Προς το περιεχόμενο

Set up κιθαρας στην Aθηνα


xZilean

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας...

προσφατα αλαξα μονος μου nut στην κιθαρα (fender stratocaster). Δεν εκανα ομως καλη δουλεια μιας και ηταν η πρωτη φορα, με αποτελεσμα η κιθαρα να ειναι πολυ δυσκολη στο παιξιμο, για παραδειγμα οταν παω να πιασω μπαρε F στα πρωτα ταστα οι 1 κ' 2 χορδη δεν πατιεται με τιποτα, θελει αρκετη δυναμη..

Γιαυτο το λογω θελω να μου προτινεται καποιο καλο μαγαζι να κανω set up.

Θελω εκει που θα παω να κανουν αρκετα καλη δουλεια, και να με ενημερωσουν για το τι ειναι καλυτερο να γινει πανω στην κιθαρα, οπως low action, παχος χορδων και αλλα.. (βεβαια αυτα ειναι θεμα γουστου, αλλα και μια γνωμη απο εναν επαγγελματια ειναι σημαντικη). θελω να εχουν αρκετες γνωσεις πανω στο αντικειμενο γιατι εχω αρκετα πραγματα να ρωτισω.

εχω ακουσει για το enigmagt οτι ειναι αρκετα καλο.. εσεις τι λετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ στον Πήτερ πηγαίνω τώρα που ανακάλυψα που μεταφέρθηκε. Πάντα λογικός προς φτηνός και πολύ καλος. Λέει και ωραία καλαμπούρια :D.

Κοιτα τη σελιδα του που εξηγεί το πως και το τι πολύ επεξηγηματικά. http://www.rockpile.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρκετα καλο μου φανηκε του Πλατη...

αλλα θελω και αλλες γνωμες για αυτο το μαγαζι, ειμαι λιγο επιφιλακτικος γιατι πιο παλια που ειχα παει την κιθαρα μου για σετ υπ μου πειρε 100 ευρο μαζι με fret leveling και η δουλεια ηταν αστα να πανε, συνεχισε να τριζει η κιθαρα και αλλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στον Πήτερ πηγαίνω τώρα που ανακάλυψα που μεταφέρθηκε. Πάντα λογικός προς φτηνός και πολύ καλος.

 

Σόρρυ αλλά με 60 ευρώ που ζητάει για σετάρισμα δεν τον λες φθηνό αλλά πανάκριβο!

 

Ποιός ο Enigmagt?

 

Πάνος Οικονομάκης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σου προτεινα να πας στο jimmy (Χαρ.τρικουπη41) εστω και να την δει, θα σε βοηθησει να κανεις το καλυτερο και στην καλυτερη τιμη (προαναφερθεντα "ονοματα" μου εχουν κανει πολυ κακη δουλεια και την ξαναπληρωσα διπλα!! >:()

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σόρρυ αλλά με 60 ευρώ που ζητάει για σετάρισμα δεν τον λες φθηνό αλλά πανάκριβο!

 

 

Ληστεία το λες. ;D ;D ;D

 

Χορδές φτιαγμένες από ουρά μονόκερου του 16ου αιώνα βάζει? ???

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ληστεία το λες. ;D ;D ;D

 

Χορδές φτιαγμένες από ουρά μονόκερου του 16ου αιώνα βάζει? ???

 

Ξέχασα να αναφέρω πως στην τιμή δε συμπεριλαμβάνονται οι χορδές... ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου