Προς το περιεχόμενο

Πεταλάκια και βουητο απο τον ενισχυτη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια!!! Εχω αγορασει δυο πεταλακια το ενα ειναι το Digitech Death Metal Pedal

και το αλλο ειναι το crunge της digitech. Eχω ομως ενα προβλημα και χερομουν πολυ αν με βοηθουσατε... μωλις τα συνδεω λοιπον αρχιζω τα ανοιγω και παιζω(εξερετηκος ηχος και απο τα δυο) ομως οταν τελιωνω παω να κλεισω της χορδες (να μην ακουγεται τιποτα) αλλα μωλις το κανω αυτο ακουγεται ενα βουητο απο τον ενισχυτη μου και για να σταματησει αναγκαζομαι να κλεισω το πεταλακι που εχω συνδεμενο... αν μπορει καποιος να μου πει πως να λυσω αυτο το προβλημα θα του ημουν ευγνομων!!! (παιζω με μια cort X-6 kai enan laney lc-15)

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν αναγνωρίσεις το πρόβλημα σου στο βίντεο, μάλλον χρειάζεσαι κι ένα τετοιο πετάλι.

 

ποπο.... σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου... μωλις μου ελυσες το προβλημα μου... σε ευχαριστω παρα πολυ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυρίως αυτό συμβαίνει όταν το gain βρίσκεται πολύ ψηλά ή όταν παίζουμε κιθάρα κι έχουμε φάτσα τον ενισχυτή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυρίως αυτό συμβαίνει όταν το gain βρίσκεται πολύ ψηλά ή όταν παίζουμε κιθάρα κι έχουμε φάτσα τον ενισχυτή!

οταν λες οτι γινεται αν εχω φατσα τον ενισχυτη τι εννοεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν λες οτι γινεται αν εχω φατσα τον ενισχυτη τι εννοεις?

 

Να είσαι πολύ κοντά του και στραμμένος προς αυτόν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι άλλο πρώτα, τα 2 πεταλάκια που ανέφερες τα χρησιμοποιείς ξεχωριστά ή μαζί; Εννοώ να τα έχεις στην ίδια αλυσίδα και να τα ενεργοποιείς και τα 2 μαζί ή ξεχωριστά! Επίσης το gain σε τι επίπεδα το έχεις; Όσο για την απόσταση δοκίμασε να απομακρυνθείς και να παίξεις με πλάτη στον ενισχυτή! Αν δε δεις καθόλου βελτίωση τότε μάλλον χρησιμοποιείς πολύ gain!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι άλλο πρώτα, τα 2 πεταλάκια που ανέφερες τα χρησιμοποιείς ξεχωριστά ή μαζί; Εννοώ να τα έχεις στην ίδια αλυσίδα και να τα ενεργοποιείς και τα 2 μαζί ή ξεχωριστά! Επίσης το gain σε τι επίπεδα το έχεις; Όσο για την απόσταση δοκίμασε να απομακρυνθείς και να παίξεις με πλάτη στον ενισχυτή! Αν δε δεις καθόλου βελτίωση τότε μάλλον χρησιμοποιείς πολύ gain!

καμια φορα τα εχω και τα δυο συνδεμενα αλυσιδα οπως ειπες αλλα οχι ενεργοποιημενα και τα δυο μαζι... τις περισσοτερες φορες ομως συνδεω μονο ενα απο τα δυο... και το gain που με ρωτησες το εχω στο 10...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και το gain που με ρωτησες το εχω στο 10...

 

Aυτή είναι η αιτία φυσικά...δεν υπάρχει λόγος να το έχεις τόσο πολύ, άμα το ρίξεις στο 7 ας πούμε και πιο διαυγή ήχο θα έχεις και καθόλου ή λιγότερο βουητό...αυτό για το grunge γιατί το death metal απ΄ότι ξέρω δεν έχει ποτενσιόμετρο για το gain, είναι στο full ρυθμισμένο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου