Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση ενισχυτή με πιστό Line out ήχο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1/ Torpedo,Kemper

2/ Axe Fx II

3/ Palmer pdi 03

4/ SPL Transducer

5/ H&K Red box PRO

6/ Palmer PDI 09

7/ H&K Red box CLASSIC

8/ ADA Microcab

 

Όντως το έψαξα το Torpedo, και πραγματικά είναι εντυπωσιακό. Γνωρίζεις αν υπάρχει κάποιο κατάστημα εντός της Ε.Ε ώστε να γλυτώσουμε ....τα γνωστά έξοδα;

 

Σαν τρίτη επιλογή το Palmer Pdi03 πώς το βλέπεις; Ο Superfunk μίλησε με καλά λόγια για αυτό, στα καθαρά (που έθεσε ο SF) πώς το βρήκες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως το έψαξα το Torpedo, και πραγματικά είναι εντυπωσιακό. Γνωρίζεις αν υπάρχει κάποιο κατάστημα εντός της Ε.Ε ώστε να γλυτώσουμε ....τα γνωστά έξοδα;

 

Με δεδομένο ότι ο Έλληνας αντιπρόσωπος δεν μπορούσε να τα φέρει

(http://www.high-gain.com/)

τα πήρα απο Thomann. Μπορείς ν'αγοράσεις και απ'το site της εταιρείας ,νομίζω όμως απο Thomann συμφέρει αφενός γιατί είναι κατι λίγα ευρώ φθηνότερο,αφετέρου έχεις δυνατότητα επιστροφής στην απίθανη περίπτωση που δε σου κάνει.

 

Σαν τρίτη επιλογή το Palmer Pdi03 πώς το βλέπεις;

 

Το Palmer Pdi 03 κατά τη γνώμη μου είναι το αμέσως καλύτερο cab sim (Kemper και Axe Fx δεν τα λογαριάζω σαν cab sim γιατί ανεξάρτητα αν τα χρησιμοποίησα εγώ ως τέτοια,είναι για άλλη χρήση) όμως η διαφορά μεταξύ Torpedo - Palmer  ηχητικά αλλά και στη χρήση , είναι  πολύ μεγάλη.

 

Αν όπως είπες:

Μπα καθόλου! Θέλω απλά να ξεμπερδέψω μια και καλή με την υπόθεση ήχου σε live.

πάρε το Torpedo.Ακούγεται σαν αληθινή καμπίνα παρά σαν cab sim ;).

 

Δες και τον αρχηγό τι λέει (αν δεν το έχεις ήδη δεί):

 

Frank Marino Two Notes Torpedo Demo (HD)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου