιήσεις και τα amp sims πρεπει να ρυθμισεις οποσδηποτε το output σε line/phones ωστε να ενεργοποιηθει το CAB SIM ωστε να βγαλει ζεστους ηχους και οχι τζιτζικιλα....

 

Γενικα ολα τα πολυεφε εχουν φτιαχτει για να κανουν μια δουλεια και την κανουν. Απαιτουν ομως ψαξιμο και σεταρισμα απο εμας.

 

ΥΓ: μπορεις να παρεις ακομα και μια GT-8 κοντα στα 150 euro και να κανεις μια χαρα τη δουλεια σου...πιστεψε με. θα μαθεις πολλα πανω στα εφε (αυτος δεν ειναι ο αρχικος σκοπος σου?) ωστε να μπορεσεις να αξιολογισεις το καθε τι στο μελλον...

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου