Προς το περιεχόμενο

Set up κιθαρας στην Aθηνα


xZilean

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι ξέρω ποιος είναι, απλά μου κάνει εντύπωση αυτο που είπε ο xZilean καθώς έχω πολλές και καλές εμπειρίες απο τον συγκεκριμένο τεχνικό, που του έχω εμπιστευτεί σοβαρές εργασίες και εγώ και διαφοροι φίλοι.

 

xZilean (θέλω να πιστεύω ότι τα τριξίματα που λες τα ακους απο τον ενισχυτή έτσι?) στην παράδοση της κιθάρας δεν την δοκίμασες? και αν το ανακάλυψες μετά, επικοινώνησες μαζί του να του το πεις?

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ξέχασα να αναφέρω πως στην τιμή δε συμπεριλαμβάνονται οι χορδές... ::)

 

Ωχ πάει το μηνιάτηκο  ;D  ;D  ;D  ;D

 

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Κι εμένα παράξενο πολύ μου φαίνεται για τον Πλατή. Δύσκολο να έφυγε αρρύθμιστο όργανο απο τα χέρια του. Πέραν του ότι προσέχει πολύ τις δουλειές που κάνει, είναι κάτι σαν lifetime guarantee. Οπως λέει και στη σελίδα του ΜΙΑ φορά κάνει σέταπ και όχι σε τακτά διαστήματα γιατί δεν χρειάζεται. Που είναι και η αλήθεια. (αν δεν αλλάξεις μέγεθος χορδών).

 

Παραπέρα φροντίζει πολλά μαζέματα μέσα στο κόστος όπως λέει (σπασιματάκια στο χρώμα κλπ) κάτι που δεν περιλαμβάνουν άλλοι ούτε μπορείς προσωπικά να διορθώσεις. Το να ρυθμίσεις το action και ν' αλλάξεις χορδές είναι κάτι που μπορούμε να μάθουμε να κάνουμε όλοι και φυσικά δεν πρέπει να κοστίζει 60 ευρώ και ούτε αναφέρεται σ' αυτό μόνο απ' όσο διάβασα.

 

Αλλά το ν' αλλάζεις nut όπως ο OP (που του 'δωσε και κατάλαβε) φυσικά δεν είναι απλό να διορθωθεί και κυρίως δεν ζητάει... σέταπ.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα παράξενο πολύ μου φαίνεται για τον Πλατή. Δύσκολο να έφυγε αρρύθμιστο όργανο απο τα χέρια του. Πέραν του ότι προσέχει πολύ τις δουλειές που κάνει, είναι κάτι σαν lifetime guarantee. Οπως λέει και στη σελίδα του ΜΙΑ φορά κάνει σέταπ και όχι σε τακτά διαστήματα γιατί δεν χρειάζεται. Που είναι και η αλήθεια. (αν δεν αλλάξεις μέγεθος χορδών).

 

Παραπέρα φροντίζει πολλά μαζέματα μέσα στο κόστος όπως λέει (σπασιματάκια στο χρώμα κλπ) κάτι που δεν περιλαμβάνουν άλλοι ούτε μπορείς προσωπικά να διορθώσεις. Το να ρυθμίσεις το action και ν' αλλάξεις χορδές είναι κάτι που μπορούμε να μάθουμε να κάνουμε όλοι και φυσικά δεν πρέπει να κοστίζει 60 ευρώ και ούτε αναφέρεται σ' αυτό μόνο απ' όσο διάβασα.

+1. Εξαιρετικός ο Π. Πλατής σε όλες τις συνεργασίες. Μήπως μιλάμε για άλλον? Μου κάνει εντύπωση να του ξέφυγε κάτι τόσο χοντρό όπως το περιγράφει ο OP.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειχα παει για σετ υπ στον πλατη... στον Ζοζεφ ειχα παει.

το τριξιμο ακουγεται σε ενα ταστο χωρις ανισχιτη, με ενισχιτη ακουγεται σε καθαρα και οχι παντα παντα !!!

τελικα ομως που να παω?  Jimmy, Enigmagt, πλατη?

ποιος θα με βοηθισει να διαλεξω πιο σωστα τι θελω, και να μου κανει καλη δουλεια φυσικα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Ονομαστική πρόταση περιμένεις ή εγγύηση;

Ηδη έχουν πέσει αυτά τα ονόματα στη συζήτηση που προφανώς για να προτείνονται υπάρχουν θετικές εμπειρίες. Μίλα στο τηλέφωνο και αποφάσισε εσύ.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα γνωρίσει μια φορά στην Αθήνα τον Μάρκο... Δούλευε κάπου στη Χαριλάου Τρικούπη (στον Μεταλλίδη νομίζω, αν και νομίζω ότι μου είχε πει ότι δούλευε και στο Ζοζεφ). Μου είχε σετάρει μια φορά την κιθάρα πριν καμία 7άρα χρόνια. Πέρα από το πολύ όμορφο σετάρισμα, έχω να πώ ότι ήταν από τα πιο αξιόλογα άτομα του χώρου που είχα την τιμή να γνωρίσω. Έμαθα τόσα πολλά από τη συζήτηση μας. Έχω ακόμη στη Στρατ μου το αυττοκολληατάκι που έβαζε στις κιθάρες που σέταρε, (έγραφε "Mark was here" και το τηλέφωνο του). Αν θές πές μου να το βρώ. Μεγάλη προσωπικότητα.

 

Καλή τύχη :)

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στον Πήτερ πηγαίνω τώρα που ανακάλυψα που μεταφέρθηκε. Πάντα λογικός προς φτηνός και πολύ καλος. Λέει και ωραία καλαμπούρια :D.

Κοιτα τη σελιδα του που εξηγεί το πως και το τι πολύ επεξηγηματικά. http://www.rockpile.gr

 

120 γιουργια (συν ΦΠΑ) για τριψιμο ταστων και σεταπ;  ???

Ο τυπος ειναι εξωγηινος!!!!

Γιώργος, μόνο με μηδέν λιπαρά please

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλον σημερα το βραδυ με επιασαν οι κακιες μου...διαβαζω στο site "με τιμές λογικές, προσαρμοσμένες στην σημερινή οικονομική πραγματικότητα" και μετα "Μιά ολική αλλαγή τάστων σε μαύρη ταστιέρα (rosewood,ebony etc) χρεώνεται 200 ευρώ συν ΦΠΑ"...συγνωμη αλλα κατι δε μου φαινεται σωστο εδω περα  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου