Προς το περιεχόμενο

Set up κιθαρας στην Aθηνα


xZilean

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όσες φορές έχει χρειαστεί εργασία τεχνικού στις κιθάρες μου,

πάντα επιλέγω τον Peter (RockPile).

 

Κάνει καταπληκτική δουλειά και όχι προχειρότητες...

(και γι αυτό δεν διστάζω σε οποιονδήποτε χρειαστεί τεχνικό, να του τον προτείνω).

 

Πιστεύω οτι στις τιμές του είναι συζητήσιμος, ένεκα και της οικονομικής κρίσης.

 

Αν σου πέφτει κοντά ο Βύρωνας, πήγαινε να δεί την κιθάρα και να τα πείτε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

για τον Jimmy δεν ειπατε ομως τιποτα?

στον Πλατη δεν θα παω γιατι ειναι πανακριβος..

ειμαι αναμεσα σε enigmagt και Jimmy που εχω ακουσει αρκετες φορες οτι κανουν καλη δουλεια... αλλα ποιον απο τους δυο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι αναμεσα σε enigmagt και Jimmy που εχω ακουσει αρκετες φορες οτι κανουν καλη δουλεια... αλλα ποιον απο τους δυο?

 

Ο enigma είναι καλός μάστορας αλλά έχει λίστα αναμονής..Για ένα απλο setup δεν αξίζει να περιμένεις τόσους μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα γνωρίσει μια φορά στην Αθήνα τον Μάρκο... Δούλευε κάπου στη Χαριλάου Τρικούπη (στον Μεταλλίδη νομίζω, αν και νομίζω ότι μου είχε πει ότι δούλευε και στο Ζοζεφ). Μου είχε σετάρει μια φορά την κιθάρα πριν καμία 7άρα χρόνια. Πέρα από το πολύ όμορφο σετάρισμα, έχω να πώ ότι ήταν από τα πιο αξιόλογα άτομα του χώρου που είχα την τιμή να γνωρίσω. Έμαθα τόσα πολλά από τη συζήτηση μας. Έχω ακόμη στη Στρατ μου το αυττοκολληατάκι που έβαζε στις κιθάρες που σέταρε, (έγραφε "Mark was here" και το τηλέφωνο του). Αν θές πές μου να το βρώ. Μεγάλη προσωπικότητα.

 

Καλή τύχη :)

 

Εγώ θα προτίνω αυτό ακριβώς που λέει ο από πάνω φίλος: Μάρκος.

Έχει ανοίξει δικό του μαγαζάκι στην Καλλιδρομίου στα Εξάρχεια το Mblues7. Με ένα απλό google search θα βρεις ό,τι πληροφορία θελήσεις.

Ο άνθρωπος είναι πάνω απ'όλα ΑΝΘΡΩΠΟΣ, η τιμή του σε αλλαγή μεγέθους χορδών κ ένα πολύ καλό σετάρισμα καθώς κ κάποιες διορθώσεις σε βαφές κλπ στην κιθάρα μου, μου πήγε 60 ευρω (κ οι χορδές μέσα) και ο άνθρωπος με διαβεβαίωσε ότι ό,τι χρειαστώ στην κιθάρα μου να πάω να το βρω χωρίς επιπλέον χρεώσεις. Και μέχρι στιγμής έχει κρατήσει την υπόσχεσή του στο έπακρο. Να σημειωθεί ότι στην τιμή δεν έβαλε τις 2 ώρες συζήτηση που κάναμε XD Ίσως με χρέωσε που του μίλαγα στην αρχή στον πληθυντικό όμως, δεν ξέρω ^_^

Και ως απάντηση στον φίλο που θυμήθηκε τον Μάρκο...Ακόμα βάζει το αυτοκολλητάκι πίσω από την κιθάρα και για κάποιο λόγο (παρ'ολο που δεν μου αρέσουν κάτι τέτοια) ούτε κι εγώ θέλω να το βγάλω  :)

Guitarist in training

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχ οχ οχ... 4 ειναι οι επιλογες..

enigmagt, jimmys, Mblues7, Rockpile

τελικα τι να διαλεξω απο αυτα?

τελοσπαντων, αφου εχω ακουσει για ολα καλα λογια θα παω σε αυτον που εχει καλυτερη τιμη.

λογικα η στον Jimmy ή Mblues7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ (όπως ανέφερα και παραπάνω) πάω mblues, αλλά και για τον jimmy έχω ακούσει καλά λόγια από πολύ κοντινό μου άνθρωπο που πηγαίνει. Εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις ένα τηλέφωνο και στους δύο (ή άμα σε βγάλει ο δρόμος σου να περάσεις και μια βόλτα από τα μαγαζιά τους) και να δεις. Γενικά είναι μεγάλα ονόματα και δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα.

Άντε καλή σου τύχη φίλε μου :)

Guitarist in training

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η δουλεια του Πανου Οικονομακη αξιζει και τα χρηματα και την αναμονη.

 

εχω παει για set up σε 4 μαγαζια και ο Πανος εκανε με διαφορά το καλυτερο.

 

5 κιθαρες μου εχει σεταρει και ειμαι και στις 5 περιπτωσεις 100% ικανοποιημενος.

 

(στη μια κιθαρα μου αλλαξε  το nut ενω στην αλλη  μου κολλησε το σπασμενο μπρατσο)

 

Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ

 

 

...ω  πανσοφη νυφιτσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κάνει τρομερή εντύπωση που μέχρι στιγμής δεν έχει αναφέρει κανείς τον Δήμου και ακούω ονόματα πιασάρικα από ΠΟΛΥ γνωστά Φαρμακεία των Αθηνών...Όσες κιθάρες του έχω πάει έχω μείνει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ευχαριστημένος και τσούζει λιγότερο από αυτούς που έχουν ήδη αναφερθεί...

 

Ελεος για ενα απλό set up μην περιμένω και 2 μήνες.... :-X

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τον Jimmy δεν ειπατε ομως τιποτα?

στον Πλατη δεν θα παω γιατι ειναι πανακριβος..

ειμαι αναμεσα σε enigmagt και Jimmy που εχω ακουσει αρκετες φορες οτι κανουν καλη δουλεια... αλλα ποιον απο τους δυο?

 

Για τον Jimmy οι απόψεις διίστανται, έχω διαβάσει και καλά σχόλια αλλά και άσχημα κατά καιρούς. Εγώ δεν έχω πάει ποτέ την κιθάρα μου σε αυτόν αλλά έχω μιλήσει λίγο μαζί του και δεν ξέρω αν θα την εμπιστευόμουν στα χέρια του! Έχε υπ' όψιν σου και κάποιο από τα 2 Telesound (http://www.telesound.gr/a_menu_shops.html), έχω πάει και στα 2 και έχουν κάνει καλή δουλειά, με 25 ευρώ (μαζί με τις χορδές) και την κιθάρα ξανά στα χέρια σου μετά από 3-4 μέρες.

 

Φίλε Satana, εγώ από το Δήμου δεν έχω μείνει ικανοποιημένος...ουσιαστικά όχι ακριβώς εγώ...είχε πάει ένας φίλος μου την κιθάρα του εκεί και δε μου άρεσε καθόλου το σετάρισμα που είχε κάνει, σα να μην την είχε σετάρει καθόλου ήταν, μόνο την καθάρισε!

 

Όσο για τον Οικονομάκη, βλέπεις στο site του πόσο θα καθυστερήσει μέχρι να σου στείλει να του την πας (πχ. τώρα λέει 5 βδομάδες)  οπότε πρέπει να το υπολογίζεις ανάλογα πιο πριν...πάντως μόνο καλά λόγια διαβάζω και ακούω και θέλω κάποια στιγμή να κάνω κι εγώ την κίνηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου