Προς το περιεχόμενο

macbook air 1.6 για χρήση live


paraxaraktis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα παιδιά!να κάνω μια ερωτησούλα.

Μήπως ξέρει κάνεις περίπου τι μπορει να σηκώσει με σιγουριά σε live ένα macbook με 1,6cpu?

Η βασική μου χρήση θα είναι ένα plugin τύπου pianoteq standalone αλλά σε περίπτωση που χρειαστεί να φορτώσω ενα cubase με 2-3 vst το πολυ θα είμαι οκ;

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το pianoteq δεν θα έχεις πρόβλημα υποθέτω.Όσο για τα vst εξαρτάται.Αν τα 2-3 vst είναι το omnisphere το trillian και το synthogy ivory θα έχεις σίγουρα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είναι Mac Air δεν σημαίνει οτι έχει κάτι λιγότερο απο ένα π.x macbook!Εξαρτάται απο τα vst πάντα (όπως και στα PC).Αν γίνει πιο αναλυτικός ίσως είναι καλύτερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είναι Mac Air δεν σημαίνει οτι έχει κάτι λιγότερο απο ένα π.x macbook!Εξαρτάται απο τα vst πάντα (όπως και στα PC).Αν γίνει πιο αναλυτικός ίσως είναι καλύτερα!

Πλάκα κάνεις.Δες εδώ και σύγκρινε!

11-inch MacBook Air (2011) 13-inch MacBook Pro (2011)

CPU 1.6GHz Intel Core i5                     2.3GHz Intel Core i5

RAM             4GB                                         4GB

Storage 128GB SSD                         320GB HDD

Weight 2.38 lbs                                       4.5 lbs

Screen resol,366x768                                   1,280x800

Battery life 276 minutes                 402 minutes

Price $1,199                                       $1,199

 

Πραγματικά θεωρώ ότι πρέπει να είσαι τουλάχιστον πόζερος για να δώσεις τα ίδια χρήματα με ένα macbook πολύ καλύτερων δυνατοτήτων.Και μην μου πεις για το βάρος η το 1 εκατοστό μεγαλύτερο πάχος γιατί θα γελάσω.

Όσο για τα vst συμφωνώ,το ανέφερα και εγώ άλλωστε,ότι θα πρέπει ο φίλος να μας πει τι vst σκέφτεται να χρησιμοποιήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ένα παλαίοτερο πόστ είχε γίνει σύγκριση μεταξύ Mac Air και iPad!Έχω την εντύπωση οτι δεν θεωρούν υπολογιστή το MacAir (ίσως επειδή δεν έχει CD Rom,κλπ) κάτι με το οποίο δεν συμφωνώ!Αν λάβει λοιπόν κάποιος υπ'όψιν και τον λόγο που κυκλοφόρησαν τα Mac Air τότε σίγουρα θα δείξει προτίμηση σε ένα MacBook!Και για να λύσουμε κάθε "παρεξήγηση" και εγώ έχω macbook και δεν θα το άλλαζα εννοείται με ένα Air και ούτε θεωρώ τα κάποια γραμμάρια κίνητρο για την αγορά!Απλά έκανε ο φίλος μια ερώτηση για το Air χωρίς να αναφέρει το ενδεχόμενο αγοράς ενός MACBOOK!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου