Προς το περιεχόμενο

Μια Ηλεκτρο-Ακουστική έως 200 ευρώ;


Sitsena

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε συγκριση κατασκευης-ηχου και τιμης ειναι μια χαρα.Δυστυχως δε γινεται αυτο που λες γιατι μενω αλλου φιλε μου..

 

δηλάδη για μία φθυνή λύση μέχρι 120 130 ευρω κιθάρα θα την πρότεινες σε σχέση με κάποια άλλη?? ας πούμε με μιά μαθητική fender ή μία stagg (γιατι δν έχω ακουσει καλα σχόλια για τις stagg)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

δηλάδη για μία φθυνή λύση μέχρι 120 130 ευρω κιθάρα θα την πρότεινες σε σχέση με κάποια άλλη?? ας πούμε με μιά μαθητική fender ή μία stagg (γιατι δν έχω ακουσει καλα σχόλια για τις stagg)

 

εγω δε θα την επαιρνα επειδη οπως ανεφερα προτιμω τον ξυλο απ το πλαστικο.πεστο δικο μου κολλημα..

 

δες εδω  μια fender των 100ευρο.

 

 

 

δες και την harley..

 

 

απλα βοηθαω οτι σου αρεσει θα παρεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρίς να έχω παρακολουθήσει τη συζήτηση, με κίνδυνο να πω τα ίδια με άλλους:

δες τον ήχο τους κ άσε τις μάρκες. Υπάρχουν "μάρκες" με μούφα κιθάρες και άκυρες μάρκες με εκπληκτικό ήχο!

Με λίγο προσοχή ακόμα κ τα 120 ευρω μπορούν να σε βγάλουν καθαρό.

Από πιο "μικρές" μάρκες, ρίξε μια ματιά στις LAG και στις Esteve που μου έχουν κάνει μεγάλη εντύπωση για την ποιότητά τους.

Ειδικά με τη LAG έχω μείνει άφωνος....

 

Καλή αγορά σε οποιαδήποτε επιλογή σου και με γιες :)

Guitarist in training

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λιγο καιρο ειχε φερει ενας φιλος μια ακουστικη Vintage και μου επεσαν τα σαγονια απο τον ηχο και μου ειπε οτι την ειχε παρει λιγο κατω απο 200.Αξιζει τον κοπο να το ψαξεις λιγο

 

http://www.jhs.co.uk/vintageacoustic.html

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δε θα την επαιρνα επειδη οπως ανεφερα προτιμω τον ξυλο απ το πλαστικο.πεστο δικο μου κολλημα..

 

απλα βοηθαω οτι σου αρεσει θα παρεις

 

Κοιτα... για να πω την αλήθεια δν είναι και άσχημος ο ήχος της για τα λεφτά της και βισματομενη σε ενισχυτή και χωρίς ενίσχυτη... σε σχέση με την κανονική την ovation δν θα έλεγα οτι έχει και πολυ μεγάλη διαφορα στον ήχο της απ ότι έχω δει καποια βιντεακια στο youtube... η αλήθεια είναι οτι την περιμενα κάπως χειροτερη.... σε σχέση με την fender όμως η αλήθεια ειναι οτι έχει πιο χαμηλή ακουστική και δν έχει ουρά....  :-\

 

καλα κάνεις και μου λες τη γνώμη σου και μου δείνεις προτάσεις... να σαι καλα και σε ευχαριστώ παρα πολυ.... μετα απο κάποια βιντεάκια που έχω δει για την Harley σκέφτομαι  να την τσιμπήσω.. μέχρι να μαζέψω ομως τα λεφτα δν έχω πρόβλημα να ακούσω και καμία αλλη πρόταση...

 

βασικά η cort τι λέει σαν μάρκα σε σχέση με την harley γιατι έχω δει την ίδια την κιθάρα της ovation και τις harley να την δείνουν στο ebay στα 150€ τι παρα πάνω έχει και την δείνουν 50€ πιο ακριβα απο την harley???

 

και τέλος harley σύγκριση με της jack & daniel ποια ειναι πιο καλη??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω δει cort σε αυτο το στυλ.αλλα πιστευω το ιδιο πραγμα με τη harley θα ναι.

 

για jack daniel δεν εχω αποψη..

 

Του  πατερα μ του αρεσει η harley παντως σε σημειο που πηρε και ηλεκτροκλασσικη.. :o

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω δει cort σε αυτο το στυλ.αλλα πιστευω το ιδιο πραγμα με τη harley θα ναι.

 

για jack daniel δεν εχω αποψη..

χμμμ οκ... δν πειράζει... απλα ρωτάω γιατι πηρε ενα φιλαράκι μου μια ακουστική J&D στα 89€ για να μάθει να παίζει κιθάρα εκει πάνω αλλα δν μπορω να πω οτι με πολυ ενθουσίαζε η ακουστική και το πιάσιμο της... γιαυτο ρωταω να παρω γενικότερα μια άποψη μήπως είμαι εγώ στραβός που δν ξέρω και πολλα απο κιθάρες

 

Του  πατερα μ του αρεσει η harley παντως σε σημειο που πηρε και ηλεκτροκλασσικη.. :o

 

Χαχαχαχα.. σωστό τον βρίσκω... αν είναι πές του να μου στήλει την ηλεκτροακουστική να μν την έχει και σκονίζεται... :P

 

Παντος μετα απο λίγο ψάξιμο στο youtube και ακούγοντας και αυτόν Oasis Wonderwall FAN MADE Cover μπορώ να πω οτι μου άρεσε πάρα πολυ ο ήχος της και κατα 90% θα την πάρω καποια στιγμή μάλλον απο μήνα αν θα υπάρχει ακομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλάδη για μία φθυνή λύση μέχρι 120 130 ευρω κιθάρα θα την πρότεινες σε σχέση με κάποια άλλη?? ας πούμε με μιά μαθητική fender ή μία stagg (γιατι δν έχω ακουσει καλα σχόλια για τις stagg)

 

Έχω παίξει με stagg των 90-120 ευρώ και πονούσαν τα δαχτυλά μου για κάποιον περιέργο λόγο... ::)

In a world of magnets and miracles

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παίξει με stagg των 90-120 ευρώ και πονούσαν τα δαχτυλά μου για κάποιον περιέργο λόγο... ::)

 

εμενα ο μαστωρας μου μου ειπε οτι εκτος του οτι δν ειναι καλα σεταρισμενες δν ειναι και απο καλο υλικό... οι περισσοτερες ειναι απο πεπιεσμενο χαρτόνι ούτε καν μασιφ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου