Προς το περιεχόμενο

Red Hot Chili Peppers στο ΟΑΚΑ, Τρίτη 4 Σεπτεμβρίου 2012


yannis37

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια τυπισσα που επαιζε σε μια σειρα μαζι με τη Σολωμου και τωρα ειναι τραγουδιστρια.

Ο μαϊ γκοντ, αυτή που έπαιζε και στο λιτσα.κομ; Πόση κουλτούρα πια σ' αυτή τη χώρα;

Μου θύμισε τη συναυλία του Jean Michel Jarre, που πήγαν όλες οι άσχετες κοσμικές θείες που δεν ήξεραν ούτε καν τι εστί Oxygene, πόσο μάλλον να έχουν ακούσει μουσική του. :banghead:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 174
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μου κάνει εντύπωση που δεν έχει αναφερθεί ακόμη το γεγονός οτι οι φανς συμφωνούσαν από πολύ παλιά στο γεγονός οτι λάιβ ΔΕΝ είναι καλοί (όλο και κάποιο DVD τους θα έχεις δει αν είσαι φαν)

 

 

Αληθεια το λενε αυτο φανς? ελληνες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα μου άρεσαν πραγματικά παρα πολλή..τους περίμενα τρεις φορες χειρότερους..νόμιζα πως είχανε γεράσει αλλα μόλις είδα το flea να κάνει τα τρελα του πάνω στην σκοινί τρελάθηκα..έπαιξαν "κοματαρες" που δεν περίμενα να παίξουνε για κανέναν λόγο (strip my mind,η like dirt και αλλα καλύτερα για μένα από το the other side που δεν παίχτηκε),το μονο παράπονο που έχω είναι η έληξη του snow και του soul του squezee και σε ορισμένα σημεία η κιθάρα δεν ακουγόταν καθαρά "καταταλα" τέλεια!!

zappin' is good....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο συνεντευξη του Klinghoffer:

 

“How would I compare my playing to John’s?”

 

Josh ponders. “I think he’s more of a guitarist first than I am. He started playing guitar when he was a kid and devoted himself to guitar. At an early age, he familiarised himself with songwriting, the culture of music, and theory through the guitar. Whereas I didn’t. I was a drummer fist. When I became a guitar player, I wasn’t interested in lead guitar playing at all. So John is more steeped in that tradition and more confortable doing it. I was never interested in being a lead guitar player and taking solos and doing that kind of stuff. I have to in this band, and it’s not something I really enjoy doing!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μαϊ γκοντ, αυτή που έπαιζε και στο λιτσα.κομ; Πόση κουλτούρα πια σ' αυτή τη χώρα;

Μου θύμισε τη συναυλία του Jean Michel Jarre, που πήγαν όλες οι άσχετες κοσμικές θείες που δεν ήξεραν ούτε καν τι εστί Oxygene, πόσο μάλλον να έχουν ακούσει μουσική του. :banghead:

 

Ναι νομίζω έπαιζε και εκεί.Στους singles  την έλεγαν Λίλα και πήγαινε με ότι αρσενικό έβρισκε στο διάβα της....αξιοπρεπής ηθοποιός αλλά η μουσική της πλευρά δεν μου τραβάει το ενδιαφέρον.

 

Ενώ οι σκοτεινές θλιμμένες ψυχεδελικές μουσικές μου αρέσουν αρκετά η μπάντα της είναι τύπου ''έχω περίοδο 24 ώρες το 24ωρο''.  ;D

 

Άσε που το είδος τους δεν είναι και κάτι νέο ενώ βέβαια έχουμε ακούσει πολύ πιο εμπνευσμένη μουσική και στίχους με ύφος από τις μπάντες που επηρεάστηκαν και προσπάθησαν να αντιγράψουν φτάνοντας σε ένα καχεκτικό αποτέλεσμα.

 

Το όνομα της εν τω μεταξύ είναι χωμένο στο όνομα της μπάντας...κάτι που μοιάζει μαρκεντίστικη ανοησία.

 

*Airheads ποια πόλη και ποιο σχοινί ρε;Σου'χεi λήξη η ορειβασία και η πανάρχαια ιαπωνική πολεμική τέχνη KATATALA;   ;D

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αληθεια το λενε αυτο φανς? ελληνες?

 

Ναι, μόλις πήρα έναν τέτοιο φίλο μου (αρχικιθαρισταρά btw) τηλ επειδή ήμουν σίγουρος οτι θα είχε πάει να τον ρωτήσω πώς του φάνηκε η συναυλία. Μου είπε "ναι, έχω δει σχόλια στο ιντερνετ και δεν καταλαβαίνω. Άκου πώς ήταν : μιλάμε για τεράστια μπάντα, με τον καινούριο κιθαρίστα τον ήπια αν και ξενέρωνα που δεν ήταν ο Φρ. και γενικά τα σπάσανε. Ο τραγουδιστής κλασικά ούτε νότα δεν πέτυχε, αλλά αυτά τα ξέραμε"  ;D ;D ;D

 

Επ' αυτού ήταν το σχόλιό μου, πραγματικά δεν καταλαβαίνω κι εγώ αυτό το θέμα. Έχετε δει σε κανένα live dvd πχ (για να είναι και επίσημο, οχι σαν τα youtube βιντεάκια) να πετυχαίνει νότα ο Kiedis? Ειδικά με (το θεό) Frusciante στις διφωνίες ήταν πάντα πάρτον έναν και χτυπα τον άλλο, αλλά εκεί πας για το groove, το ροκ και το σπάσιμο (για τα οποία φημίζονται).

 

Πάντως, εγώ που είμαι φαν του Φρ. όχι μόνο θα πήγαινα σε λάιβ του αν ερχόταν, αλλά και θα δυσκολευόμουν πολύ γύρω από το τι χρώμα κραγιόν να φορέσω, ακόμη και αν γνωρίζω πάρα πολύ καλά οτι ακόμα και στους δίσκους του είναι εξωφρενικά παράφωνος. Αν μετά άκουγα fans bitching θα ήμουν βέβαιος οτι απλά δεν γνώριζαν πού πήγαιναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, μόλις πήρα έναν τέτοιο φίλο μου (αρχικιθαρισταρά btw) τηλ επειδή ήμουν σίγουρος οτι θα είχε πάει να τον ρωτήσω πώς του φάνηκε η συναυλία. Μου είπε "ναι, έχω δει σχόλια στο ιντερνετ και δεν καταλαβαίνω. Άκου πώς ήταν : μιλάμε για τεράστια μπάντα, με τον καινούριο κιθαρίστα τον ήπια αν και ξενέρωνα που δεν ήταν ο Φρ. και γενικά τα σπάσανε. Ο τραγουδιστής κλασικά ούτε νότα δεν πέτυχε, αλλά αυτά τα ξέραμε"  ;D ;D ;D

 

Επ' αυτού ήταν το σχόλιό μου, πραγματικά δεν καταλαβαίνω κι εγώ αυτό το θέμα. Έχετε δει σε κανένα live dvd πχ (για να είναι και επίσημο, οχι σαν τα youtube βιντεάκια) να πετυχαίνει νότα ο Kiedis? Ειδικά με (το θεό) Frusciante στις διφωνίες ήταν πάντα πάρτον έναν και χτυπα τον άλλο, αλλά εκεί πας για το groove, το ροκ και το σπάσιμο (για τα οποία φημίζονται).

 

Πάντως, εγώ που είμαι φαν του Φρ. όχι μόνο θα πήγαινα σε λάιβ του αν ερχόταν, αλλά και θα δυσκολευόμουν πολύ γύρω από το τι χρώμα κραγιόν να φορέσω, ακόμη και αν γνωρίζω πάρα πολύ καλά οτι ακόμα και στους δίσκους του είναι εξωφρενικά παράφωνος. Αν μετά άκουγα fans bitching θα ήμουν βέβαιος οτι απλά δεν γνώριζαν πού πήγαιναν.

 

+10852

 

Φυσικα και οι φωνες θα ειναι οπου να 'ναι.

Φυσικα και ο Kiedis δε θα πει κουβεντα στο κοινο.

Φυσικα και θα μας παραμυθιασουν οτι ειμαστε το καλυτερο κοινο εβερ.

Φυσικα και θα τζαμαρουν με τις ωρες.

Φυσικα και θα λειπει κατι απο το setlist (αν δεν ηταν το Otherside θα ηταν το Scar tissue, αν δεν ηταν το Snow θα ηταν το Suck my kiss κλπ).

Φυσικα και ελλειψει Frusciante θα βγει πιο μπροστα ο Flea ως το βαρυ πυροβολικο της μπαντας (οχι στο βαθμο που εγινε στο ΟΑΚΑ, αλλα γιου γκετ δε ποιντ).

 

Για αλλα πραγματα να παραπονεθουμε και να συζητησουμε. Να γκρινιαζουμε για τα παραπανω ειναι να πολεμαμε την πραγματικοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, μόλις πήρα έναν τέτοιο φίλο μου (αρχικιθαρισταρά btw) τηλ επειδή ήμουν σίγουρος οτι θα είχε πάει να τον ρωτήσω πώς του φάνηκε η συναυλία. Μου είπε "ναι, έχω δει σχόλια στο ιντερνετ και δεν καταλαβαίνω. Άκου πώς ήταν : μιλάμε για τεράστια μπάντα, με τον καινούριο κιθαρίστα τον ήπια αν και ξενέρωνα που δεν ήταν ο Φρ. και γενικά τα σπάσανε. Ο τραγουδιστής κλασικά ούτε νότα δεν πέτυχε, αλλά αυτά τα ξέραμε"  ;D ;D ;D

 

Επ' αυτού ήταν το σχόλιό μου, πραγματικά δεν καταλαβαίνω κι εγώ αυτό το θέμα. Έχετε δει σε κανένα live dvd πχ (για να είναι και επίσημο, οχι σαν τα youtube βιντεάκια) να πετυχαίνει νότα ο Kiedis? Ειδικά με (το θεό) Frusciante στις διφωνίες ήταν πάντα πάρτον έναν και χτυπα τον άλλο, αλλά εκεί πας για το groove, το ροκ και το σπάσιμο (για τα οποία φημίζονται).

 

Πάντως, εγώ που είμαι φαν του Φρ. όχι μόνο θα πήγαινα σε λάιβ του αν ερχόταν, αλλά και θα δυσκολευόμουν πολύ γύρω από το τι χρώμα κραγιόν να φορέσω, ακόμη και αν γνωρίζω πάρα πολύ καλά οτι ακόμα και στους δίσκους του είναι εξωφρενικά παράφωνος. Αν μετά άκουγα fans bitching θα ήμουν βέβαιος οτι απλά δεν γνώριζαν πού πήγαιναν.

αμα ειπε κατι τετοιο φανταζομαι ποσο μεγαλος κιθαριστας ειναι  ::) λαιβ των πεπερς στο γιουτουμπ βαριεμαι να βλεπω αλλα στο συγκεκριμενο λαιβ μια χαρα ηταν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα ειπε κατι τετοιο φανταζομαι ποσο μεγαλος κιθαριστας ειναι  ::) λαιβ των πεπερς στο γιουτουμπ βαριεμαι να βλεπω αλλα στο συγκεκριμενο λαιβ μια χαρα ηταν

 

έχεις δίκιο, εγώ που δε βαριέμαι, μιας και βρίσκω αυτό το διάλογο γόνιμο, θα δώσω κατατακτήριες να πάω νομική για να επιχειρηματολογήσω. Τα λέμε σε 6 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου