Προς το περιεχόμενο

Palmer PDI-09???


Adamo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκεφτομαι να αγορασω ενα di και βρηκα αυτο που μου προτειναν καποιο φιλοι.

Η χρηση που θελω να ειναι αρχικα για ακουστικη κιθαρα αλλα κανω και ηχογραφησεις στο σπιτι και ειδα οτι ειναι και speaker emulator αρα βολευει γιατι υπαρχει θεμα χωρου και εντασης εδω και θα μπορω να ηχογραφω με καλη ποιοτητα.Επισης σε καποια live παιρνω ηλεκτρικη αλλα δεν υπαρχει χωρος για τον Classic 50,συν την γκρινια των μαγαζιων για την ενταση αρα ισως βοηθησει εκει απλα εχω μια δυο αποριες

 

1)Διαβασα  οτι δεν ειναι καταλληλο για "καθαρο" di box.Ισχυει αυτο?Θα εχει αποτελεσμα δηλαδη στην ακουστικη?

2)Θα μπορω να συνδεω κανονικα τα εφε στην 2η περιπτωση και στο τελος να εχω το di για να βγαινω με την ηλεκτρικη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα το συγκεκριμένο κ το ειχα βρει σαν τελεία λύση για να παίζω αργά χωρίς ενισχυτη αλλά με όλη μου την αναλογική πεταλιερα, πέρναγε όλο τον ήχο στην κονσόλα κ άκουγα κανονικά απ τ ακουστικα μου.  Εννοείται οτι ηχογραφουσα εάν ήθελα.  Κ σε λάιβ εχει παίξει απο κονσόλα και ήταν μια χαρά .  Με ακουστική δεν.εχω δοπονέσει αλλα δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κλειστά μάτια αγορά.

 

Έχει βγάλει τα λεφτά του από το πρώτο δευτερόλεπτο.

 

Άη Βασίλη να του φέρεις του Adamo το Palmer  :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1)Διαβασα  οτι δεν ειναι καταλληλο για "καθαρο" di box.Ισχυει αυτο?Θα εχει αποτελεσμα δηλαδη στην ακουστικη?

 

2)Θα μπορω να συνδεω κανονικα τα εφε στην 2η περιπτωση και στο τελος να εχω το di για να βγαινω με την ηλεκτρικη?

 

1/ Ναι ισχύει αυτό που διάβασες. Ο λόγος είναι ότι είναι μόνιμα ενεργοποιημένο το cabinet simulation.

 

2/ Ναι, αρκεί κάποιο απ'τα εφφέ-πετάλια που έχεις, να είναι προενίσχυση ώστε να μπορείς να φτιάξεις clean-drive ήχο.Το palmer, σου συμπληρώνει την αλυσίδα με power amp & cab simulation.

 

Χρόνια πολλά σε όλους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα για ακουστικη χρηση δεν θα εχω το επιθυμητο αποτελεσμα?

Στην αλυσιδα πρωτο ειανι το blackstar ht dual στο clean αρα εχω προενισχυση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα για ακουστικη χρηση δεν θα εχω το επιθυμητο αποτελεσμα?

Στην αλυσιδα πρωτο ειανι το blackstar ht dual στο clean αρα εχω προενισχυση

 

Με το blackstar θα δουλέψει μια χαρά.

 

Με την ακουστική, το αποτέλεσμα θα είναι περίπου το ίδιο, με αυτό που θα έχεις αν συνδέσεις την ακουστική σου στο Classic 50. Οπότε δοκίμασέ το, και αν είναι το επιθυμητό για σένα αποτέλεσμα, τότε το Palmer, σου κάνει και γι'αυτή τη χρήση.

 

Η άποψή μου πάντως είναι, ότι για την ακουστική χρειάζεσαι ένα συμβατικό DI.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου